Trainer John Karelse is vol lof over Goes Jarreau Manuhuwa is feilloos vanaf de stip Groede-ASWH mooi affiche in bekertoernooi II /MM Nauwelijks lichtpuntjes in duel met Gestel 12 SPORT Zeeuwse hoofdklasser verspeelt opnieuw punten en ziet koploper Dongen uit het zicht verdwijnen. I „We hebben het prima ge daan", vond Karelse na afloop. „Al leen jammer voor het publiek dat we de score na de rust niet kon den uitbouwen naar 6 of 7-0." Hoewel Goes zonder de gebles seerden Boy de Jonge en Dennis Uijl moest aantreden, werden de bezoekers al vroeg met de neus op de feiten gedrukt. Al in de veer- 4Alleen jammer voor het publiek dat we de score na de rust niet konden uitbouwen naar 6 of 7-0' tiende minuut kon Ray Kroon een actie vanaf links met een diago naal schot afronden: 1-0. Binnen een tijdbestek van vijf minuten besliste de thuisclub daarna het duel. Eerst was het Je remy Hubregtse die de stand in de zeventiende minuut op 2-0 bracht en twee minuten later scoorde ook Bart Deprez. Kort na de hervatting schoot Deprez ook zijn tweede treffer binnen. „Als Roosendaal na de rust gescoord had, was de wed strijd misschien weer nieuw leven ingeblazen", zei Karelse na afloop. „Maar na die 4-0 was elke twijfel verdwenen." Goes bleef in het restant van de wedstrijd domineren, maar vijf, zes opgelegde kansen om nog ver der weg te lopen, bleven onbenut. „Dat is het enige verwijt dat ik de spelers kan maken", vond John Ka relse. „Dat we ons goede spel niet in meer doelpunten hebben uitge drukt." „Als je zo laat de gelijkmaker scoort, voelt dat als een overwin ning", zei trainer Daan Eikenhout na afloop opgetogen. Over de uit slag was hij tevreden, over het spel niet. „We hebben misschien wel onze slechtste wedstrijd van dit seizoen gespeeld." De bezoekers kwamen na een half uur verdiend op 0-1 door een doelpunt van Pepijn van Streuwel. Omdat Zeelandia Middelburg zelf heel weinig afdwong, paste Eiken hout in de rust de opstelling aan (4-4-2 werd 4-3-3) en dat deed Zeelandia Middelburg zichtbaar goed. „We gingen er in de tweede helft in elk geval weer in gelo ven", had Eikenhout gezien. Des te groter was daarom de te leurstelling toen Beerse Boys in de 76e minuut op 0-2 kwam door een treffer van Jannes Mulders. Lang duurde die teleurstelling ech ter niet, want in de 81e minuut zorgde Daniel Wissel voor 1-2. Juist toen 1-2 ook de einstand leek te worden en de blessuretijd op zijn eind liep, werd Gennaro Ei kenhout in het strafschopgebied onderuitgehaald. Jarreau Manu huwa benutte de strafschop feil loos: 2-2. Voor vijfdeklasser Groede rolde er ook een mooie wedstrijd uit de koker. De zondag-vijfdeklasser mag in eigen huis aantreden te gen hoofdklasser ASWH. De wed strijden worden in het weekeinde van zaterdag 21 en zondag 22 no vember gespeeld. Er werd gisteren meteen ook voor de vierde ronde geloot. Ook die ronde wordt nog voor de win terstop afgewerkt en wel in het weekeinde van 19 en 20 december. lissingen heeft het even niet. Tenminste, de hoofd klasser hóópt dat het even is. Vlissingen kon gisteren de nasmaak van de verlo ren topper bij Dongen (4-2) niet wegspoelen. In Eindhoven ein digde het duel met middenmoter Gestel doelpuntloos. Zorgelijker dan het punten verlies was het geknoei van de Vlissingse balvirtuozen aan de bal. Binnen een halve minuut was de toon gezet. Rechtsachter Daniel Jansen was de eerste die een bal in de voeten van de te genstander schoof en zijn ploegmaats volgden dat voorbeeld in het verloop van de wedstrijd gedwee. „Als je voetbalkwa liteiten hebt", filosofeerde trainer Jur- riaan van Poelje, „moet je wel aan voet ballen toekomen. Als je telkens balverlies lijdt, kan dat niet." Cruijffiaanser kan bijna niet. Van Poel je oordeelde hard en realistisch. Hij vond zijn ploeg slordig, niet fris en niet preste rend naar potentie. „We hebben bijvoor beeld zo veel mogelijkheden gehad om de spitsen te bereiken. Het lag gewoon open. In de rust heb ik het zelfs nog uit getekend, maar te veel spelers hadden hun dag niet. Maar zelfs dan hadden we nog kunnen winnen." Ook dat was realistisch. Heel soms vloeiden intenties en daden immers sa men. Maar dan ook heel soms. Na een halfuur slaagde één van de weinige slan genacties van Abdoe Abdenbi aan de lin kerkant. Via Etienne Mallie en Regilio Pi- KARAKTERISTIEK nas kwam de bal bij Josimar Pattinama terecht, die voor open doel naast schoot. Dat was voor de pauze de enige flard van flair die Vlissingen showde. Direct na rust speelde Pinas een lange bal op Pattinama die de bal panklaar leg de voor Salim Ben Sellam, die alleen voor de keeper naast volleerde. Na het inbren gen van Saïd Bouzambou kwam er verse spirit in de ploeg. Van Poelje: „Toen had den we ze even bij de strot, maar we kon den niet doordrukken." Het bleef bij po gingen van Ben Sellam en Pattinama. Reflexen Het slordige spel deed niet alleen af breuk aan de aanvalsdrang van Vlissin gen, maar zorgde ook achterin voor pro blemen. Alle verdedigers maakten meer slippertjes dan Vlissingen van hen ge wend is. Gestels spits Rick Wijnen kon daardoor de reflexen van Arien Pieters ma testen met een kopbal en even later probeerde Levi Ikele dat met een schot dat via de lat terug het veld in kwam. Vlissingen beleefde eigenlijk een off day. Bij de verdedigers vierde in balbezit slordigheid hoogtij, de middenvelders konden zich niet onder de druk van Ge stel uit spelen en de aanvallers konden nauwelijks gevaar stichten. Het goede nieuws was dat de jeugdige tweede doel man David Bassing, die kort voor rust de geblesseerde Ariën Pietersma verving, zich een bekwame vervanger toonde. In de slotfase werd de bal - zeer on-Vlissings - door beide partijen van achteren naar voren gepeerd, waarbij Ge stel nog de meeste dreiging had. Vlissin gen hield echter voor de vierde keer in vijf uitwedstrijden de nul. Dat was ook goed nieuws. Maar daarbij bleef het wel. Van Poelje denkt niet dat deze trend in het spel van Vlissingen zich zal doorzet ten. „We moeten gewoon hard blijven werken op de trainingen, want we weten dat het erin zit." Vlissingen is na het o-o-gelijkspel een plaatsje gezakt en staat nu derde in de hoofdklasse B. Koploper Dongen heeft vijf punten meer, nummer twee EHC twee punten meer. De voorsprong op de gedeelde nummer vier UDI'19 is vier pun ten. Die Udense tegenstander komt zon dag op bezoek in Vlissingen. 4Te veel spelers hadden hun dag niet' KftABBtNDMKt JU... -v .J, -Ai .0 door Eddy van der Hooft GOES Na de fraaie 7-1-zege van vo rige week op WSC imponeerde Goes gisteren opnieuw met een ruim uitgevallen overwinning. Op eigen veld versloeg de ploeg van John Karelse opponent Roosendaal met 4-0. Goes-Roosendaal 4-0 (3-0). Ray Kroon 1-0, Jeremy Hubregtse 2-0, Bart Deprez 3-0 en 4-0. Scheidsrech ter: Y. Horst. Aantal toeschouwers: 225. door Eddy van der Hooft MIDDELBURG. In de strijd om lijfsbe houd sprokkelde Zeelandia Middel burg gisteren een belangrijk punt in de thuiswedstrijd tegen Beerse Boys. Tien minuten voor tijd keek de zondag-eersteklasser nog tegen een 0-2-achterstand aan, maar door doelpunten van Daniel Wissel en Jarreau Manunhuwa werd nog 2-2. Zeelandia Middelburg-Beerse Boys 2-2 (0-1). Pepijn van Streuwel 0-1, Jan nes Mulders 0-2, Daniel Wissel 1-2, Jarreau Manuhuwa (strafschop) 2-2. Scheidsrechter: J.H. Tempelaar Aantal toeschouwers: 250. door Jan Dagevos HALSTEREN. Zowel Hoek als Kloe- tinge speelt in de derde ronde van de districtsbeker voetbal een thuis wedstrijd. Hoofdklasser Hoek werd gistermiddag bij de loting in Halste ren aan zondag-tweedeklasser Jeka gekoppeld. Eersteklasser Kloetinge ontvangt op eigen veld WHS. De loting is als volgt: Derde ronde: De Meeuwen-Seroos- kerke, Terneuzense Boys-Virtus, Heer- jansdam-RCS, Groede-ASWH, Hoek- Jeka, Kloetinge-WHS, Rksvd RCD-RIA W., ZSC'62-Victoria'03. Vierde ronde: winnaar Hoeven/Oran je Wit-winnaar Hoek/Jeka; Kloetinge/ WHS- ZSC/Victoria, Terneuzense Boys/ Virtus-De Meeuwen/Seroos- kerke, VVGZ/Halsteren-RCD/RIA W., Heerjansdam/RCS-Pelikaan/Dosko, Oosterhout/IFC-Groede/ASWH. Vlissingen oogt door Rudy Boogert V Gestel-Vlissingen 0-0. Scheidsrechter: M.A. te Hennepe. Gele kaart: Saïd Bou- zambou (Vlissingen). Aantal toeschou wers: 40 voor de rust, 80 na de rust. Vlissingen: Ariën Pietersma (40. David Bas sing); Daniel Jansen, Quincy Gooding, Roy- cel James, Milton Roemeratoe; Alfaro Pen- tury; Regilio Pinas, Etienne Mallie (55. Saïd Bouzambou), Salim Ben Sellam (80. Khalid El Hattach); Josimar Pattinama, Ab doe Abdenbi. Salim Ben Sellam baalt na het mis sen van één van de schaarse kansen. foto Jeroen Meuwsen/Orange Pictures Jurriaan van Poelje trainer Vlissingen Ly r... Tv*.»--' •;~>J Doelman Lorenzo Hoekman van Krabbendijke (links) probeert redding te brengen op een inzet van Steve Schalk wijk van Walcheren, foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55