College weerlegt bezwaren tegen sushibar Kraanplein WD Middelburg stapt op als OZB met 15 procent wordt verhoogd Vrijwilligers geven natuur op Schouwen een opkikker i 14 SCHOUWEN-DUIVELAND Recordaantal naar Dikke Toren Vis uit de branding „Het gaat om de zienswijze van een omwonende en niet om be zwaren van de horeca aan dit plein," verduidelijkt economie wethouder Ad Verseput. De houder van het maritieme reisbureau Aqua Sailing Business Event aan het Kraanplein 4, naast slijterij Gall Gall, wil zijn loop baan voortzetten in de horeca. Voor zijn eetgelegenheid met wijnbar moet de bestemming van het pand worden gewijzigd van woonhuis/kantoor naar hore ca. BenW willen hieraan meewer ken. Maar een buurtbewoner vreest overlast door stank en her rie en tekent bezwaar aan. BenW wijzen de klager op de strikte wetgeving op dit gebied en zeg gen dat de ondernemer fors gaat investeren om aan alle milieunor men te voldoen. „Daar komt bij dat de burgemeester voldoende handhavingsmiddelen voorhan den heeft om in een situatie waarin sprake is van stank- of ge luidsoverlast op te treden", laten zij de bezwaarmaker weten. De ondernemer investeert, vol gens BenW, ook in andere bouw technische zaken als brandtrap- 'Mocht in Zierikzee een horecazaak te koop komen, dan meldt zich snel nieuwe exploitant' pen. Zij weerleggen hiermee het bezwaar dat het pand niet ge schikt te maken zou zijn als eet gelegenheid. Bouwinspecteurs be vestigen de mogelijkheid tot om bouw. De suggestie dat veel horecabe drijven in Zierikzee het loodje leggen wordt niet door cijfers ge staafd, laat het gemeentebestuur de bezwaarmaker weten. „En mocht een zaak te koop komen dan is onze ervaring dat zich vrij snel nieuwe exploitanten mel den." Over de klacht dat er met Rho- dos en De Proeverij te veel gelijk soortige horeca op een klein op pervlak zit, laten BenW zich niet uit. Dat vinden zij 'ongewenste inmenging' van de overheid op de bedrijfsvoering. „Een dergelijk initiatief geeft een meerwaarde aan de horeca van Zierikzee", zei Verseput eer der over het plan aan het Kraan plein. De liberale voorman stelt dat op deze manier de rekening van een falend beleid bij de burgers wordt gelegd. „Die kunnen er niets aan doen dat de gemeente in zwaar weer zit." Nieuwenhuis geeft aan dat breken met dit colle ge niet ondenkbeeldig is als de verhoging wordt doorgevoerd. Hij wijst erop dat bij de vorming van de coalitie van WD met CDA, PvdA, CU en SGP is afge sproken dat de lasten voor inwo ners terughoudend worden ver hoogd. Hij vindt dat de politiek zijn geloofwaardigheid verliest als er wordt gekozen voor die ver hoging. BenW verwachten met de be lastingverhoging 1,3 miljoen te verdienen. Nieuwenhuis: ,„Ik moet dus op andere manieren aan dat geld zien te komen." Daar om stelt hij vanavond voor om meer te bezuinigingen op de Stichting Welzijn Middelburg. BenW willen deze organisatie met één ton korten. Nieuwen huis vindt dat veel te weinig. „Wij stellen voor om met vijf ton te korten." Ook het maatschappe lijk werk kan wat de WD betreft met veel minder subsidie toe. Op de Vroongronden, tussen Burgh-Haamstede en Renesse, waren acht kinderen van de Jeugd Natuur- en Vogelwacht on der begeleiding bezig met het 'trekken' van jonge berken rond een poel water. „De pony's, die hier grazen, eten de boompjes on voldoende weg. Als we dit niet doen, zou alles verbossen. De hei kikker, die open gebied nodig heeft, zou dan geen overlevings kansen meer hebben", legt loca tie-coördinator Jos Catsman uit. De heikikker is een zeldzaam amfibie dat alleen op Texel en Schouwen voorkomt. Het schu we diertje werd zaterdag niet ge signaleerd. De kinderen moesten het doen met twee bruine kik kers en twee salamanders. Cats man was tevreden over de be scheiden opkomst van natuur- werkers. „Het gaat groeien." Veel drukker was het in de dui- nen van Nieuw-Haamstede. Hier waren dertig buurtbewoners en twintig scouts van de Kaninefa- tengroep bezig met het snoeien van vogelkers en elzen. Dat ge beurde onder leiding van de stichting Open Duinen. „Wat de minister heeft vernield, proberen wij te herstellen", sprak een buurtbewoner. In Renesse waren 32 mensen, onder wie wethouder Jacqueline van Burg, bezig met het ophogen van de oevers van de eendenkooi. Elders in Zeeland waren nog eens zo'n 800 mensen actief in de natuur. In de regio Bloemen en een gratis stadswan deling kreeg de familie Meije- rink zaterdag van de VW Zee land. Want in dit gezin uit het Drentse Ruinen bevindt zich de 65.000ste bezoeker van de Dikke Toren in Zierikzee. Van de Vrien den van het Stadhuismuseum kreeg de familie een drinkglas. Het aantal is een record voor de Dikke Toren. Vorig jaar bleef het bezoekersaantal nog steken op 60.000. Dit jaar verwacht de VW de 70.000 te halen. De VW Zeeland huurt en ex ploiteert het 62 meter hoge bouwwerk dat officieel Sint Lie- vensmonstertoren heet. v> Mijn dorp, mijn stad Dorpshuis de Schut- se, 13.00 uur: Bridge; 18.30 uur: Harmonie+ leerlin genorkest; 19.00 uur: Tai-Chi; 20.00 uur: Breicafé; Trefpunt de Dors vloer, 15.15 uur: Slag werkles Crescendo; Het Zonnehuus, 19.00-22.00 uur: Cur sus Massage; Dorpshuis 't Zuudén- de, 13.00-17.00 uur: 't Wienkeltje; 14.00 uur: Kaarten maken; 20.00 uur: Country Line Dance; Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ont moeting 65 plus; Dorpshuis de Ooster hof, 20.00 uur: Zin gen VZOS; Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yo ga; Dorpshuis, 20.00 uur: Fotogroep Schouwen; 20.00 uur: Repetitie Slag werkgroep Luctor et Emergo; Hotel en Congrescentrum de Zeeuwse Stromen, 19.00 uur: Openings avond Week van de Dialoog; Fizi, 20.00 uur: Cine ma Maritime: Slow West; Sint Lievens- monstertoren, 10.00-17.00 uur: Be klimming Dikke To ren, Expositie Sil houetten tegen het licht; door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE BenW maken zich hard voor de vestiging van een sushi-, annex tapasbar aan het Kraan plein in Zierikzee. De ingebrachte bezwaren hiertegen weerleggen zij. BenW van Schouwen-Duiveland MIDDELBURG. Een verhoging van de OZB met vijftien procent is voor de Middelburgse WD onaan vaardbaar. Dat zegt fractievoorzit ter Benno Nieuwenhuis. door Ton van den Nouweland BURGH-HAAMSTEDE. Een kleine honderd inwoners van Schou wen-Duiveland deden zaterdag mee aan de landelijke Natuurwerk dag. Lars van Sighem is er op de Vroongronden in geslaagd de wortels van een berk los te krijgen, foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE Opbrengst voedselactie De voedselactie van Dorcas heeft op Schouwen-Duiveland 390 dozen met levens middelen opgeleverd. Dorcas vroeg de inwo ners om tijdens het boodschappen doen één product extra te kopen en dat te schen ken aan mensen die het minder hebben. In acht winkels en zeven kerken werd het voed sel verzameld. De ac tie werd zaterdag in enkele supermarkten afgesloten. In vier sorteercentra van Dorcas in Neder land stellen vrijwilli- ZIERIKZEE gers nu voedselpakket ten samen. Zeker 20.000 van deze pak ketten zullen nog voor Kerstmis hun be stemming bereiken bij arme ouderen in Oost-Europa of Afrika. OOSTERLAND Herfstmarkt in Jodocuskerk De hervormde ge meente van Ooster- land houdt vrijdag 13 en zaterdag 14 novem ber een herfstmarkt in de Jodocuskerk in Oosterland. Op de markt worden allerlei producten aangebo den om de lange win teravonden door te komen: boeken, herfst- en kerststuk jes, appeltaart en vers gebakken oliebollen. Ook zijn er kraampjes met puzzels, spelletjes en kerstartikelen. De herfstmarkt is vrijdag 13 november van 18.30 tot 21.00 uur en zaterdag 14 novem ber van 10.00 tot 14.00 uur. De Jodocus kerk is gelegen aan het Torenplein. NIEUW-HAAMSTEDE. Een duinwandeling, luisteren naar een lezing over paarden, kijken naar het brandingvissen met een paard en tenslotte eten wat er gevangen is. Het evenement Zeepaard, bij strandpaviljoen Zandloper in Nieuw-Haamstede, trok zaterdagmiddag ongeveer tachtig kijkers. Maar het aantal deelnemers bleef wat achter. „We hadden vijf entwintig eters, onze vrijwilligers meegerekend", zei woordvoerster Nicky Groot na afloop. Koksduo Willem Cammeraat serveerde zijn gasten 's avonds in de Zandloper onder meer versgevangen pieterman, schar en garnalen. Zeepaard moet een jaarlijkse happening worden, foto Marieke Mandemaker SBURGH-H AAMSTEDE DREISCHOR KERKWERVE NIEUWERKERK OOSTERLAND OUWERKERK RENESSE ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50