Narsingh: 'Dit doet veel pijn' houden met het noodscenario Danny Blind kan het niet, de haas zijn SPORT 5 assist en een knappe vooractie die leid de tot de 3-1. Jorrit Hendrix, de jongen uit eigen jeugd, werd na afloop harts tochtelijk toegezongen door de PSV-supporters. Een duidelijk signaal van de achterban. Diepte Cocu hoopte dat dezelfde ploeg die te gen Wolfsburg startte zich vijf dagen later ook in de eredivisie kon bewij zen. Dat lukte dus maar deels. Toch is het niet uitgesloten dat Cocu dezelfde keuzes in zijn basiself blijft maken. Door de afwezigheid van Maxime Les- tienne is het vasthouden aan de rappe Narsingh niet onlogisch. Pereiro en Jürgen Locadia zijn immers geen klas sieke buitenspelers. „Luciano heeft snelheid en diepgang. Daarom viel vandaag de keuze op hem. We willen op die manier ook De Jong bereiken. Dat gebeurde in de eerste helft maar sporadisch", gaf Cocu aan. „Locadia en Pereiro zijn beiden geen echte vleugel spelers. Dan loop je het gevaar dat er teveel naar binnen wordt getrokken." PSV kende een superstart tegen de Van de laatste elf penalty's miste PSV er zeven. Tegen FC Utrecht faalde topschutter Luuk de Jong subtopper. Het was verdediger Héctor Moreno die al na een minuut kon bin nenschieten, nadat Jeffrey Bruma in eerste instantie uit een corner nog de paal had geraakt. PSV leek klaarwak ker en verzuimde om FC Utrecht op tijd naar bed te sturen. Luuk de Jong raakte de paal, terwijl Locadia zijn schot over de lat zag getikt. PSV had het vooral lastig met de centrumspits van FC Utrecht. Sébastien Haller was als een mug op een zomeravond; on grijpbaar, maar constant aanwezig op de achtergrond. Na rust was een laco nieke pass van Narsingh de inleiding tot de gelijkmaker. Jeroen Zoet stond in eerste instantie goed, maar Bart Ramselaar kon toch binnenwerken. Haller miste kort daarna een grote kans op de 1-2. Na de komst van Perei ro en Hendrix kwam het alsnog goed voor PSV, dat verdiend won. Santiago Arias en De Jong scoor den. Die laatste miste tussendoor nog een strafschop, waardoor de statistie ken van elf meter nog wat dramati scher werden. PSV miste er zeven van de laatste elf. EINDHOVEN. Het was gisteren een uiterst pijnlijk moment, de dubbele wissel tijdens PSV - FC Utrecht (3-1). In de 54ste mi nuut werden Adam Maher en Luciano Narsingh van het veld gefloten door het PSV-publiek in het Philips Stadion. Narsingh stond er beteuterd bij in de catacomben. Het ere rondje hadden hij en Maher aan zich voorbij laten gaan. „Ik sta hier met een rotgevoel, om eerlijk te zijn. Ik baal van me zelf', zei Narsingh. „Het pu bliek is hier om goed voetbal te zien, en het was niet goed. Aan de ene kant begrijp ik ze na tuurlijk. Aan de andere kant is het voor een speler ook niet lek ker: als je een bal verkeerd raakt en er wordt meteen geflo ten. Dat helpt me niet." Narsingh stelde zich kwets baar op na de gewonnen wed strijd tegen FC Utrecht. Het ge fluit, gescheld en geroep had den voor twijfel gezorgd bij de aanvaller. „Het beïnvloedt mijn spel. Je gaat nadenken. Meer op safe spelen. Want als ik een bal verkeerd raak, dan gaan ze flui ten. Dan speel je een bal maar simpel, omdat je geen balver lies wil lijden." Narsingh en Ma her gaan door een moeilijke pe riode, ze behoren bij de achter ban niet tot de populairste PSV' ers. Zeker niet als het tegenzit tijdens een wedstrijd. „Zonde bok? Dat weet ik niet. Als ik naar mezelf kijk; ze fluiten niet voor niets. Het was vandaag niet goed, begon ook slap. Maar het is wel moeilijk. Want na tuurlijk zie je dat, dat er al vroeg wordt warmgelopen. Je weet dat je dan gewisseld kan worden. Maar als je er dan uit gaat, dan voel je je niet lekker." 18, een centrale verdediger van 19, een linksback van 18. De jonkies doen hun stinkende best, maar het is bijna onverantwoord om met zo'n onervaren defensie de snelweg van de eredivisie op te gaan. Dat is vragen om moeilijk heden. De problemen voorin zijn niet minder urgent. Nieuweling De toekomst van FC IVvente staat op het spel. Er zal in de winterstop iets moeten gebeuren Chinedu Ede werd zaterdag na zijn zoveelste fletse optreden na 45 minuten gewisseld, de kleine Thomas Agyepong is soms net een pluisje dat wordt weggebla zen bij het eerste kuchje van z'n tegenstander en spits Jari Ooster- wijk bewees opnieuw dat hij nog niet klaar is voor dit werk. Het is bijna onvoorstelbaar om te zien dat na die jaren in de opleiding een speler nog zoveel moeite heeft met de eerste voorwaarde: een goede balaanname. Voeg daarbij dat Hakim Ziyech steeds meer voor zichzelf begint te spelen, Felippe Gutierrez de ene wanprestatie moeiteloos laat- volgen door de andere en het vaak kleurloze spel van Kamohe- lo Mokotjo en je hebt een elftal dat elkaar niet sterker maakt, maar steeds verder naar beneden trekt. En de oplossingen bevin den zich ook niet op de bank waar de spoeling al net zo dun is. Het verhaal is dan ook kristal helder: verdedigend en aanval lend zal de club wat moeten gaan doen. Er moet ervaring bij, kwali teit. Zeker nu Ziyech steeds meer aanstuurt op een vervroegd ver trek. Afwachten en hopen dat het wel goed komt, is flirten met het noodlot. Van Leeuwen heeft zelf aan den lijve meegemaakt dat ook een gevestigde club niet altijd z'n leven veilig is in tijden van nood. De oudere Twente-supporters hebben het de laatste tijd steeds vaker over 1983 dan over 2010. Twente kon toen niet kon degra deren, riep iedereen, maar het ge beurde dus wel. Deze wankelmoedige groep wordt onder de huidige omstan digheden niet beter en gaat het helemaal benauwd krijgen als de druk nog verder aanzwelt. Het armlastige Twente zal in de win terstop niet in staat zijn op eigen kracht de selectie te versterken, maar er zullen toch bronnen van buitenaf aangeboord moeten wor den om verdere onheil te voorko men. Niets doen is geen optie meer. De toekomst van Twente staat op het spel. COLUMN Hugo Borst Hij zegt dat diepte voor breedte gaat en dat we niet meer kunnen verdedigen doet hem pijn tot in zijn botten en honend constateert hij dat voetballers hier om half een alweer naar huis mogen en hij stelt nog maar eens vast dat Oranje historisch gezien succes vol is als het geen 4-3-3 speelt. Ik was 'm vergeten, Martin Jol. Za terdag liet hij in het AD zijn licht schijnen op de deplorabele staat van het Nederlandse voetbal. Wat hij zei klonk niet betweterig of vijandig maar realistisch en vrien delijk. In Amsterdam en Zeist zul len ze hem wel dwars en eigen wijs noemen, maar daar houden ze gewoon niet van vloeken in een Hollandse School. De KNVB stuurde onlangs Wim Koevermans bij Martin Jol langs. Die beschouwde het bezoek van een krullenjongen niet als een be lediging en deelde constructief zijn zorgen en vertelde hoe het an ders kan. Opportunisme is mij niet vreemd. Ik dacht: dit is de ideale nieuwe bondscoach: Martin Jol. Zelfs Joshua Brenet durft het aan de eerlijkheid van de bondscoach in twijfel te trekken Toen zei iemand: maar je denkt toch niet dat dat ventje - Van Oostveen - Danny Blind ontslaat? Want dan moet ie zelf ook weg. Het zit meesterlijk dichtgetim merd, Huug. Van Oostveen heeft de commissarissen van de KNVB in zijn zak. En dus zien we week na week dat Danny Blind het niet kan, de baas zijn. Voorbeeldje. Een bondscoach moet goed kunnen telefoneren. Als je zelfs Dirk Kuyt niet verdien stelijk kunt bellen, dan ben je een stoethaspel. Op een enkele Oranje-watcher na heeft niemand er nog vertrouwen in dat de al zwaar beschadigde Danny Blind het Nederlands elf tal naar het WK in Rusland zal loodsen. Als zelfs Joshua Brenet (dat is een backie van PSV) het aandurft de eerlijkheid van de bondscoach in twijfel te trekken - en dat deed de snotneus - kun je vaststellen dat de bondscoach geen autoriteit heeft. En overwicht is minstens zo belangrijk als voetbaloverzicht. Om een lang verhaal kort te ma ken: de nieuwe bondscoach heet toch echt Martin Jol. MAANDAG 9 NOVEMBER 2015 na de dubbele wissel De PSV'ers vieren feest na de snelle 1-0 van Héctor Moreno (links). Kort na rust druipen Adam Maher en Luciano Narsingh af na een wissel, foto's ANP door Bart Hoffman FC TWENTE SC HEERENVEEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33