Jonge De Feijter kraakt ervaren Harmes in Moerschanscross Wiskerke is nu al zeker van ZK De Bruijn sterk, Ceulemans verliest schlemielig SPORT 19 Lang leek het er op dat Erwin Harmes niet stuk te krijgen was. Maar na de Kustmara- thon, de marathon van New York - slechts een week geleden - en diverse kleine wedstrijden was de Mid delburger enigszins op. Eerstejaars se nior Job de Feijter uit Sint-Jansteen legde hem een hoog tempo op tijdens de Moerschanscross, dat hij halverwe ge de wedstrijd niet meer kon volgen. Vervolgens zag de Walchenaar dat hij ook nog gepasseerd werd door de Bel gen Sander Vercauteren en Thijs Ver beek. „Ik was nu echt kapot", zei Harmes pas een tijdje na de finish. Hij had zijn jetlag na terugkomst uit New York nog niet helemaal verwerkt. Al snel hadden De Feijter, lid van RKHAV, en Harmes, uitkomend voor 'Ik kan mijn trainingen goed combineren met mijn studie journalistiek en ga me nu op maken voor de Warandecross in Tilburg' GRT, de overige 69 atleten op achter stand gezet. Martijn de Kok (AV'56) kwam al snel te zwemmen tussen de koplopers en Eric Wolfert (Flakkee), Ralph Wiessner (Dynamica) en de Bel gen Sander Vercauteren en Thijs Ver beek. Even probeerde Harmes weg te lopen, maar hij kreeg onmiddellijk De Feijter over zich heen. De Zeeuws-Vla ming stond zijn koppositie niet meer af en na acht zware kilometers boekte hij zijn eerste zege als senior. „Ik ben blij met deze overwin ning", zei De Feijter lachend. „Ik kan mijn trainingen goed combineren met mijn studie journalistiek in Antwer pen en ga me nu opmaken voor de Warandecross in Tilburg, die meetelt voor het landelijke crosscircuit." Na de twee Belgen kwam Harmes uiteindelijk binnen op de vierde plaats, waardoor hij meteen al veel punten moest inleveren voor de Koole Sport crosscompetitie. De Kok vond zich terug op de vijfde stek en Wiess ner werd zesde. De vrouwen hadden kennelijk wei nig zin in een modderballet, want er kwamen er maar acht aan de start. In de beginfase was er een aardige strijd tussen Astrid den Herder (AV'56) en de voorzitter van atletiekvereniging De Wielingen, Frederique Versluijs. Uitein delijk finishte Den Herder een minuut je voor op Versluijs. De Belgische Lotte Claes maakte het vrouwenpodium vol. Op de korte cross liet Tommy Staal (AV'56) zien dat hij op de goede weg te rug is na zijn kuitoperatie. De atleet uit Burgh-Haamstede werd tweede achter Job de Brouwer van RKHAV. Hij won met negen seconden voorsprong. Wou ter Verstraaten (Dynamica) gaf achttien seconden toe op Staal. Emma van Mou- rik (Delta Sport) was de sterkste vrouw op de korte cross. Wiskerke stuurde de fijn schake lende en met veel souplesse be wegende Giant Christall naar de overwinning. Ze behaalde een sco re van 68,00 procent. Dat was ruim voldoende voor een startbe wijs voor de provinciale titelstrijd van eind februari. „Dit is voor Giant Christall de eerste wedstrijd op dit niveau en al meteen 68 procent. Hier ben ik erg blij mee", vertelde de Noord-Bevelandse. „Het is ook een fijn paard. Hij is heel koel en heeft een stabiel karakter. Het was even wennen. Toen hij bij ons op stal kwam en een fout maakte, raakte hij echt in paniek. Er moest eerst een vertrouwens band worden opgebouwd. Dat lijkt aardig gelukt. Ik rijd Cristall nu een half jaar en we zijn in Li begonnen. Dus het gaat hard." Ook Samantha Miltenburg uit Ritthem, die met de merrie Deli- se Mithras de tweede plaats (67,33 procent) opeiste, en de als derde eindigende Maart je O verweel uit Zierikzee, die met de ruin Fanfar- ron tot 66,66 procent kwam, ver zekerden zich van een ticket voor het ZK. Galopwissels Carlijn Leewis uit Hoedekens- kerke won glansrijk de kwalifica tiewedstrijd in de klasse ZZ-Licht. Zij behaalde met de in de galopwissels uitblinkende ruin Westerschelde's Up 66,85 pro cent. De combinatie verzekerde zich hiermee van deelname aan de finale. „Up gaat elke keer beter", zei Leewis. „Ik rijd hem nu zo'n tien maanden. Hij doet altijd super zijn best in de ring en geeft me een goed gevoel." Bij Dallinga.com was Jean Paul de Bruijn de man of the match. De Hulstenaar boekte een knappe overwinning (33-50) op Belgisch kampioen en oud-ploeggenoot Eddy Leppens. Bart Ceulemans viel ook op, maar dan met een partij die hij op schlemielige wijze verloor. Na eerst een achterstand van 25 punten te hebben omgezet in een degelijke voorsprong van 39-43, gaf hij de winst toch nog uit han den. Vier matchballen bleven on benut en tegenstander Thorsten Frings profiteerde optimaal: 50-49. Voor de pauze was er ook al evenwicht. Patrick Vasseur ver loor met 50-36 van Sander Jonen en Steven van Acker versloeg, niet zonder verrassing, Dave Christiani met 41-50. „Natuurlijk is een punt tegen de koploper mooi, maar het had den er gewoon twee kunnen en moeten zijn", vond Vasseur. „Bart Ceulemans kreeg vier kansen om het af te maken, maar deed het niet. Als je zo goed hebt gespeeld en dan zo verliest, is dat zuur voor hem en het team." Tweede divisie. Hordijk Bilj. Art/ HWA-Treva/'s Lands Welvaren 1 8-0: Rinus Pankow weerde zich met twee series van zeven sterk, maar het was onvoldoende voor de winst. Ronald van Geyt, Onur Can en Sylvia Eckel verloren kans loos. Derde divisie, 't Tapperijke 2-Hoon- dert/de Waard 4-4: Bram de Waard en Richard de Bruin zorg- 'Natuurlijk is een punt tegen de koploper mooi, maar het hadden er twee kunnen zijn' Patrick Vasseur, Dallinga.com den voor het ene punt voor de Be velanders. Na de winst van De Waard en verlies van Piet Koek en Marc van den Boom trok De Bruin de stand gelijk. Johan Em- bregts werd met 16-35 verslagen in slechts 26 beurten, 1.346 gemid deld. De bezoekers hadden in de streekderby niets in te brengen. Alleen Rinus Rijk won. André Ka- relse, Alfred van den Dries en Martin Sturm gingen kansloos on deruit. Vierde divisie. 3BSD Hydrozorg- Hoog/Laag Keukens 4-4: Voor de tweede keer op rij leverde 3BSD een punt in als gevolg van perso neelsgebrek. Kopman Philip van der Male verloor kansloos. Jan Suykerbuyk en Peter de Winter wonnen hun partij. Kader. HWA Verhaar-'s Lands Wel varen 1 4-4: Zuur puntverlies voor de ploeg uit Kwadendamme. Na knappe overwinningen van voor al Jaap van der Weijde en Jan Eickenboom en een verliespartij van Danny Walhout had Jan Goudzwaard de kans de winst binnen te halen voor zijn team. Hij moest daarvoor wel 42 pun ten maken in de nabeurt, maar strandde op 41. 3-5: De bezoekers verrasten aange naam met een overwinning in Den Brielle. Sjoerd Breas en Pier re van den Berg wonnen, Jos Breas speelde gelijk en alleen Phuc Nguyen verloor. MAANDAG 9 NOVEMBER 2015 Job de Feijter dicteert het tempo tijdens de Moerschanscross, Erwin Harmes volgt, foto Camile Schelstraete door Sjaak Sinke Job de Feijter door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND. Emily Wiskerke begon zaterdag in Nieuw- en Sint Joosland met de vosruin Giant Cristall ijzersterk aan de selectie voor het Zeeuws dres- suurkampioenschap. De combina tie uit Kamperland was in de klasse M1 de beste van de sterk preste rende kopgroep. door Joop van den Oudenhoven BARENDRECHT. De driebanders van Dallinga.com speelden ondanks het ontbreken van kopman Frédéric Caudron met 4-4 gelijk tegen de ongeslagen koploper van de eredi visie, MCR/De Uitspanning. Het team uit Sluiskil kreeg daarmee zelfs minder dan het eigenlijk ver diende. 't Bierwinkeltje-De Bevelanders 6-2: Honky Tonk 1-'s Lands Welvaren 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47