Benitez weet niet of Ronaldo bij Real blijft In Engeland wordt Borussia Dortmund en AS Roma winnen beladen derby,Arsenal fl 6 SPORT NEDERLANDERS IN HET BUITENLAND Veertien profclubs telt Londen, maar qua belangen komt geen enkele andere derby in de Engel se hoofdstad gevoelsmatig in de buurt bij de strijd tussen Ar senal en Tottenham Hotspur. Al in 1919 hebben de clubs bonje om een plaats in de hoogste divi sie. De haat tussen beide supporters- groepen was enorm en is sinds dien niet meer afgenomen. Wat hebben de fans van Tottenham Hotspur het dan ook zwaar de laatste jaren, op 'St Tottering- ham's day'. Op die verzonnen feestdag wordt door de suppor ters van Arsenal gevierd dat 'hun' club niet meer achterhaald kan worden door de grote rivaal. Vooraf hunker je naar het klas sieke Highbury als strijdtoneel. Dat is het stadion dat Arsenal in 2006 verliet voor het moderne Emirates Stadium. Toch ont stond daar gistermiddag een fan tastische derby-sfeer. Een kwar tier voor tijd jutte Olivier Gir- oud het thuispubliek nog eens op met driftige armgebaren, maar waarom eigenlijk? Harder schreeuwen dan ze al deden, konden de Arsenal-fans echt niet. Het laatste half uur, toen de Gunners weer in de winst ge loofden, leek het stadion wel elektrisch geladen. Twee doelpunten werden er ge maakt, maar dat hadden er ook zomaar veel meer kunnen zijn. Als Giroud zijn kansen bijvoor beeld niet had verprutst. Hoog stand was het niet altijd, verma kelijk des te meer. In de eerste helft maakte Harry Kane het doelpunt waar hij als jeugdspelertje van de Spurs van droomde. Tegen de rivaal, in het huis van de vijand. Maar na rust was er het spannende slotoffen- sief van Arsenal, mede dankzij de geweldige invalbeurt van de energieke Kieran Gibbs. MADRID. Rafael Benitez hoopt dat Cristiano Ronaldo nog vele jaren bij Real Madrid speelt. De trainer van de Spaanse top club kan echter niet garande ren dat de Portugese superster ook volgend seizoen nog het witte shirt van de 'Koninklijke' draagt, zei de Spanjaard een dag voor de nederlaag van Real bij Sevilla (3-2). „Niemand weet of hij volgend jaar nog werk heeft, niemand kan de toekomst voorspellen", aldus Benitez. Ronaldo wordt steeds nadruk kelijker in verband gebracht met een transfer naar Paris Saint-Germain. De Portugees voedde die geruchten deze week zelf. Eerst zei hij in een interview dat zijn toekomst he lemaal open ligt, wat hem op een openlijke reprimande van de Madrileense voorzitter Flo- rentino Pérez kwam te staan. Na de gewonnen confrontatie met 'PSG' in de Champions Lea gue (1-0) knoopte Ronaldo op het veld een praatje aan met de trainer Laurent Blanc en later, in de catacomben, met de Ara bische eigenaar van de Franse topclub. „Maar ik blijf rustig", zei Benitez. „Ronaldo is heel ge lukkig bij ons, ik hoop dat hij nog vele jaren hier speelt en doelpunten blijft maken." In 1925 werd de wedstrijd tussen de twee grootste clubs van het Ruhrgebied voor het eerst ge speeld. Destijds was het nog een vriendelijke broedertwist. Daar is weinig meer van over. De Kohlenpott-derby is dé wed strijd van het jaar voor beide clubs, maar tegelijkertijd ook de meest beladen wedstrijd in Duitsland. De rivaliteit groeide snel toen Borussia Dortmund zich na de Tweede Wereldoor log met het tot dan toe sterkere Schalke kon meten. De laatste ja ren wordt er bij Dortmund aan merkelijk meer gelachen dan 25 kilometer verderop, bij de rivaal. Een blik op een kolkende Gelbe Wand gaat nooit vervelen. De fa natieke aanhang van Borussia Dortmund feestte gistermiddag na de zwaarbevochten zege nog minutenlang na. Ze sprongen, zongen en hosten. Maar min- Engeland sloeg toe op het mo ment waarop de Portugese trainer van de Londenaren het diepte punt in zijn carrière bereikte. Zijn opvliegerige gedrag en borstklop perij keerden als een boemerang in zijn gezicht terug. Op sociale media vormde Mou- rinho's stadionverbod voor het uit- schelden van een arbiter bijna zon der uitzondering de clou van elke grap. Een van de stilistisch meest geslaagde varianten was een be werkte foto van een hotelkamer, waarin het meubilair tot splinters was geslagen. Mourinho sloeg de chaos met een wilde blik gade, ter wijl op de achtergrond het doel punt van Stoke op een tv-scherm voorbijkwam. De kranten, verfijnder in hun aanpak, fileerden hem met woor den. Onder vette koppen met tek sten als Doomeden 'Specialist in lo sing' stonden afrekeningen. Opge spaarde ergernis werd rijkelijk ge- Rafael van der Vaart terug in de basis van Real Betis. foto VI Images Met Rafael van der Vaart voor de tweede keer in de basisformatie heeft Real Betis de uitwedstrijd te gen Malaga gewonnen (0-1De 109-voudig international viel eind september in zijn debuutwedstrijd voor zijn nieuwe Spaanse club uit met een hamstringblessure. Van der Vaart werd zaterdag na 67 mi nuten gewisseld. Ploeggenoot Ric ky van Wolfswinkel bleef op de bank. Voormalig NAC-speler Adna- ne Tighadouini werd in de 85ste minuut gewisseld bij Malaga. Met zijn buik lukte het wel, maar met zijn voeten kreeg Arjen Rob ben de bal maar niet langs doel man Przemyslaw Tyton van VfB Stutgart. Na de overtuige zege van Bayern München (4-0) was de aanvaller daarom toch een tikkel tje ontevreden. „Ik heb niet al mijn kansen benut, daar baal ik van. Wellicht bewaar ik die doel punten voor de wedstrijden die be langrijker zijn", zei Robben, die na tien minuten de score opende. Met een benutte strafschop in blessuretijd redde Paul Verhaegh de eer voor FC Augsburg, maar niet de punten. De treffer van de Nederlandse aanvoerder van de Duitse club kwam te laat om de achterstand op Werder Bremen nog ongedaan te maken: 1-2. Ondanks een vroeg doelpunt van Wesley Sneijder heeft Galatasaray een pijnlijke nederlaag moeten in casseren bij Caykur Rizespor. De topclub uit Istanbul stond een kwartier voor tijd nog met 2-3 voor in Rize. Na een rode kaart voor spits Umut Bulut gaf de num mer twee van de Turkse competi tie de wedstrijd uit handen: 4-3. Louis van Gaal was in het door Manchester United gewonnen thuisduel met West Bromwich Al bion (2-0) erg tevreden over Jesse Lingard. „Hij maakte een fantas tische goal en speelde erg goed", zei de trainer van de Engelse top club. Lingard kreeg de voorkeur boven Memphis, die niet in actie kwam. Daley Blind speelde de he le wedstrijd. Georginio Wijnaldum was met een assist van waarde voor New castle United, dat de ergste degra datienood heeft gelenigd door de uitwedstrijd tegen AFC Bourne mouth tot een goed einde te brengen: 0-1Ook Daryl Janmaat en Vurnon Anita hadden een basis plaats bij de 'Magpies'. Siem de Jong bleef op de bank. Trainer Ronald Koeman heeft met Southampton aansluiting gevon den bij de subtop van de Premier League, door een overwinning bij Sunderland (0-1). Virgil van Dijk speelde net als doelman Maarten Stekelenburg de hele wedstrijd voor Southampton. Jordy Clasie mocht een kwartier voor tijd naar de kant. Bij Sunderland bleven Pa trick van Aanholt en Jeremain Lens het hele duel op de bank. Intense derby's boeien altijd ARSENAL TOTTENHAM SPUR HISTORIE SFEER VERMAAK Harry Kane gaat onderuit, maar scoorde wel voor de Spurs, foto EPA Klaas-Jan Huntelaar (r) kon ondanks twee doelpunten niet voorkomen BORUSSIA DORTMUND SCHALKE 04 HISTORIE SFEER door Geert Langendorff STOKE-ON-TRENT. Hoe het meren deel van de Britten werkelijk denkt over José Mourinho werd afgelo pen weekeinde duidelijk. Zonder te vervallen in plat gescheld, ver pakten ze hun plezier over de ze vende nederlaag van Chelsea, dit keer bij Stoke City (1-0), in sarcas me. STOKE CITY CHELSEA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34