Schakers HWP zijn verlost van hatelijke nul Rapide treft een effectieve opponent De Schelde laat veel kansen onbenut SPORT 17 Meesterklasse. Utrecht-HWP Sas van Gent 4-6: De schakers van HWP zijn van de hatelijke nul af. Teamleider Hans Groffen gaf het goede voorbeeld en trakteerde zijn jonge tegenstander op een ne derlaag door hem mat te zetten. Na een nederlaag van Tieme Ver linde boog Tom Piceu zijn minde re stelling om in winst. Thibaut Vandenbussche rolde zijn tegenstander op en Adrian Roos speelde zijn eindspel keurig naar de winst. Koen Leenhouts bracht de tussenstand zelfs op 5-1 in het voordeel van de Sasse for matie. De remises van Thibaut Maenhout en Helmut Cardon zorgden voor de eerste matchpun- ten. Tweede klasse. DJC Stein-HWP Sas van Gent 2 4-4: Er had volgens teamleider Kees Nieuwelink meer in gezeten. Simon Provoost bezweek in tijdnood en David Roos moest voorzichtig spel beko pen met een nederlaag. Door een goede overwinning van Renzo Ducarmon en een 'hakpartij' van Nieuwelink werden de matchpun- ten verdeeld. nederlaag was niet nodig ge weest, maar op de beslissende mo menten gaf Landau niet thuis. Bas de Feijter en Randy van Hout- te hadden kans op een resultaat, maar verloren. Joop Maas daaren tegen had een meevallertje door- dat zijn tegenstander door wilde gaan waar het niet kon. De ne derlaag van Kedem Gutkind was cruciaal. In gewonnen stelling werd hij na een dame-offer mat gezet. Met aanwinst Jos van der Kaap in de gelederen kwam Goes goed uit de startblokken. Sven Stange speelde al snel remise, waarna Joey Grochal zijn tegenstander versloeg. Opvallend was dat Maxim le Clercq na tien neder lagen op rij eindelijk eens een half puntje kon bijschrijven. Dit halfje bleek achteraf ook erg nuttig. Bij een 3,5-3,5-tussenstand stelde nieuwkomer Van der Kaap de matchpunten voor Goes veilig. Souburg-Overschie 5-3: Na een slechte start hebben de Soubur gers hun eerste overwinning van het seizoen te pakken. René Tig- gelman kreeg de winst in de schoot geworpen en Henrik Wes- terweele zette vanuit de Franse opening zijn tegenstander aan de kant. Nadat Henrik Porte zijn spannende partij gewonnen had, zorgde Robin Bosters voor de teamzege. Dat Corné Boogaard en Bert Henderikse hun prachtige stellin gen niet verzilverden, was een klein smetje op de overwinning. CSV-HWP Sas van Gent 3 5,5-2,5: Het zit de Sassenaren nog niet echt mee. Ze begonnen zaterdag matig aan de wedstrijd in Capelle aan den IJssel. Gert van Rij en Ru- di van de Wynkele liepen tegen een nederlaag op. Daarna leek er nog wel wat te halen. Yves Reg- niers en Erik van de Wynkele konden echter hun mooie stellin gen niet verzilveren, waardoor een vervelende nederlaag geleden werd. Delft werd knap gelijkgespeeld tegen de koploper. Gertjan Ver- haeren won al snel zijn partij, maar daarna zag het er somber uit. Delft liep uit naar een 3,5-1,5-voorsprong en leek daar mee de volle buit binnen te ha len. Landau toonde veerkracht, want na overwinningen van Jan- co Dees en Nick Dubbeldam werd toch nog een matchpunt binnengesleept. Zeester-De Schelde 9-3: De man nen van De Schelde speelden een slordige wedstrijd en misten veel kansen. De thuisclub maak te begin tweede periode het ver schil en liep snel uit naar 4-0. In het derde bedrijf liet de Terneu- zense formatie een strafworp on benut en kwam de thuisclub op 9-0. Pas in de laatste periode kon De Schelde de eer redden. klasser De Bruinvis had een goe de start en nam snel een i-o-voorsprong, maar kon niet voorkomen dat Gorgo in de eer ste periode alsnog op gelijke hoogte kwam. De Bruinvis bleef slordig spelen en zag Gorgo op 1-2 komen. Toen het in de derde periode zelfs 1-3 werd, leek het lastig te worden, maar Ad Jan Hoste was goed op dreef en bracht De Bruinvis langszij: 3-3. Er volgde een sterk begin in de laatste periode, waarin De Bruin vis snel op 5-3 kwam. Maar Gor go had een sterk antwoord. Ommoord-Rapide 2-0: Rapide speelde wat gezapig, maar kwam desondanks nauwelijks in de pro blemen. Ommoord kreeg slechts twee kansen. Daar sprong dat team effectief mee om. Waddinxveen-Olympia 0-1: Olym pia had vrijwel de gehele wed strijd een veldoverwicht, maar moest toch diep gaan om de zege veilig te stellen. De bezoeksters lie ten legio doelkansen onbenut. Al leen Carolien Zwart vond in de eerste helft de weg naar het net. Waddinxveen kreeg welgeteld één kans. Die werd onschadelijk gemaakt door Olympia-keepster Fleur de Bakker. Waddinxveen-Olympia 3-3: Omdat de thuisploeg vrij snel op voor sprong kwam, zag het er moeilijk uit voor Olympia. Het team toon- De hockeysters van Rapide leken niet in gevaar te komen, maar de Hulster vrouwen kregen toch twee tegentreffers de echter veerkracht en boog de achterstand nog voor de pauze om in een voorsprong door treffers van Koen de Dobbelaere en Rien- ke Wijffels (A-junior). In de tweede helft waren de rol len omgedraaid. Waddinxveen boog toen de achterstand om in een voorsprong van 3-2. Toch bleef Olympia erin geloven. Tien minuten voor tijd werd dat be loond met de gelijkmaker van Douwe Boerbooms. Peel en Maas-Rapide 8-1: Rapide counterde fraai naar een voor sprong via Yassin Hadouchi. Vrij snel daarna viel de gelijkmaker. Toen het even later 2-1 werd, kon de Hulster ploeg niet meer de in zet opbrengen om het Peel en Maas moeilijk te maken. MAANDAG 9 NOVEMBER 2015 door Roeland Alders VLISSINGEN. De schakers van Het Witte Paard hebben in de meester klasse een belangrijke zege ge boekt op Utrecht: 4-6. Door deze overwinning staat het team uit Sas van Gent nu op een veilige plaats. HMC Calder-Landau Axel 5-3: De De schakers van Het Witte Paard staan na de winst van zaterdag op de achtste plaats in de meesterklasse. De Sasse ploeg heeft twee punten. Derde klasse. Rokado-Goes 3,5-4,5: DSC Delft 3-Landau Axel 2 4-4: In door Peter Snelders TERNEUZEN. De waterpoloërs van De Schelde leden zaterdag in eer ste klasse een zware nederlaag. Tegen Zeester werd het 9-3. Scores De Schelde: Sven Schieman 2 en Gijs Manhave 1. De Bruinvis-Gorgo 5-5: Tweede Scores De Bruinvis: Ad Jan Hoste 2, Angelo de Meijer, Maarten Hemel- aar en Roel Dellaert 1. TERNEUZEN. De hockeysters van Ra pide moesten in de topper in de derde klasse buigen voor een effec tiever Ommoord: 2-0. Een klasse la ger won Olympia moeizaam met 0-1 bij Waddinxveen. Vrouwen. Derde klasse. Vierde klasse. Mannen. Derde klasse. Vierde klasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45