Trainer John Karelse is vol lof over Goes Jarreau Manuhuwa is feilloos vanaf de stip IJzendijke wacht een nieuwe topper Zaamslag heeft in de derby niets in te brengen 12 SPORT HlE'fll'lll Thuisploeg is tegenstander op alle fronten de baas. Trainer Kees Westerweele: 'Het is genieten om van Hubert te winnen/ „We hebben het prima ge daan", vond Karelse na afloop. „Al leen jammer voor het publiek dat we de score na de rust niet kon den uitbouwen naar 6-o of 7-0." Hoewel Goes zonder de gebles seerden Boy de Jonge en Dennis Uijl moest aantreden, werden de bezoekers al vroeg met de neus op de feiten gedrukt. Al in de veer- 4Alleen jammer voor het publiek dat we de score na de rust niet konden uitbouwen naar 6 of 7-0' tiende minuut kon Ray Kroon een actie vanaf links met een diago naal schot afronden: 1-0. Binnen een tijdbestek van vijf minuten besliste de thuisclub daarna het duel. Eerst was het Je remy Hubregtse die de stand in de zeventiende minuut op 2-0 bracht en twee minuten later scoorde ook Bart Deprez. Kort na de hervatting schoot Deprez ook zijn tweede treffer binnen. „Als Roosendaal na de rust gescoord had, was de wed strijd misschien weer nieuw leven ingeblazen", zei Karelse na afloop. „Maar na die 4-0 was elke twijfel verdwenen." Goes bleef in het restant van de wedstrijd domineren, maar vijf, zes opgelegde kansen om nog ver der weg te lopen, bleven onbenut. „Dat is het enige verwijt dat ik de spelers kan maken", vond John Ka relse. „Dat we ons goede spel niet in meer doelpunten hebben uitge drukt." „Als je zo laat de gelijkmaker scoort, voelt dat als een overwin ning", zei trainer Daan Eikenhout na afloop opgetogen. Over de uit slag was Eikenhout na afloop te vreden, over het spel niet. „We hebben misschien wel onze slecht ste wedstrijd van dit seizoen ge speeld." De bezoekers kwamen na een half uur verdiend op 0-1 door een doelpunt van Pepijn van Streuwel. Omdat Zeelandia Mid delburg zelf heel weinig afdwong, paste Eikenhout in de rust de op stelling aan (4-4-2 werd 4-3-3) en dat deed Zeelandia Middelburg zichtbaar goed. „We gingen er in de tweede helft in elk geval weer in geloven", had Eikenhout ge zien. Des te groter was daarom de teleurstelling toen Beerse Boys in de 76e minuut op 0-2 kwam door een treffer van Jannes Mulders. Lang duurde die teleurstelling ech ter niet, want in de 81e minuut zorgde Daniel Wissel voor 1-2. Juist toen 1-2 ook de einstand leek te worden en de blessuretijd op zijn eind liep, werd Gennaro Ei kenhout in het strafschopgebied onderuitgehaald. Jarreau Manu huwa benutte de strafschop feil loos: 2-2. Hubert van den Hemel, trainer van Zaamslag kon het zater dag na afloop van de Zeeuws-Vlaamse derby in het Axelse Bos nog steeds niet bevatten. Hij had zijn ploeg met 3-0 genadeloos onder uit zien gaan tegen een gretig spelend FC Axel. „We hebben alleen de eerste vijf mi nuten gevoetbald. Het was een totale off day. Vooral de 'stakeholders' lieten het af weten. Dit is een enorme teleurstelling." Voor Axel-trainer Kees Westerweele deed de winst van de ongeslagen koplo per extra deugd. „Het is genieten om van Hubert te winnen. We hebben samen op trainerscursus gezeten." Het meest trots was Westerweele op zijn spelers, die Zaamslag op alle fronten de baas waren. De Axelaars speelden on der aanvoering van Bart Rijckaert en Maik de Wolf met een ijzeren discipline, wonnen vele persoonlijke duels en lieten bij vlagen goed combinatiespel zien. „Zaamslag heeft specifieke kwaliteiten met lichtvoetige spelers. We hebben ze geen kans gegeven om te voetballen door druk te zetten", vond Westerweele. Blind Druk zetten op de tegenstander had ook Van den Hemel zijn spelers ingepe perd, maar zij gaven niet thuis. „Het was juist andersom. We probeerden ook niet onder de druk uit te voetballen. De bal werd blind naar voren geramd." Daardoor was de gevaarlijke aanvaller Peter Dieleman machteloos. „Met die ho- KARAKTERISTIEK ge ballen kon ik niets beginnen. Ik moest nu zelf mijn kansen creëren. Bij die ene kans stuitte de bal op en vlak voor tijd schoot ik net naast", keek de aanvaller te rug naar zijn spaarzame momenten. Westerweele: „We moesten de aan voer naar Dieleman voorkomen. Dat is uitstekend gelukt. De verdediging ving hem goed op in de zone. Het is niet voor niets dat we voor de zesde keer op rij de nul houden." De thuisclub deelde via een kopbal van Dennis le Feber een eerste waarschu wing uit. De aanvaller had daarna moe ten scoren, maar zijn inzet werd knap ge pareerd door Zaamslag-doelman Gijs Dekker. Een minuut later maakte een van richting veranderde vrije trap van De Wolf de doelman kansloos: 1-0. Het spel van Zaamslag was te door zichtig en kreeg via Dieleman welgeteld één kans. Op de flanken was het rende ment van linkspoot Juriën Dam op rechts en de rechtsbenige Jarno Waebeke op links nihil. Van den Hemel: „Zo speel den we ook tegen FC Dauwendaele (2-1-zege)." Het spelbeeld veranderde ook niet met de invallers Mare Verwei en Dennis van Passel. Axel bleef de gevaarlijkste ploeg. Bij de tweede treffer was er een hoofdrol voor Urmeion Martis. De Zaam- slag-verdediging keek toe hoe de behen dige spits precies op tijd de sterk spelen de Marco Plasschaert aanspeelde. De mid denvelder rondde beheerst af. Topper De 3-0 was kenmerkend voor de win naarsmentaliteit. De Wolf veroverde na een fel duel de bal en via Le Feber en Martis was Ivo Verstraeten het eindsta tion. Zaterdag wacht de topper in Zierik- zee tegen MZC'11 zonder de geschorste Rijckaert. „Bart is de aanjager en houdt ons scherp. Blessures en schorsingen kun nen de valkuil in de titelstrijd zijn", meende Marco Plasschaert. „We moeten het oplossen. Gelukkig ontwikkelen de spelers die buiten de ba sis vallen, zich goed", zei Westerweele. Dat zal nodig zijn, want na MZC zijn GPC en SSV'65 - beide ploegen staan in de subtop van de tweede klasse - de vol gende tegenstanders. 4We hebben alleen de eerste vijf minuten gevoetbald' SteDoCo-IJzendijke 1-1. Carmen Foks liet de 1-0 aantekenen en IJzendijke kreeg kansen op meer. Op slag van rust kwam de thuis ploeg langszij. Hierop volgde een sterke periode van IJzendijke en daarna pakte SteDoCo het over. „Het verschil blijft vijf punten. Volgende week hebben we een nieuwe topper, tegen Sporting'70. We bekijken het per wedstrijd", zei trainer Guust van de Velde. AGE nam in het eerste half uur van de wedstrijd een 2-0-voor- prong, maar via 2-2 en 3-1 werd het nog voor de rust 3-3. Lisan van den Broek scoorde voor de rust tweemaal, Kristel Naesses een maal. Nadat Hontenisse de stand op 4-6 had gebracht, leek de wed strijd beslist, maar AGE kwam daarna toch terug tot 6-6. Voor Hontenisse schoten na de rust Kel ly van den Abeele (2x) en Loucka Lion raak. Terneuzen-Bavel 2-0: Terneuzen verdiende de overwinning op ba sis van wilskracht. Voor de rust opende Nina Pierar de score. In de 66e minuut resulteerde een fraaie pass van Mandy Kloonen in de 2-0 van Kelly de Bouvré. door Eddy van der Hooft GOES Na de fraaie 7-1 -zege van vo rige week op WSC imponeerde Goes gisteren opnieuw met een ruim uitgevallen overwinning. Op eigen veld versloeg de ploeg van John Karelse opponent Roosendaal met 4-0. Goes-Roosendaal 4-0 (3-0). Ray Kroon 1-0, Jeremy Hubregtse 2-0, Bart Deprez 3-0 en 4-0. Scheidsrech ter: Y. Horst. Aantal toeschouwers: 225. door Eddy van der Hooft MIDDELBURG. In de strijd om lijfsbe houd sprokkelde Zeelandia Middel burg gisteren een belangrijk punt in de thuiswedstrijd tegen Beerse Boys. Tien minuten voor tijd keek de zondag-eersteklasser nog tegen een 0-2-achterstand aan, maar door doelpunten van Daniel Wissel en Jarreau Manunhuwa werd nog 2-2. Zeelandia Middelburg-Beerse Boys 2-2 (0-1). Pepijn van Streuwel 0-1, Jan nes Mulders 0-2, Daniel Wissel 1-2, Jarreau Manuhuwa (strafschop) 2-2. Scheidsrechter: J.H. Tempelaar Aantal toeschouwers: 250. door Aector Dooms FC Axel-Zaamslag 3-0 (1-0). 23. Maik de Wolf 1-0,60. Marco Plasschaert 2-0, 76. Ivo Verstraeten 3-0. Scheidsrechter: M. J. Nagtegaal (Hendrik Ido Ambacht). Gele kaart: Bart Rijckaert (FC Axel), Joris Rademakers (Zaamslag). Bijzonderheid: er is een minuut stilte voor af wegens het overlijden Cees den Hamer, oprichter van zaterdagclub AZW. Aantal toeschouwers: 700. Hubert van den Hemel trainer Zaamslag. door Robin Hamelink, Aector Doorns en Eddy van der Hooft VLISSINGEN. De topper in de eerste klasse van het vrouwenvoetbal tus sen SteDoCo en IJzendijke eindig de zaterag in 1-1. Hierdoor bleef de Zeeuws-Vlaamse ploeg koplo per. Vierde klasse. Dauwendae- le-HVV'24 1-1. Amber Drubbel 0-1. Zeelandia Middelburg-IJzendijke 2 5-1. Liselote Impens 3-1. Vijfde klasse. SVD/Volharding-Graauw/SDO 0-5. Sabrina Boonman 0-1, Kelseyjonck- heim 0-2, Melissa Kips 0-3, Boonman 0-4, Harmke de Zwart 0-5. Zaam- slag-De Westhoek 7-1. Milou van Arenthals 1-1, Senna Riemens 2-1, Fleur Rademakers 3-1, Alicia Huijsman 4-1, Silke Costers 5-1, Riemens 6-1, Rademakers 7-1Koewacht-Zaam- slag2 1-2. Karen Hamelink 0-1, Fran- cien Mentzij 1-1, Chelsey Zegers 1-2. Apollo-Philippine 8-0; Steen-Kapelle 0-3. Derde klasse. AGE-Hontenisse 6-6: Vijfde klasse. Hulsterloo-NVS 4-9. Doelpunten Hulsterloo: Stephanie Cockaerts (2x), Mariska van Puijvelde en Sofie Verdonck. Meto-Vogelwaar- de 4-0. Salim Ben Sellam baalt na het missen van één van de schaarse kansen. foto Jeroen Meuwsen/Orange Picturess Axel speelt als Tommy Tissink (Zaamslag) gaat luchtduel aan met Axel-doelman Stijn van Drongelen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40