Record Djokovic met zesde mastertitel Als je maar lang genoeg wacht, komt alles terug Nederlander geeft in Huijbergen Belg Van Aert het nakijken 10 SPORT Veldrijder Lars van der Haar zat niet op een nieuw Europees kampioenschap te wachten. Maar hij wint wel. 'Een trui is een trui. Of-ie nou lelijk is of niet/ COLUMN Als je lang genoeg blijft kijken, zie je dat alles langzaam in vroeger verandert. Vorige week ver scheen het bericht dat de 49-jari- ge Teddy Sheringham weer zou gaan voetballen. De oud-speler van Manchester United is tegen woordig trainer in de vierde divi sie van Engeland, bij Stevenage. Vanwege een blessuregolf besloot hij zichzelf op het wedstrijdfor mulier te zetten voor een beker duel. Uiteindelijk kwam hij niet in actie, maar als de blessuregolf aanhoudt, zien we één dezer we ken wellicht een invalbeurt van de man met hetzelfde geboorte jaar als Ed de Goeij, Jeroen Over- beek en Hans Spekman. Sheringham is niet de enige die op het punt staat om een come back te maken. Deze week zullen Rintje Ritsma en Falko Zandstra weer rondjes rijden in Thialf. Bij de opening van het vernieuwde schaatsstadion in Heerenveen gaan ze een speciale teamsprint rijden tegen de talenten van dit moment. Teddy Sheringham is niet de enige die op het punt staat om een comeback te maken Twee dagen later zal wielrenner Theo Bos meedoen aan de team sprint op het Nederlands kam pioenschap baanwielrennen in Alkmaar. Bos keert daarmee voor even terug bij zijn oude baan: de baan. Afgelopen vrijdag werd be kend dat de gemeente Zandvoort weer een Grand Prix wil op het circuit van Zandvoort. De laatste Formule i-race op het circuit was dertig jaar geleden. Foppe de Haan is weer trainer van Sportclub Heerenveen. Don derdag keerde Martin Jol terug op het oude nest bij ADO Den Haag, als commissaris. Mounir El Ham- daoui is sinds een paar weken weer speler van AZ. Alles verandert langzaam in vroe ger. Laat het een troost zijn voor eenieder die treurt om Ajax, Ro bin van Persie of de vergane rele vantie van het Nederlandse voet bal in het algemeen. Voor eenie der die treurt om oude helden en dingen die voorbijgaan. Als je maar lang genoeg wacht, komt al les terug. Het was de zevende ontmoeting van het tweetal in 2015. De Schot versloeg de onbetwiste nummer één van de wereldranglijst alleen in de finale van het toernooi in Montréal. In Parijs had Murray weinig in te brengen tegen het spel van de Serviër. Zeker in de eerste set was Djokovic opper machtig, met zelfs een break op lo ve in de derde game. In de tweede set wist Murray, als tweede geplaatst, weliswaar een servicegame af te snoepen van Djokovic (ook op love), maar hij had zelf veel meer moeite om zijn service te houden. Op 3-3 sloeg Djokovic een gat en hij gaf die voorsprong niet meer weg. Hij won zo voor de derde keer op een rij de titel op het masterstoernooi in Parijs. Djokovic vestigde met zijn over winning bovendien een record. Niet eerder wist een tennisser in één seizoen zes van de negen mas- tertoernooien te winnen. Eerder dit jaar was Djokovic al de beste in Indian Wells, Miami, Monte Carlo, Rome en Shanghai. Het was bovendien de tiende ti tel voor Djokovic dit seizoen: hij won verder de Australian Open, Wimbledon, de US Open en het iets minder hoog aangeschreven China Open. Venus Williams In Zhuhai maakte Venus Wil liams haar favorietenrol waar. Bij het toernooi om de WTA Elite Trophy was de als eerste geplaats te Amerikaanse gisteren in de fi nale te sterk voor Karolina Plisko- va: 7-5 7-6 (6). Voor het toernooi in de Chinese stad kwalificeer- den zich de twaalf beste tennis sters die net buiten de top acht van de wereld staan. De Tsjechi sche was de nummer drie van de plaatsingslijst. Williams had zaterdag de Itali aanse Roberta Vinci uitgescha keld, Pliskova had ten koste van de Oekraïense Elina Svitolina de eindstrijd bereikt. Voor de 35-ja- rige Amerikaanse was het na eindzeges in Auckland en Wu han de derde behaalde titel in 2015. Dat aantal had ze sinds 2008 niet meer bereikt. De winst in Zhuhai betekende bovendien dat Williams na vijf jaar terug keert in de mondiale top tien. „Ik ben nog steeds hongerig en ben klaar voor nog meer", stelde ze in China. Een lappendeken aan wielershirts in het Vlaamse Ruddevoor- de, halverwege Brug ge en Roeselare. Lars van der Haar meldt zich als kersvers Europees kam pioen gewoon in zijn zwart-wit- te trui van Giant-Alpecin op de Vrijgeweidestraat. Een aangepas te trui is een dag na zijn Europe se titel nog niet klaar. Veel haast zal er ook niet zijn gemaakt. Van de renner hoeft het niet zo, die spuuglelijke blauwe trui. Maar dat bosje bloemen van de organi satie neemt hij op de startlijn maar wat graag aan. Hier staat een trotse crosser van pas 24 jaar. Fier op zijn eer ste internationale titel bij de profs. Maar het is ook een titel waar hij nog van moet gaan hou den. 24 uur eerder in Huijbergen uit hij al voorafgaand aan het eer ste Europees kampioenschap voor elite-renners zijn bedenkin gen. „Ik kan nou niet zeggen dat ik het heel hard nodig vind dat wij als elite er nog een trui bij krijgen", vertelt hij vlak voor de start. „We rijden elke week een EK. En soms zelfs twee. Om daar dan weer een trui aan vast te han gen? Sponsoren willen ook wat, hè. En weer zo'n trui waar de sponsor minder zichtbaar op mag, daar heb je helemaal niks aan." Daar komt nog eens bij dat hij de blauwe Europese trui met de drie opzichtige strepen - na de ju nioren, beloften en vrouwen de ze winter ook bij de profs geïntro duceerd - spuuglelijk vindt. „Moet ik 'm aan, dan draag ik 'm straks met trots, maar het is niet de allermooiste trui, nee", mop pert Van der Haar voor zijn cam per. „Maar ik ga er alles aan doen om 'm te pakken, hoor", haast hij zich te zeggen, toch wat geschrok ken van zijn klaagzang. „Een trui is een trui en daar ga je voor de volle honderd procent voor. Of-ie nou mooi of lelijk is. Pim pelpaars of goudkleurig." Op de zanderige omloop van Huijbergen houdt hij woord. Van af het begin ketent hij zich vast aan het achterwiel van de enige van de elf Belgen die hij in de ga ten wil houden: veelwinnaar Wout van Aert. Samen rijden ze in de slotfase weg van de rest en na een intens gevecht profiteert de Nederlander optimaal van twee foutjes van de Vlaming. Een sowieso historische prestatie is het gevolg: Van der Haar wint de eerste Europese titel ooit. En dus roept hij dat hij het 'heel cool' vindt. Na de flitsende podiumcere monie blijken zijn bedenkingen echter hetzelfde. „Daar verandert mijn zege weinig aan", stelt hij. „Misschien weten we over vijf jaar al niet anders meer dan dat je ook begin november een piek in je seizoen legt, maar de toe komst moet dat natuurlijk nog helemaal uitwijzen." Overdreven Het is het nieuwe eraan, denkt hij. En het besef dat zo'n extra kampioenschap misschien wat overdreven is in een toch vrij marginale sport, waarin slechts twee landen de dienst uitmaken. Van der Haar: „Ik heb altijd moei te met nieuwigheid. En nieuwig heid, dat is sowieso altijd moei lijk in deze sport." 'Weer zo'n trui waar de sponsor minder zichtbaar op mag, daar heb je niks aan* j Zo moeilijk zelfs dat iedereen op de dag van het kampioen schap in een Belgische krant moet lezen hoe het ëigenlijk zit met die blauwe trui. Wanneer moet je 'm bijvoorbeeld aan? „Als ik het goed begrijp pas vanaf 1 ja nuari", zegt Van der Haar, die het tot de jaarwisseling dus maar aan zijn sponsor Giant-Alpecin laat. „Én ik kan me voorstellen dat die me gewoon in het zwart laat rij den." Maar vlak voor middernacht plaatst hij wel een foto op Insta- gram, die al iets meer liefde voor de titel doet vermoeden. In het blauwe truitje is hij in bed gekro pen. De gouden plak ligt rechts naast hem op zijn nachtkastje. „Toch een tijdje terug dat ik in een kampioenstrui heb kunnen slapen." Diederik Smit Van der Haar mort ondanks primeur PARIJS/ZHUHAI. Novak Djokovic heeft opnieuw bewezen een maat je te groot te zijn voor Andy Mur ray. De Servische tennisser maakte in de finale van het masterstoer- nooi in Parijs korte metten met de nummer drie van de wereld: 6-2 6-4. 5 Venus Williams keert na vijfjaar terug in de top tien van de wereld. Haar zusje Serena staat eerste. door Arjan Schouten Lars van der Haar, veldrijder Lars van der Haar en Wout van Aert streden zoals zo vaak dit seizoen om de zege. Dit keer was de Nederlander de sterkste, foto Belga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38