NEC krijgt langzamerhand Santos geniet als afmaker van NEC 20 In 1-1 bij Feyenoord-Ajax schuilt net te weinig 2 SPORT Vitesse durft niet met man minder, waarna AZ toeslaat Ziyech klaar bij FC Itoente Zevende remise voor Cambuur Jeroen Zoet toch bij Oranje Een intense Klassieker was het wederom, maar memorabel werd Feyenoord-Ajax gisteren nooit echt, een balletje over de zijlijn ten spijt. Vitesse heeft in de strijd om de titel 'best of the rest' een gevoeli ge nederlaag geleden. De club uit Arnhem kreeg gisteren een sterk AZ tegenover zich en ver loor met 0-2. De ploeg van trai ner John van den Brom profiteer de na de rust optimaal van de nu merieke meerderheid, die in de 42ste minuut was ontstaan na de tweede gele kaart voor de roeke loze Marvelous Nakamba. Vitesse had moeite om het aan dringende AZ vast te zetten op eigen helft. AZ was voor de rust de gevaarlijkste ploeg. Vooral over de rechterkant, met de soms wat zelfzuchtige Jahan- bakhsh als gangmaker, kwamen de bezoekers een paar keer goed door. In het Arnhemse straf schopgebied waren met name Janssen en El Hamdaoui echter niet slagvaardig genoeg. In de tweede helft ging AZ gedo seerd op jacht naar de winst. Vit esse durfde door de ondertalsi- tuatie niet meer vol op de aanval te spelen. Ossenaar Janssen en Henriksen sloegen toe: 0-2. SC Cambuur wacht na twaalf competitiewedstrijden nog altijd op de eerste overwinning. In het thuisduel met FC Groningen stond de ploeg al vroeg op 2-0 (twee doelpunten Martijn Bar- to), maar verspeelde die voor sprong in de tweede helft als nog: 2-2. Het betekende alweer het zevende gelijkspel van de Leeuwarders, die voorlaatste blij ven in de eredivisie, maar nu wel in punten gelijk komen met nummer zestien Willem II. Het gat met hekkensluiter De Graaf schap is nog altijd geruststel lend. FC Groningen is achtste. Bondscoach Danny Blind heeft PSV-doelman Jeroen Zoet alsnog opgeroepen voor het Nederlands elftal als vervanger voor de ge blesseerd geraakte Kenneth Ver meer. De keeper van Feyenoord kampt met liesklachten en meldde zich na afloop van de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-1) van gistermid dag af. Afgelopen week trainde hij al twee keer niet mee met Feyenoord vanwege die blessure. Oranje oefent komende vrijdag in Cardiff tegen Wales en neemt het dinsdag 17 november in Han nover op tegen Duitsland. De gemoedstoe stand van Feye noord kun je vaak het beste af lezen aan de stem van Peter Houtman. En dus verwoordde de stadionspeaker feilloos het senti ment van een anticlimax, zondag middag in de Kuip, om iets voor half vijf. „Tsja, best mensen," zei Hout man, vriendelijk en plechtig. „Dat was 'm weer, de Klassieker tussen Ajax en Feyenoord. Hoe dan ook: bedankt weer voor jullie fantastische steun vandaag!" Het was een wedstrijd waarbij een wat onbestemd, onbevredi gend gevoel bleef hangen, óók voor de neutrale kijker. Er zijn wel slechtere Klassiekers ge speeld de laatste jaren, het duel was intens en bij vlagen meesle pend, maar toch. In de 1-1 schuil de net te weinig memorabels. De speciale actie van de Hart stichting, die tijdens het duel steeds 'de hartslag van de Kuip' in beeld bracht, kreeg niet de apo- theose die het verdiende. Een al- lesbeslissende slotfase, zoals vori ge week in het bekerduel: het kwam er niet van. Aan de 'build-up' lag het weer niet, in de levendige straatjes rondom de Kuip, en in al die heerlijke voorbeschouwingen op televisie. De housemuziek, de vol stromende tribunes, het clublied, alle gebalde vuisten in de lucht. De Klassieker pookt zichzelf op, soms tot haast ongezonde hoog ten. Als de wedstrijd zich dan vol trekt zoals dat gisteren gebeurde, dan voelt dat alsof iemand in een dampende discotheek, nét op het moment dat iedereen snakt naar de ultieme climax, opeens 'Hello' van Lionel Ritchie opzet. Plots ben je nuchter en loop je zwij gend naar de garderobe, met een katterig gevoel. Terwijl de wedstrijd op zich- NIJMEGEN. Christian Santos staat in de top van de topscorerslij st in de eredivisie. Negen doelpunten zijn het tastbare bewijs van het Torinstinct van de Venezolaan in dienst van NEC. De marktwaarde van de spits met een aflopend con tract in Nijmegen neemt daarmee met de week toe. „Het gaat heel erg goed", stelde de Duits sprekende aanvaller zater dag, nadat hij met twee doelpun ten De Graafschap had geveld (2-0). „Dit was geen Superspiel. Kracht was de maatstaf, er waren veel duels. Dan is het lekker toch twee keer te scoren." Santos stelde zich voor dit sei zoen vijftien treffers ten doel. Hij was ervan overtuigd de overgang van de eerste divisie naar de eredi visie goed te verteren. Na een wei felende start, met vijf wedstrijden zonder goal, snoerde hij de critici de mond. „Het gaat tot nu toe crescendo en ik wil nog meer scoren", vertel de de Venezolaan zaterdag. NEC is met twintig punten uit twaalf duels de beste gepro moveerde club sinds HFC Haar lem in het seizoen 1976-1977 De Noord-Hollanders kwa men destijds, omgerekend naar het drie puntensysteem, uit op 21 punten. In deze eeuw had NAC Breda de recordscore. De Braban ders reikten in de voetbaljaargang 2000-2001 in twaalf duels tot ze ventien punten. De huidige cijfers van NEC be vestigen eens te meer dat met Er- nest Faber een uitstekende trainer is aangetrokken. De coach heeft in Nijmegen een oerdegelijk en zeer dynamisch team neergezet. Daar bij verdient het technische beleid alle complimenten. In De Goffert staat een puike, talentvolle spelers groep. De Pool Wojciech Golla en de Portugees Janio Bikel worden bijvoorbeeld door tal van topclubs gevolgd. Christian Santos is evenwel de voornaamste exponent van het Nijmeegse succesverhaal. De Vene zolaanse topschutter is een parel tje van Henk Grim, de scout die inmiddels werkzaam is voor FC Sankt Pauli in Hamburg. Santos, vorig seizoen op proef binnenge komen als potentiële linksbuiten, staat al op negen goals in deze VOETBAL ENSCHEDE. Sterspeler Hakim Ziyech van FC Twente staat open voor een vertrek naar een andere club in de winterstop. De aanvallende mid denvelder zei dat zaterdag na het hopeloze verlies tegen sc Heeren veen in eigen huis (1-4). „Ik sta daar wel open voor. Mocht er een leuk bod komen waar de club geen nee tegen zegt, dan zal ik vertrekken." Zie pagina 4/5: noodscenario Twente VOETBAL VOETBAL Geen Klassieker door Sjoerd Mossou FEYENOORD Scoreverloop: 38. Van Beek 1 -O, 59. Klaassen. Scheidsrechter: N ij- huis. Ceel: Elia, Kuijt, Karsdorp, El Ahmadi (Feyenoord), Riedewald, Tete, Veltman, Klaassen, Gudelj (Ajax). Toeschouwers: 47.500. Feyenoord: Vermeer; Karsdorp, Van Beek, Botteghin,Kongolo,Vej- inovic, Vilhena, El Ahmadi (79. Gustafson), Kuijt, Kramer (67. Ka- zim- Richards), Elia. Ajax: Cillessen, Tete, Veltman, Rie dewald, Dijks, Bazoer (46. Milik), Gudelj, Sinkgraven, Schone (45. Fischer), Klaassen,Younes (79. Se- rero) door Lex Lammers NIJMEGEN NEC is een sensatie in de eredivisie. De puntenregen bij de rentree op het hoogste ni veau van Nederland geeft het elftal van coach Ernest Faber de status van subtopper. In De Gof- fert zijn daarbij zelfs trekjes van een topclub te ontwaren. Ook slechte wedstrijden, zoals zater dag tegen De Graafschap, leve ren winst op: 2-0. NEC heeft twaalf wedstrijden in de eredivisie gespeeld en heeft inmiddels 20 punten. De Nijmeegse ploeg staat hiermee op de zesde plaats. Sven van Beek (I) zet Feyenoord op 1 -0. De verdediger die tegen ADO Den Haag nog een Rotterdamse nederlaag inleidde, was nu de held. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30