Funfest zet 't Beest voor het laatst op z'n kop Tourclub De Kroon viert jubileum 14 BEVELANDEN en THOLEN KNRM dankt trouwe donateurs Mystery Tour door binnenstad In de regio Mijn dorp, mijn stad 'Vanaf volgend jaar richten we ons voorlopig helemaal op de outdoor-editie' GOES Stadskantoor, 09.00-12.30 uur - Ex positie aquarellen Kees Huijsen; Het Gasthuis, Kievitlaan 64, overdag - Exposi tie schilderijen Dini de Kok; Erasmus- park, vanaf 13.00 uur - Activiteiten voor se nioren, waaronder handwerken, bridge, tafeltennis en schil deren; Omnium, Zwembadweg 3, 19.00 uur - Spin- ningles zonder abon nement; Podium 't Beest, Beestenmarkt, 19.30 uur - Film avond Suffe Tutten met vertoning 'Irrati onal Man' HANSWEERT Dorpshuis Kai Munk, Schoolstraat 5,13.00-17.00 uur - Kaarten en Biljarten voor senioren HEINKENSZAND Roofvogelstraat 53, 18.30-21.30 uur - Workshop 'Japanse keuken' KAPELLE Cederhof, Cederlaan 9, 08.00-21.00 uur - Expositie Els Fontei- ne en Robin Ver- schiere; Fruitteelt museum, Annie M.G. Schmidtsingel 1,20.00-22.00 uur - Lezing weerman Jos Broeke over 'De fruit teelt en het weer' KRABBENDIJKE Dorpshuis de Mei boom, Kerkpolder 30,14.00-17.00 uur - Sjoelen of Biljarten voor senioren KRUININGEN Berghoekstraat 3, 09.00-17.00 uur - Rij- bewijskeuring voor personen die voor verlening van hun rijbewijs moeten worden gekeurd HANSWEERT. Samen zijn ze goed voor maar liefst 340 jaar aan trouwe donaties. Reden voor de KNRM, een ongesubsidieerde organisatie, om zes Zeeuwen te danken voor hun gulle giften. Dat deden de vrijwilli gers van de KNRM door de zes donateurs (vier van hen zijn al zestig jaar donateur, de twee anderen vijftig jaar) in het zonnetje te zetten. Zaterdag kregen ze in het reddingstation Hansweert een speldje uit handen van burgemeester Jan Huisman, tevens voorzitter van het red dingsstation. Daarna kregen ze een vaartocht met reddingboot Jan van Engelenburg over de Westerschelde. foto Marcelle Davidse Ook voor de voorlopig laastste editie van Funfest Indoor hadden de organisatoren flink uitgepakt met opvallen de decorstukken in het thema 'licht', foto Marcelle Davidse door Joeri Wisse GOES Indrukwekkende decorstuk ken, uitbundig geklede bezoekers en spectaculaire lichteffecten. Po dium 't Beest in Goes stond zater dagavond voorlopig voor het laatst in het teken van Funfest. En dat is niet alleen omdat 't Beest volgend jaar rond deze tijd waarschijnlijk nog middenin een grote verbouwing zit. De organi satie van Funfest heeft namelijk besloten zich te richten op de ver dere uitbouw van de outdoorver- sie, die dit jaar voor het eerst het levenslicht zag. „Als we er alle maal de tijd voor hadden, zou het misschien lukken om twee keer per jaar Funfest te houden", licht mede-organisator Chantal Peereboom het besluit toe. Het was volgens haar al een he le klus om alle decorstukken op tijd af te hebben. De succesvolle outdooreditie, die 19 september Chantal Peereboom, Funfest plaatsvond in Wolphaartsdijk, was immers nog maar net achter de de rug. „We hadden anderhal ve maand de tijd om alle decor stukken te maken", zegt Peere boom. „Aan de andere kant: dit was maar een fractie van het werk dat we hebben gedaan voor de outdoor-editie. Funfest indoor was opeens een stuk behapbaar der geworden." Sinds de eerste Funfest in 2007 staat het feest telkens in het te ken van een ander thema, waar de nodige decorstukken voor wor den gemaakt. Sommige daarvan worden getransformeerd naar het nieuwe thema. „Je herkent ze dan niet meer terug, maar de ba sis is nog wel hetzelfde." Het thema van afgelopen zater dag was 'licht'. Halverwege de avond werd er een switch ge maakt naar blacklight, waardoor fluorescerende materialen op eens extra goed zichtbaar wer den. GOES Theatergroep Alsndijk en toneel vereniging Heer Hendrik gaan za terdagavond 14 november voor de derde keer op Mystery Tour door de binnenstad van Goes. Op allerlei geheime locaties zijn voorstellingen met toneel, caba ret en poëzie. Startpunt is café Baarends aan de Voorstad 17-19. Daar vertrek ken de aanwezigen om 19.30 uur onder leiding van een gids de binnenstad van Goes in. Na af loop is er een afterparty in café Baarends. Kaarten kosten 12,50 euro (inclusief een consumptie) en zijn te bestellen via mysterytour@zeelandnet.nl. door Joeri Wisse KAPELLE Expositie Els Fonteine expo seert tot 28 decem ber haar schilderijen in De Binnentuin van zorgcentrum Ceder hof in Kapelle. Fontei ne werkt met verschil lende technieken en materialen. Ze haalt in spiratie uit de natuur en uit gebeurtenissen die ze meemaakt in haar dagelijks leven. Naast de werken van Els Fonteine zijn er ook allerlei schaalmo dellen van landbouw machines te zien uit de collectie van Robin Verschiere. De exposi tieruimte in Cederhof is alle dagen toeganke lijk tussen 8.00 en 21.00 uur. KLOETINGE Bijeenkomst Dorpsbelangen Vereniging Dorpsbe langen Kloetinge houdt morgen een bij eenkomst. Burgemees ter Verhulst biedt een plaquette aan van de nabestaanden van de in Kloetinge omgeko men Canadese sol daat. Ook worden fo to's getoond van de onthulling van de So- cialSofa, de bank die in De Riethoek is ge plaatst (foto). Als laat ste wordt het dorps plan voor Kloetinge overhandigd aan wet houder Alssema. De bijeenkomst start om 19.30 uur in Amicitia. KAPELLE Stijldansen op proef Marina van Schaik geeft donderdag een proefles stijldansen in dorpshuis De Vroone in Kapelle. De gratis les start om 19.15 uur. De avond is inge deeld in twee leeftijds categorieën: van 19.15 tot 20.00 uur is er een les voor kinde ren van 10 tot 15 jaar, om 20.00 uur start die van de volwasse nen. Meer info: tel. 06-29098044. WISSENKERKE. Voor een tourclub die vernoemd is naar een café, was het niet moeilijk om een plek te bedenken om het dertigjarig be staan te vieren. HCR De Kroon in Wissenkerke stond zaterdag dan ook helemaal in het teken van de feestvierende (oud)leden van Tourclub De Kroon. Het was Peter de Loof die in 1985 aan de bar opperde een fietsclub op te richten. Volgens bestuurs lid Annemie Abelshausen is de gezelligheid die het café brengt nog steeds een belangrijk onder deel. „Elke zondagmorgen begin nen we hier om kwart voor ne gen met een kopje koffie. En wie zin heeft, drinkt na het fietsen ook nog gezellig een pintje." Het jubileumfeestje kende 's middags een sportief element. Zestien mensen namen het tegen elkaar op op de rollerbank. Peter van Dijke van de tourclub Kortge- ne zette de beste prestatie neer. „Kevin de Jonge en Ron Theiss, twee nieuwe leden van onze club, eindigden ook in de top-3." Tourclub De Kroon telt nu Ron Theiss en Rob Sweenne nemen het op de rollerbank tegen elkaar op bij het jubileumfeestje van Tourclub De Kroon, foto Marcelle Davidse zo'n dertig leden. „Dat is eigen lijk wat weinig om twee groepen te kunnen vormen", zegt Abel- hausen. „We hebben vaak niet ge noeg mensen om een B-ploeg te vormen, die iets minder hard -zo'n 25 kilometer per uur- rijdt. Dat is jammer, want je wil ook niet dat leden op hun tandvlees moeten rijden." Abelhausen wil daarom de ko mende tijd aansluiting zoeken bij de andere tourclubs op Noord-Beveland. Behalve in Kort- gene, is er ook in Colijnsplaat nog een tourclub actief.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65