ÜB Jonge keepers genieten van derby Temeuzense Boys doel zijn plicht 11 Vlissingen heeft het even niet in de hoofdklasse UiMmu SPORT 13 'IHIUM O ill! iiiimhiiii i ILIIIIIÜIIIIIllilfSlllllllllll S AXEL. Het was zaterdag na afloop van de derby FC Axel-Zaamslag (3-0) een gezellig onderonsje tussen de doelmannen Mitchell Braafhart en Guido Vinke met hun keeperstrainer Erik de Koeijer. Braafhart heeft een me niscusoperatie onder gaan, waardoor hij voor de winterstop voor Axel niet meer inzet baar is. De terugkeer van Zaamslag-keeper Vinke, ontsteking aan de achillespees, valt eer der te verwachten. De achttienjarige Stijn van Drongelen bij FC Axel en de zeventienja rige Gijs Dekker bij Zaamslag grepen hun kans. Voor de een werd het een triomf, voor de ander een bittere pil. Ze hielden beiden een goed gevoel aan de wed strijd over. Hoe hadden ze het ervaren om voor zoveel publiek te spe len? „Het is leuk, maar je moet toch je eigen wedstrijd spelen. Voor het duel was ik wat ge spannen", vertelde Gijs Dekker. Van Drongelen had hetzelfde gevoel. „Na Zwaluwe (0-0) wil de ik graag weer de nul vasthouden. Met zoveel publiek. Daar doe je het voor." Dekker werd meer op de proef gesteld, maar had geen schuld aan de drie doelpunten. „Ik had voor de 1-0 net een goede bal gepakt. Ik vond het lullig toen die vrije trap erin ging." Van Drongelen: „Ik heb niet veel te doen gehad, het ging best lekker." Ze zeggen veel te leren van keeperstrainer De Koeijer. Gijs Dekker zal zijn plaats uiteindelijk weer moeten afstaan aan de ervaren Vinke. Hij is de zoon van oud-doelman van Zaam slag Bram Dekker. „Mijn tijd komt nog wel." Stijn is de zoon van Jan van Drongelen, die jaren als verdediger in het eerste elftal van AZW speelde. „Mijn va der zal het niet leuk hebben gevonden toen ik de bal achter mijn standbeen haalde." belangrijke zege voor Temeuzen se Boys. Al na twee minuten zette Len Eversdijk, die vanaf links de bal uit een voorzet in de verste hoek schoot, de bezoekers op 0-1. Daarna liet de ploeg het na om de wedstrijd in een vroegtijdig sta dium te beslissen. Zo bleven kan sen voor Maarten van Hecke (2x), Eversdijk en Roy van Ham onbe nut. SSV'65 is aan een goede reeks bezig. De ploeg haalde uit de laatste vijf wedstrijden dertien punten. WC'68 rook zijn kans en in de tweede helft belandde een schot van Dennis Luijks op de kruising, waardoor Temeuzense Boys ont snapte aan de 1-1. In de 79e mi nuut werd het duel beslist door Roy van Ham. SSV'65-GPC Vlissingen 2-0: Aanvan kelijk was GPC Vlissingen sterker, maar de ploeg creëerde nauwe lijks mogelijkheden. Ook SSV'65 kwam niet tot een reeks van kan sen, maar in de 43e minuut hielp Bast Biesterbosch na een uitge speelde aanval zijn ploeg wel aan een i-o-voorsprong. Ook in de tweede helft deden de ploegen nauwelijks voor elkaar onder. Na een uur besliste SSV'65 het duel toen René Zwamborn uit een voorzet van Dennis Weijers de 2-0 binnen kopte. Nieuwdorp-MZC'11 1-3: Uit de eer ste de beste kans zette Dennis Dekkers MZC'11 op 0-1. Bij Nieuw dorp was het daarna een paar keer 'net niet' en na een Zierikzeese corner tilde Ramon Janson de stand in de 31e minuut met een lis tig schot naar 0-2. In de 58e mi nuut scoorde Frank Oostdijk de aansluitingstreffer. MZC-doelman Jurgen Schoenmakers hield daar na Roderick Gakeer en Jean-Paul van As van de 2-2 af. In de 83e mi nuut hield Jeroen Verdonk We sley Goud vast. Verdonk kreeg di rect rood en MZC'11 een straf schop. Vanaf de stip bleef Matthijs Hage koel: 1-3. Klundert - De Meeuwen 1-1: Ge zien het spelbeeld een terechte uit slag. In de twintigste minuut opende Eric Fuanani, terwijl heel De Meeuwen aan een overtreding van Brabantse zijde dacht, de sco re. Met een lobje over de doelman zorgde Robin Dek vervolgens voor de 1-1-ruststand. De tweede helft was matig. Voor Klundert was het het zesde gelijkspel op rij! Hellevoetsluis-Oostkapelle 1-0: Een rommelig duel waarin de thuis ploeg zich gelukkig prees met de zege. Oostkapelle was dicht bij de 0-1, maar aanvoerder Harold Ver meulen zag zijn vrije trap op de paal belanden. In de 25e minuut was het wel raak. Ken Luijendijk mocht in het strafschopgebied de bal aannemen en scoorde in twee instanties. Na rust raakte ook Hel- levoetsluis de paal. Het slotofifen- sief van Oostkapelle leverde enke le gevaarlijke situaties voor de goal op, maar doelman Hoornweg hield zijn doel schoon. Dauwendaele-Zwaluwe 3-0: Max Dagevos hielp Dauwendaele uit een vrije trap, die van richting ver anderd werd, in de eerste helft aan de 1-0. Direct na rust kreeg Dauwendaele via Stefan Joosse en Peter van Gorsel twee grote kan sen, maar een tweede treffer bleef uit. Zwaluwe stelde er weinig te genover en tien minuten voor tijd maakte Van Gorsel de bevrijden de 2-0. Nadat hij kort daarvoor een mogelijkheid onbenut had ge laten, tekende Jaap de Kroo in de slotminuut voor de 3-0. Binnen een halve minuut was de toon gezet. Rechtsachter Dan iel Jansen was de eerste die een bal in de voeten van de tegenstan der schoof en zijn ploegmaats volgden dat voorbeeld in het ver loop van de wedstrijd gedwee. „Als je voetbalkwaliteiten hebt", filosofeerde trainer Jurriaan van Poelje, „moet je wel aan voetbal len toekomen. Als je telkens bal verlies lijdt, kan dat niet." Cruijffiaanser kan bijna niet. Van Poelje oordeelde hard en rea listisch. Hij vond zijn ploeg slor dig, niet fris en niet presterend naar potentie. „We hebben bij voorbeeld zo veel mogelijkheden gehad om de spitsen te bereiken. Het lag gewoon open. In de rust heb ik het zelfs nog uitgetekend, maar te veel spelers hadden hun dag niet. Maar zelfs dan hadden we nog kunnen winnen." Ook dat was realistisch. Heel soms vloeiden intenties en daden immers samen. Maar dan ook heel soms. Na een halfuur slaagde één van de weinige slangenacties van Abdoe Abdenbi aan de linkerkant. Via Etienne Mallie en Regilio Pi nas kwam de bal bij Josimar Patti- nama terecht, die voor open doel naast schoot. Dat was voor de pau ze de enige flard van flair die Vlis singen showde. Direct na rust speelde Pinas een lange bal op Pattinama die de bal panklaar legde voor Salim Ben Sellam, die alleen voor de keeper naast volleerde. Na het inbrengen van Saïd Bouzambou kwam er ver se spirit in de ploeg. Van Poelje: „Toen hadden we ze even bij de strot, maar we konden niet door drukken." Het bleef bij pogingen van Ben Sellam en Pattinama. Het slordige spel deed niet al leen afbreuk aan de aanvalsdrang van Vlissingen, maar zorgde ook achterin voor problemen. Alle ver dedigers maakten meer slippertjes dan Vlissingen van hen gewend is. Gestels spits Rick Wijnen kon daardoor de reflexen van Arien Pietersma testen met een kopbal en even later probeerde Levi Ikele dat met een schot dat via de lat te rug het veld in kwam. Vlissingen beleefde eigenlijk een offday. Bij de verdedigers vier de in balbezit slordigheid hoogtij, de middenvelders konden zich niet onder de druk van Gestel uit spelen en de aanvallers konden nauwelijks gevaar stichten. Het goede nieuws was dat de jeugdige tweede doelman David Bassing, die kort voor rust de geblesseerde Ariën Pietersma verving, zich een bekwame vervanger toonde. Vlissingen is na het o-o-gelijk- spel een plaatsje gezakt en staat nu derde in de hoofdklasse B. KARAKTERISTIEK MAANDAG 9 NOVEMBER 2015 een koploper door Aector Dooms door Klaas Verspoor VLISSINGEN. Temeuzense Boys deed zijn plicht in de tweede klas se van het zaterdagvoetbal. De ploeg van trainer Diederik Hiensch pakte de volle buit tegen nummer laatst WC'68: 0-2. SSV'65 is aan een goede reeks bezig. De equipe van trainer Marco Groeneveld won met 2-0 van GPC Vlissingen en be haalde uit de laatste vijf duels der tien punten. MZC'11 boekte een 3-1-zege bij Nieuwdorp en blijft in het spoor van koploper FC Axel. VVC'68-Terneuzense Boys 0-2: Een Temeuzense Boys heeft na negen speeldagen in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal 11 punten. De ploeg staat nu op de negende plaats. door Rudy Boogert EINDHOVEN. Vlissingen heeft het even niet. Tenminste, de hoofdklas ser hóópt dat het even is. Vlissin gen kon gisteren de nasmaak van de verloren topper bij Dongen (4-2) niet wegspoelen. In Eindho ven eindigde het duel met midden moter Gestel doelpuntloos. Zorge lijker dan het puntenverlies was het geknoei van de Vlissingse bal virtuozen aan de bal. Gestel-Vlissingen 0-0. Scheidsrech ter: M.A. te Hennepe. Gele kaart: Saïd Bouzambou (Vlissingen). Aan tal toeschouwers: 40 voor de rust, 80 na de rust. Vlissingen: Ariën Pietersma (40. David Bassing); Daniel Jansen, Quincy Gooding, Roycel James, Milton Roemeratoe; Alfaro Pentu- ry; Regilio Pinas, Etienne Mallie (55. Saïd Bouzambou), Salim Ben Sellam (80. Khalid El Hattach); Josi mar Pattinama, Abdoe Abdenbi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41