Funfest zet 't Beest voor het laatst op z'n kop Amels ruilt Russische klant in voor Amerikaan Welpen, padvinders, explorers en rovers betrekken nieuwbouw SCHOUWEN-DUIVELAND 15 Na zeven jaar wachten verhuisde de scouting van Bruinisse zaterdag naar een fonkelnieuw clubhuis in wijk Riekusweel. Afscheid Ze hebben er lang op moeten wachten, maar nu hebben ze dan ook wat. De scouting moest wijken voor uitbreiding van de jachthaven Bruinisse. Afgesproken werd dat de exploitant van de haven voor Komend voorjaar viert de Bruse scouting het 70-jarig bestaan. Dan wordt ook het clubhuis feestelijk geopend compensatie zou zorgen. „We zou den een paar jaar in containers worden gehuisvest. Maar het duur de uiteindelijk zeven jaar voordat we hier terecht konden", vertelt leider Walter van Spijk van de Prinses Margrietgroep. Het duurde zo lang, omdat de scouts op de ontwikkeling van de wijk Riekusweel moesten wach ten. Vanwege de bouwcrisis duur de dat langer dan verwacht.„En vanwege allerlei procedures", vult Van Spijk aan. De dorpsraad heeft geholpen bij het vinden van een bouwlocatie. Een andere reden voor nieuw bouw was de verdeelheid van de scouting over het dorp. De jonge speltakken zaten aan de Molen weg, terwijl padvinders, explorers en rovers aan de Jachthavenweg verbleven. Zaterdag kwam alles bij elkaar. De meisjes-welpen kwamen te voet met staf en knapzak. De oude re speltakken verhuisden hun spullen met een vrachtwagentje naar de nieuwe locatie aan het Bakkersgat. „We zijn hier zeer goed uitgeko men", concludeert Van Spijk. De scoutingeider is zeer tevreden over de nieuwbouw door Boogert Bouw uit Oosterland. „We zitten dichter bij het dorp en naast het voetbalveld. Het is hier ruim en al les is nieuw." Kabelbaantje Tijdens een rondleiding wijst Van Spijk op het speelterrein dat de gemeente in samenspraak met de souting heeft ingericht. Er zijn een kabelbaantje, een klimpaal en een waterpartij in ge maakt. Van Spijk: „En flink wat De meisjes-welpen waren zater dag voor het laatst in hun club huis aan de Molenweg. „We moes ten onze handen in de verf ste ken", vertelt de achtjarige Jente Huis in 't Veld. „Daarna moesten we op de muur drukken. Dat was het afscheid." hoogteverschillen. Dan kunnen we sleeën als het heeft ge sneeuwd." De Bruse Prinses Margriet- groep telt, inclusief leiding, onge veer 75 scouts. Die zijn naar leef tijd verdeeld over meisjes-welpen en jongens-welpen (7 tot en met 10 jaar), verkenners en padvind sters (10 t/m 15 jaar), explorers (15 t/m 18) en rovers (18 t/m 23 jaar). De jeugd komt, behalve van Bruinisse, uit Oosterland, Nieu- werkerk, Zierikzee en Oude-Ton- ge. De Bruse scouting werd na de oorlog, in 1946 opnieuw opge richt. Openen De bedoeling is de nieuwbouw komend voorjaar feestelijk te ope nen. Dan kan meteen het zeventig jarig bestaan worden gevierd. Maar voor het zo ver is moet het terrein nog worden bestraat, omheind en moet er binnen de hekken nog een speelveldje wor den aangelegd. „We zijn nog wel tot het voorjaar bezig met grote en kleine karweien", aldus van Spijk. En dat is niet alleen omdat 't Beest volgend jaar rond deze tijd nog midden in een verbouwing zit. De organisatie van Funfest heeft namelijk besloten zich te richten op de verdere uitbouw van de outdoorversie, die dit jaar voor het eerst het levenslicht zag. „Als we er allemaal de tijd voor hadden, zou het misschien luk ken om twee keer per jaar Fun fest te houden", licht mede-orga nisator Chantal Peereboom het besluit toe. Het was volgens haar al een he le klus om alle decorstukken op tijd af te hebben. De succesvolle Organisatie festival richt zich op verdere uitbouw van editie in de buitenlucht. Voor twee festivals ontbreekt de tijd outdooreditie, die 19 september plaatsvond in Wolphaartsdijk, was immers nog maar net achter de de rug. „We hadden anderhal ve maand de tijd om alle decor stukken te maken", zegt Peere boom. „Aan de andere kant: dit was maar een fractie van het werk dat we hebben gedaan voor de out- door-editie. Funfest indoor was opeens een stuk behapbaarder ge worden." Sinds de eerste Funfest in 2007 staat het feest telkens in het te ken van een ander thema. Zater dag was dat 'licht'. Door de Russische boycot mo gen tyconen uit dat land in Neder land geen megajachten meer laten bouwen. Volgens Uiterwaal zijn al le jachtenbouwers door de maatre gel getroffen. „De helft van de markt is verdwenen." Tijdens de open dag zaterdag, vertelt de manager dat door het wegvallen van Russische markt er nu veel gebouwd wordt voor Ame rikaanse opdrachtgevers. „Die zijn in dat gat gesprongen. Maar door het wegvallen van de Russen staan de prijzen wel wat meer on der druk." Bij Amels in Vlissingen worden momenteel vijf jachten ge bouwd. Vier daarvan zijn al ver kocht. Het casco van de vijfde ligt sinds enkele weken in Vlissingen. Volgens Uiterwaal is het geen pro bleem dat het nog niet verkocht is. „Wij bouwen altijd vooruitlo pend op de vraag. Daardoor kun nen we klanten sneller bedienen." Uiterwaal noemt dat een ingecal culeerd risico. Het grootste jacht in aanbouw is 83 meter lang. Het onderschip is in Roemenië in elkaar gelast, de opbouw in Polen. In Vlissingen wordt het casco gemonteerd en af gebouwd. MAANDAG 9 NOVEMBER 2015 Bruse scouts in hun nopjes door Ton van den Nouweland Aankomst meisjes-welpen in het nieuwe onderkomen van de Prinses Mar griet scoutinggroep in Bruinisse. Jente Huis in 't Veld, June van Weelden en Evi Stouten (v.l.n.r.) helpen mee met de verhuizing naar het Bakkersgat. Padvindsters laden hun spelmateriaal uit bij het nieuwe clubgebouw in Bruinisse. foto's Dirk-Jan Gjeltema door Joeri Wisse GOES. Indrukwekkende decorstuk ken, uitbundig geklede bezoekers en spectaculaire lichteffecten. Po dium 't Beest in Goes stond zater dagavond voorlopig voor het laatst in het teken van Funfest. VLISSINGEN. Jachtenbouwer Amels is de Russische crisis goed doorge komen, aldus manager Ton Uiter- waal van het Vlissingse bedrijf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 51