■K via.» Nieuw verlies komt keihard aan bij Stevo Zaamslag komt tik na rust niet te boven Winst bij debuut in hoofdklasse 16 SPORT Korfbalploeg kan minder goede fases te boven komen. De hoofdklasser heeft tegen DSC aan één goede helft genoeg. Scheldesport zakt op ranglijst EINDHOVEN. De uitwedstrijd tegen DSC - met 19-25 gewonnen - is be moedigend voor de rest van het zaalseizoen. Want TOP Arnemui- den had aan slechts één goede helft genoeg om de Eindhovense equipe te verslaan. „Ik weet zeker dat het nog beter kan", zei coach Arco Goedkoop. „Ik ben ervan overtuigd dat we ook twee goede helften in één wedstrijd kunnen la ten zien." Als dat lukt, dan gaat de Wal- cherse korfbalploeg ook in de zaal als nieuwkomer een hoofdrol spe len in de hoofdklasse. Dan zijn er varen teams als DeetosSnel, KVS, Avanti en Oranje Wit te verslaan en is TOP in staat een goede mid denmoter te worden. 'Kleine tegenslagen hebben geen invloed meer op ons spel' Tegen DSC, de ploeg waarvan op het veld nog verloren werd, wil de het aanvankelijk niet vlotten. „Dat kwam doordat de spelers alle maal zó overijverig waren om te winnen. Het lukte hen niet om de wedstrijd te lezen en ze vergaten hun beste korfbal te laten zien", zei Goedkoop. „Het baltempo was te laag en er zat te weinig bewe ging in hun spel." De coach snapte het wel. Hij kent z'n acht basiskrachten langer dan vandaag. „Ze lieten zich aflei den door de entourage", analyseer de Goedkoop. „Ze hadden even tijd nodig om aan alles te wennen wat bij de hoofdklasse hoort." „Tja, dat overkomt ons nou al tijd", zei aanvoerster Jeanine Ma rijs. „Elke keer zeggen ze tegen ons: je moet scherp beginnen, je moet het spel spelen waarin je het TWEE KOPLOPERS beste bent, je moet je niets aantrek ken van alles rond de wedstrijd- Maar bij elke competitie hebben we opstartproblemen. Dat was zo bij de eerste wedstrijd op het veld en vandaag dus ook bij onze eerste duel in de zaal. Weet je, zelfs bij de eerste oefenwedstrijd in de zaal liep het aan het begin niet." Maar TOP raakt niet meer in pa niek. „We zijn een stuk rustiger en volwassener geworden het laatste jaar", stelde Marijs. „Zelfs bij een achterstand van vijf a zes punten weten we dat we het nog goed kunnen maken. Als we dan maar wel overschakelen op ons goede spel. Vandaag hoefden we geen achterstand weg te werken, maar hadden we wel dat hoge baltempo en snelle combinatiespel nodig om een flink gat te slaan met DSC." TOP leidde, mede dankzij vijf treffers van Jurriaan Bouwens, met 9-11 bij rust. Meteen aan het begin van de tweede helft werd duidelijk dat de Arnemuidenaars in de kleed kamer op het juiste spoor waren ge zet. Marijs scoorde al na elf secon den en daarna trok ze met de ande re zeven de goede lijn door. Marijs: „We gingen slimmer korfballen en konden dankzij onze goede reboun- ders langere aanvallen opzetten. Als spits vind ik dat heel prettig, want je krijgt dan twee of drie schotkansen in een aanval in plaats van één." De nieuwkomer op het tweede niveau van Nederland was in die tweede periode van 25 minuten dominant. Over bijna alle schijven werd gescoord. Tegelijk stond TOP defensief goed. Goedkoop: „Bij de tegenstander hebben we het ge vaar kunnen beperken tot Dennis Snel. Hoewel hij door ons goed verdedigd werd, was hij niet af te stoppen. Maar de andere schutters van DSC hebben we nauwelijks in de wedstrijd laten komen." Uitdelen en incasseren Via 12-16 liep TOP uit naar 17-23. Toen liet DSC, dat vrij fy siek speelde, de kop hangen. „Je zag dat ze gefrustreerd raakten toen het niet lukte", zei Marijs. „Dat zal ons nu niet meer zo snel overkomen. We hebben geleerd om uit te delen en te incasseren. Natuurlijk zijn we wel even boos als er een stevige overtreding op ons wordt gemaakt of als de scheidsrechter in onze ogen onte recht tegen ons fluit, maar na een paar seconden zijn we weer bij de les. Kleine tegenslagen hebben geen invloed meer op ons spel. Dat is, denk ik, de grote winst die we hebben geboekt." Stevo-City Bril/Krimpen 3 0-4 (17-25,22-25,19-25,12-25): Zon der libero Dennis de Koeijer was de thuisploeg tot aanpassingen gedwongen, maar dat wilde trai ner Guido de Beule niet als ex cuus voor de nederlaag aanvoe ren. „We hebben geen moment kans gehad", vond hij. Krimpen beschikte over een ploeg met veel lengte en slagkracht. Slechts in de tweede set klampte Stevo enige tijd aan. 'Misschien legden we onszelf te veel druk op, omdat we een week eerder ook met 4-0 hadden verloren' De tweede opeenvolgende 4-0-nederlaag kwam hard aan bij de trainer. „Ik weet wel dat Krimpen derde staat en alles met 4-0 of 3-1 heeft gewonnen, maar je mag eigenlijk nooit met 4-0 verliezen. Misschien legden we onszelf te veel druk op, omdat we een week eerder ook met 4-0 hadden verloren en we dat recht wilden zetten. Het was allemaal veel te verkrampt. We moeten in de eerste competitiehelft probe ren zo veel mogelijk punten pro beren te sprokkelen. Dan hebben we alle ploegen een keer gehad en weten we wat we mogen ver wachten." Stevo 2-Set Up 0-4 (23-25, 24-26, 24-26,22-25): Een ruime neder laag, die onnodig was. De twee de ploeg van de fusieclub klamp te in elke set lang aan, maar liet door communicatiefouten kan sen op setwinst liggen. Stevo miste overtuiging en speelde heel wisselend. Zo ging een voor sprong van vier punten door een reeks van fouten zomaar verlo ren. Zonder dat de bezoekers tot grote hoogte groeiden, konden die met de volle winst huis waarts keren. Stevo 2, dat drie sets met het kleinst mogelijke verschil verloor, rest de hoop dat het moment dat gewonnen wordt steeds dichterbij komt. „Als we naar de laatste drie wed strijden kijken, zit er een stijgen de lijn in", zei Marlon Pijpelink. „Stukje bij beetje groeien we naar elkaar toe." Stevo-Spirit 1-3 (20-25,16-25, 22-25,25-21): Condens op de vloer zorgde niet alleen voor oponthoud, maar ook voor een blessure aan de kant van Stevo. De thuisploeg was enige tijd van slag. Spirit profiteerde dankbaar van onrust in de Zuiddorpse ge lederen en sloot met een lagere foutenlast de eerste twee sets winnend af. Stevo mikte in de derde set op een ommekeer. „We vonden dat we niet onder deden voor die ploeg", zei Ste phanie Herman. In de slotfase na men de bezoekers echter toch af stand. Gesteund door het pu bliek en met veel inzet spelend redde de thuisploeg in de laatste set de eer. Stevo 2-Hilver 3-1 (25-8,25-13, 26-24,17-25): De derde overwin ning van het seizoen voor de thuisploeg, die een wedstrijd van uitersten speelde. Stevo 2 be gon prima, deelde in de eerste twee sets de lakens uit, maar be taalde daarna tol voor gemak zucht. Hekkensluiter Hilver werd in het zadel geholpen. Dat leidde in de derde set tot een nek-aan-nekrace, die uiteindelijk nog in Axels voordeel werd be slist. In de laatste set ontkwam Stevo echter niet aan verlies. Ste vo 2 nestelde zich door de winst in het linkerrijtje. Triade-Zaamslag 19-8: Zaamslag bood één helft partij in de Alblas- serwaard. Daarna was het gedaan met de aspiraties. Doordat veld- tweedeklasser Triade die status in de eerste dertig minuten niet waarmaakte, bleef de Zeeuws- Vlaamse ploeg in het kielzorg. „We waren niet de mindere", er- vaarde aanvoerster Linda Hame link de eerste dertig minuten. Na rust (7-5) sloeg Triade in K\ no-time toe. Binnen vijf minuten was het gat vier punten en incas seerde Zaamslag een mentale tik die het niet meer te boven kwam. Scores Zaamslag: Marjan Verhage en Marco van Reeuwijk 3, Linda Ha melink en Gerwin Zegers 1. NIO-Luctor 20-11: Luctor liet zich in Rotterdam kinderlijk eenvou dig opzij zetten. De Rotterdam mers waren veel korfgerichter dan de Terneuzenaren. NIO had aan twee korte aanzetten genoeg om de winst veilig te stellen. Scores Luctor: Eline Jansen 4, Jasper de Pooter 2, Jenny van Gelder, Marjo lein Durink, Adrie de Jonge, Pieter Kousemaker en Anthony van de Vel de 1. EINDHOVEN. De basketballers van Scheldesport waren in Eindhoven kansloos (80-42) te gen Tantalus 3. Hierdoor zakte de Terneuzense tweedeklasser weg op de ranglijst. In de eerste periode kon Schel desport het nog bijbenen. De tussenstand van 20-16 was niet verontrustend. Daarna ging het bergafwaarts. „Wij hadden ook wel pech toen een driepunter net na de zoemer erin ging, ter wijl bij hen een driepunter net voor het verstrijken van de tweede periode werd gemaakt", probeerde guardspeler Thijs de Groote de 43-31-achterstand bij de rust te verklaren. Na rust kwamen de Zeeuws-Vlamin gen er niet meer aan te pas. TOP is nu rustig en volwassen door Roeland van Vliet Jeanine Marijs, aanvoerster TOP Hoofdklasse B: DSC-TOP 19-25, KVS-DeetosSnel 17-17, Oranje Wit-Avanti 23-33, GKV-Groen Geel 21-21. TOP is koploper na één speelron de, samen met Avanti. Scores TOP: Jurriaan Bouwens en Peter van Belzen 5, Petra van Belzen en Anita de Ridder 4, Jeanine Marijs 3, Emmelie Bouwens en Jürgen Janse 2. door Peter van Kouteren TERNEUZEN. Voor de Zeeuws- Vlaamse volleybalploegen viel er opnieuw weinig eer te behalen. De mannen van Stevo verloren voor eigen publiek kansloos met 4-0. De vrouwen van Stevo incas seerden in de derde divisie de vierde 3-1-nederlaag op rij. Slechts de tweede vrouwenploeg kwam tot winst. Mannen. Promotieklasse. 0 0 0 Eerste klasse. Vrouwen. Derde divisie. Eerste klasse. Stevo-speelster Stephanie Her man (rugnummer 8) smasht langs het blok van Spirit, foto Peter Nicolai door JaapJan Ritsema TERNEUZEN. Beide Zeeuws-Vlaam- se korfbalclubs leden zaterdag bij de start van de zaalcompetitie een nederlaag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44