Jannes Tant pakt tegen Spijkenisse zijn eerste competitiezege (3-1) Hoofdklasser wint door goals van De Groote, De Pessemier en Doesburg. SPORT 11 Kloetinge heerst in Heerjansdam Bruse Boys gaat opnieuw onderuit HOEK. Alles en iedereen bij Hoek hoopt over een tijdje terug te kun nen kijken om dan te zeggen dat zaterdag 7 november het keerpunt was. Na een zwarte periode, ge vuld met nederlagen en vaak ma tig voetbal, liet de hoofdklasser eindelijk echte tekenen van her stel zien. Spijkenisse werd met 3-1 opzij gezet, waarmee Jannes Tant zijn eerste competitiezege als trai ner van Hoek kon bijschrijven. De Belg was opgelucht dat er eindelijk eens was gewonnen en gaf de credits direct na afloop aan zijn spelers. „Zij hebben het ver diend", vertelde Tant, die vaak druk coachend aan de zijlijn stond. „Eigenlijk moet ik nog te veel coachen naar mijn zin", legde hij uit. „Je zag het toen Spijkenis se overschakelde op 4-4-2. Ik wil de dat één van mijn aanvallers in zakte naar het middenveld, maar dat duurde te lang. Het komt echt doordat we elkaar nog niet zo lang kennen." De hand van Tant was echter wel zichtbaar zaterdag. Hoek vormde, tot zijn genoegen, veel meer één blok. Het verdedigen be gon al voorin, waar Rahim Abdul hard werkte en aan de bal vaak sterk was. Ibrahim Eryürük kon op het middenveld zijn stempel niet op het duel drukken, Birgen Martens en Reguillo Vandepitte deden dat wel. „'Pitte' en ik voe len elkaar goed aan", zei Martens, die weer dicht tegen zijn beste vorm aanzit. „De organisatie stond vandaag goed. Je ziet ook dat het vertrouwen en het voetbal terug beginnen te komen." Voor Reguillo Vandepitte was het vooral een vreemde en zeer emotionele dag. Zijn opa overleed dinsdag, zaterdagochtend vonden het afscheid en de begrafenis plaats. „Het was moeilijk. Ik was er vandaag tijdens de wedstrijd 'Nu zag je er soms wat angst insluipen. Die angst moet eruit' niet bij met mijn gedachten", zei Reguillo Vandepitte. „Ik heb van ochtend een toespraak gehouden en afscheid genomen van opa. Dan is het moeilijk om 's middags weer te voetballen." Vandepitte mocht tevreden zijn over zijn optreden, net als de rest van de ploeg. Vlekkeloos was het nog niet, maar Hoek liet einde lijk weer eens de wil om te win nen zien en was de bovenliggen de partij. Volgens Tant speelde centrumspits Abdul daar een be langrijke rol in. „Ik heb een prima scoutingsrapport van Jaap Goos- sen gekregen", legde de trainer uit. „Daarin kwam naar voren dat Spijkenisse centraal achterin kwetsbaar was. Rahim is een an der type dan Sam de Munter en vulde het goed in." Tant was tevreden over het re sultaat, maar had nog wel wat minpuntjes gezien. „We hadden voor rust al de tweede goal moe ten maken", stipte de trainer aan. „Met zo'n veilige marge kun je makkelijker voetballen. Nu zag je er soms wat angst insluipen en jongens ballen zomaar weg knal len. Die angst moet eruit. Vooruit druk zetten, zoals ik ook steeds riep, en niet achteruit lopen." Hij wond zich ook geregeld op over het snelle en vooral onnodige bal verlies bij Hoek. „We trainen veel op de passing. Ballen moeten zui ver worden ingespeeld en op de juiste snelheid. Maar het is vaak nog te onrustig." Bliksemstart Zijn ploeg kende tegen Spijke nisse een bliksemstart. Nick de Groote ontving de bal aan de zij lijn na een inworp, begon aan een dribbel en zag hoe niet één verde diger hem aanpakte. De rechtsbui ten schoof de bal vervolgens na acht minuten al door de benen van doelman Dyron Bijl binnen (1-0). Abdul (schot uit de draai) en De Groote (moeilijke hoek) wa ren daarna dicht bij de 2-0. Achter in gaf Hoek weinig weg en de tweede treffer viel na ruim een uur spelen. Mickenson de Pesse mier, vijf minuten eerder ingeval len voor Eryürük, schoot raak (2-0). Het werd nog even spannend toen Eric Polet vogelvrij de 2-1 bin nen mocht koppen, maar Kyle Doesburg stelde de drie punten veilig. Doelman Bijl blunderde na een vrije trap van Martens, waar na het voor Doesburg een koud kunstje was om de bal binnen te knallen. Daarmee begon Hoek goed aan de tweede periode, niet toevallig ook nog eens in een fonkelnieuw tenue. Het duel met Spijkenisse had daardoor alle kenmerken van een nieuwe start. Of het dat ook echt is, moet de komende weken duidelijk worden. KARAKTERISTIEK HEERJANSDAM. Kloetinge heeft zich in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal hersteld van de 3-2-nederlaag van vorige week te gen concurrent Rijsoord. De ploeg van trainer Arie van der Zouwen won nipt, op bezoek bij Heerjansdam: 0-1. De enige tref fer kwam na een half uur op naam van Julius Bliek. Kloetinge domineerde en was de enige ploeg die écht gevaarlijk werd. „We waren heer en mees ter, de zege was dikverdiend", zei Van der Zouwen na afloop. Toch lukte het Kloetinge, waarbij Francis Kabwe Manengela voorin terugkeerde van een schorsing, niet om het grote veldoverwicht in doelpunten om te zetten. „Het had hier 0-5 moeten wor den. We verzuimden de trekker over te halen", aldus Van der Zou wen. Door de overwinning staat Kloe tinge weer in de subtop. De ploeg staat zesde met vijftien punten, zes minder dan koploper Smits- hoek. „We moeten nog niet naar de stand kijken", zei Van der Zou wen. „Daar duurt het seizoen nog veel te lang voor. Alles staat nog dicht bij elkaar, dus dat komt la ter wel." Heerjansdam-Kloetinge 0-1 (0-1). 30. Julius Bliek 0-1. Scheidsrech ter: D. Piket (Dordrecht). Gele kaart: Julius Bliek (Kloetinge). Kloetinge: Matthew Lentink; Rick Huibregtse (82. Rick Mulder), Ti- mo Jansen, Jaap Esser, Julius Bliek; Roy Mulder, Remco van Tig- gele, Wouter de Craene (28. Daan Esser); Tom Wuyts, Yves Nyemb, Francis Kabwe Manengela. ZWIJNDRECHT. Bruse Boys is in in de gevarenzone terechtgekomen. Nadat de Schouwse ploeg vorige week met 3-2 verloor van concur rent Oranje Wit, was zaterdag ook Pelikaan te sterk. Het duel in de eerste klasse C van het zater dagvoetbal eindigde in 2-0. Het duel was voor Bruse Boys de tweede in een reeks van drie wed strijden tegen degradatiekandida ten. „We wilden daaruit minstens zes punten halen. Dat is nu al niet meer mogelijk en daar balen we enorm van", zei trainer Wim Nieuwland. Bruse Boys keek na 41 minuten al tegen een 2-0-achterstand aan en moest ook nog eens met tien man verder door een rode kaart voor Michel Maaskant. „Maar daarna vond ik ons juist beter voetbal len", zei Nieuwland. Met een man minder kreeg de ploeg uit Bruinis- se kansen op de aansluitingstref fer, waarvan de grootste voor Mats Willemse was. Hij mocht na een uur aanleggen vanaf de penal tystip, maar miste. Pelikaan-Bruse Boys 2-0 (2-0). 36. Anouar Said 1-0,41. Jordy van Bu ren 2-0 (strafschop). Scheidsrech ter: L. Kalmar (Gorinchem). Rode kaart: 40. Michel Maaskant. Bijzon derheid: 61. Mats Willemse (Bru se Boys) mist strafschop. Bruse Boys: Mark Giljam; Marco Ketting, Olaf Willemse, Michel Maaskant, Rudi van der Bijl; Dylan Adelaar (70. Yarick Dorst), Johan Vroegindeweij, Mats Wil lemse, Mare Bijdevaate (55. Koen van den Berge); Domenique van den Berge, Tom Blomaard. MAANDAG 9 NOVEMBER 2015 Hoek laat zien dat het nog wat in huis heeft Rahim Abdul is in de armen van Kyle Doesburg gesprongen, nadat die laatste de beslissende 3-1 heeft binnenge schoten in het duel met Spijkenisse. foto Peter Nicolai door Barry van der Hooft Jannes Tant trainer Hoek Hoek-Spijkenisse 3-1 (1-0). 8. Nick de Groote 1-0, 62. Mickenson de Pessemier 2-0, 70. Eric Polet 2-1, 74. Kyle Doesburg 3-1. Scheids rechter: M. Jobse (Sint Laurens). Gele kaart: Rahim Abdul, Kyle Doesburg (beiden Hoek). Aantal toeschouwers: 550. Hoek: Jordi de Jonghe; Renzo Roe- meratoe, Lionel Fitsch, Giovanni Siereveld, Thomas van Renter- ghem; Birgen Martens, Ibrahim Eryürük (57. Mickenson de Pesse mier), Reguillo Vandepitte; Nick de Groote, Rahim Abdul (75. Sam de Munter) en Kyle Doesburg (87. Bjarne de Vreeze). At inertie'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39