olympische status' «A W - k lAAF-voorzitter Coe baalt van corruptie in atletiekwereld mag Rossi niet baten SPORT 9 Oranje wint ook in Luxemburg Legende Fordham revancheert zich voor nederlaag bij rentree Sprong blijft in hoofdmacht Springruiters naast podium Kent verovert eerste wereldtitel van den Bos de technische staf van bronzen medaillewinnaar Chi nese Taipei op de bank onder steunde. Taipei, dat twee dagen eerder nog keihard onderuit was gegaan tegen Nederland. „Toch is de subtop breder ge worden", stelde Jan Fransoo, de Nederlandse voorzitter van de In ternationale Korfbal Federatie. „China heeft zich gemeld bij de beste acht landen, er is wel dege lijk ontwikkeling." 'China heeft zich gemeld bij de beste acht landen, er is wel degelijk ontwikkeling' Fransoo gelooft dan ook niet in het terugschroeven van het deel nemersveld, dat dit WK uit zes tien landen bestond. „Terug naar bijvoorbeeld een top acht zou de ontwikkeling van de landen on der die toplanden stoppen." Chauvinistisch En juist die ontwikkeling is nodig om de olympische korfbaldroom ooit te realiseren. „Dat kan via de politieke weg, maar ook als een or ganiserend land besluit korfbal als sport aan het olympisch program ma toe te voegen", stipte Eurlings aan. „En we mogen vanuit Neder lands oogpunt best chauvinistisch zijn om te hopen dat korfbal een olympische status krijgt, aange zien we toonaangevend zijn." De Nederlandse handballers heb ben ook het tweede duel met Luxemburg winnend afgesloten. De ploeg van bondscoach Joop Fiege won zaterdag in Differ- dange met 30-34. Jeffrey Boom houwer en Fabian van Olphen scoorden vijf keer. Nederland was woensdag in Almere ook al sterker dan Luxemburg (26-20). Zwitserland is de andere tegen stander van Nederland in de eer ste kwalificatiefase voor het WK van 2017 in Frankrijk. Alleen de winnaar van de poule plaatst zich voor de play-offs om een WK-ticket. Favoriet Boomstra opent met remise Roel Boomstra is het wereldkam pioenschap dammen in Emmen begonnen met remise. De Euro pees kampioen opende gisteren met wit tegen de Rus Ainoer Sjai- bakov en besloot na 41 zetten de punten te delen. De 22-jarige Boomstra eindigde in 2014 als derde en geldt als de grote uitda ger van de Russische titelverdedi ger Aleksander Georgiev. Masterstitel voor Griffioen/Van Koot De rolstoeltennissters Jiske Grif fioen en Aniek van Koot hebben zaterdag in het Amerikaanse Mission Viejo de Wheelchair Doubles Masters gewonnen. In de finale van dit officieuze WK versloeg het Nederlandse duo het als eerste geplaatste koppel Yui Kamiji en Jordanne Whiley. Griffioen en Van Koot hadden slechts twee sets nodig: 7-6 6-4. Knox wijst Kisner terug in slotronde Russell Knox heeft gisteren bij de FISBC Champions in Shang hai zijn eerste zege op de PGA Tour behaald. De Schotse golfer had in de ochtenduren zijn der de ronde nog moeten afronden. Met een birdie op de achttiende hole zette hij zich naast leider Kevin Kisner. Met een slotronde van 68 slagen verwees Knox de Amerikaan naar de tweede plek. Dartslegende Andy Fordham heeft bij zijn terugkeer op een groot toernooi zaterdag niet voor een stunt kunnen zorgen. 'The Viking' kwam in zijn eerste groepswedstrijd op de Grand Slam of Darts nog wel op voor sprong tegen Adrian Lewis, maar moest uiteindelijk met 2-5 buigen. „Andy speelde fantas tisch en liet zien wat een kam pioen hij is", stelde Lewis. Ford ham revancheerde zich een dag later tegen Wayne Jones (5-3). Hij werd in 2004 wereldkampi oen bij dartsbond BDO. De En gelsman zag in 2007 als gevolg van drankmisbruik en overge wicht de dood in de ogen, maar wist zich dit jaar weer te kwalifi ceren voor het toernooi met de beste darters van de rivaliseren de bonden PDC en BDO. In Wolverhampton begon Ray mond van Barneveld met een 5-0 overwinning op Andy Boul- ton, maar hij ging gisteren met 5-2 onderuit tegen de Schotse wereldkampioen Gary Anderson (3-5). Jelle Klaasen was in zijn eerste partij nipt beter dan Steve Beaton: 5-4. Michael van Ger- wen had geen enkel probleem met Mark Oosterhuis (5-0). GEEHa Ijshockeyer Daniel Sprong heeft zijn tiende duel in de NHL niet kunnen opluisteren met een ze ge. Met de Pittsburgh Penguins verloor de geboren Amsterdam mer met 5-2 bij Calgary Flames. Voor de 18-jarige Sprong was het desondanks een heuglijke dag. Een uit de 'draft' opgepikte spe ler kan na negen duels nog wor den teruggestuurd naar de jeugd- competitie. Nu hij tien duels heeft gespeeld, maakt Sprong het seizoen sowieso af bij de Pen guins. Sprong, vrijdag nog trefze ker tegen Edmonton Oilers, is de eerste Nederlander sinds Ed Kea in 1983 die uitkomt in de Ameri kaanse profcompetitie. Springruiter Maikel van der Vleuten is gisteren in het Itali aanse Verona op de vijfde plaats geëindigd in de vierde manche van de wereldbekercyclus. Hij reikte op de rug van zijn paard Verdi tot de barrage, waarin hij foutloos rond ging. Vier andere ruiters maakten evenmin een fout en legden het parcours bo vendien sneller af. De Fransman Simon Delestre was op Hermes Ryan de snelste. Gerco Schroder eindigde als zevende. In de we reldbekerstand van de West-Eu- ropese liga klom Van der Vleu ten naar de zevende plaats. De beste Nederlander is Harrie Smolders, met een vierde plaats. Lamine Diack, de voorganger van Coe, zou voor meer dan 1 miljoen euro smeergeld hebben ontvan gen. Volgens de Franse justitie heeft de 82-jarige Senegalees het geld in 2011 aangenomen en in ruil daarvoor positieve doping- tests van Russische atleten ver doezeld. Vier atletiekofficials zijn in middels officieel aangeklaagd voor het overtreden van de do- pingregels. De ethische commis sie van de internationale atletiek- federatie beschuldigt de vier er van dat ze in het verleden belang rijke informatie over de doping- test van de Russische marathon loopster Lilia Sjoboechova heb ben achtergehouden. Papa Massata Diack, de zoon van voormalig IAAF-preses Lami ne, is een van de verdachten. Hij was werkzaam als consultant bij de atletiekfederatie. De andere drie zijn Valentin Balachnitsjev, voormalig voorzitter van de Rus sische atletiekbond, de Russische oud-trainer van de snelwande laars Aleksej Melnikov en de Fransman Gabriel Dollé, voorma lig hoofd van de antidopingafde- ling van de IAAF. Geen atletiekgala Vanwege het corructieschandaal heeft de IAAF het glamoureuze gala in Monaco afgeblazen. Het at letiekgala stond gepland voor 28 november. Tijdens de feestelijke bijeenkomst zouden de beste atle ten van het jaar worden bekend gemaakt en gehuldigd. De Neder landse atlete Dafne Schippers is een van de genomineerden. De beste atleet en atlete van het jaar worden nu op die dag bekendge maakt via internet. De Britse motorcoureur Danny Kent heeft voor het eerst de wereldtitel ver overd. Dat deed de Honda-coureur in de slotrace van de Moto3-klasse in Va lencia. Voor Kent was de negende plaats voldoende voor het behalen van de titel. In de eindstand hield hij een een voorsprong van zes punten op de Portugees Miguel Oliveira, die de race van zondag won. Het was voor het eerst sinds 1977 dat een Brit een wereldtitel in het weg- racen opeiste. De laatste die dat deed was Barry Sheene. „Het is een ongeloof lijk gevoel", sprak de de pas 19-jarige Kent na afloop. „De laatste vier races be gon het besef te komen dat ik wereld kampioen kon worden. De emoties lie pen vandaag hoog op." MAANDAG 9 NOVEMBER 2015 Jan Fransoo voorzitter IKF HANDBAL DAMMEN ROLSTOELTENNIS GOLF DARTS Dartslegende Andy Fordham (I) begon de Grand Slam of Darts met een nederlaag tegen Adrian Lewis, foto Lawrence Lustig/PDC IJSHOCKEY PAARDENSPORT LONDEN. Voorzitter Sebastian Coe van de internationale atletiekfede- ratie (IAAF) baalt dat de atletiek wereld door beschuldigingen van corruptie in een kwaad daglicht is gesteld. „Dat is afschuwelijk en ab surd", reageerde hij zaterdag in een verklaring. mijn helm te huilen." foto Reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37