11% TO0S Corina Schoonen heeft kerst al achter de rug Tünnel Tolvrij wil niet samen met Langeraert Politiek en tv 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Uw Mening 1 ONEENS november paul kusters 4 gewonden bij ongeluk Diefstal van 13 duiven Passagiere (17) gewond Ongeval op de Langeweg maandag Ernst Jan Rozendaal Dit is een ideaal hoek je om nog wat licht te laten schijnen over de belangrijk ste politieke gebeur tenissen van de afgelopen week. Sesamstraat dus, dacht ik aanvan kelijk. Vanaf 1 januari wordt dat tv-programma, waar kleuters al bijna veertig jaar voor het slapen gaan naar kijken, verbannen naar internet en een app. Den Haag in rep en roer. Mark Rutte onthulde tijdens zijn wekelijkse persconfe rentie zelfs wat zijn favoriete Bert, Ernie en leniemienie die zingen: 'Ik worstel moedig en ontzwem' sketch is van Bert 8c Ernie. Ik zat vrijdag op de perstribune bij Provinciale Staten wat te filo soferen hoe ik dat in een column zou kunnen vatten, toen zich een nog gewichtiger onderwerp aan diende. D66 diende een motie in. Niet over de Zeeuwse schatkist waar nauwelijks nog een stuiver in zit, maar over het Zeeuwse volkslied. Of het provinciebe stuur geen competitie voor nieu we Zeeuwse liederen wilde orga niseren 'met voorrondes, een af sluitend evenement en een prijs'. Ik denk dat de democraten een nieuw tv-programma voor ogen hadden, De Stem van Zeeland, naar voorbeeld van The Voice of Holland. Omroep Zeeland zag er ook breaking news in, want tijdens de lunchpauze werden de drie Sta tenleden van D66 meteen voor de camera gesleept. Omdat ze in hun motie hadden geschreven dat het huidige volkslied te weinig wordt gezongen, mochten ze zelf het goede voorbeeld geven. Dat lever de een filmpje op waarvoor multi media-experts altijd waarschu wen, omdat het je op internet nog jaren kan achtervolgen. Stel u Bert, Ernie en leniemienie voor die zingen: 'Ik worstel moedig en ontzwem'. Toen het op stemmen aankwam, bleek de motie kansloos. Ik denk dat een voorstel om Sesamstraat voortaan aan het begin van de avond op Omroep Zeeland uit te zenden meer handen op elkaar zou hebben gekregen. Krijgen ze daar ook wat jonge kijkertjes. Kusttram is een luchtkasteel. Sesamstraat hoort op het publieke net. toosenhenk.nl O Bij een aanrijding tussen een bestelbus en een perso nenauto op de Ruiterplaat- weg in Kamperland zijn za terdagmiddag vier inzitten den bekneld geraakt. De twee voertuigen botsten rond 17.00 uur op elkaar. De toedracht is nog niet be kend. Door de klap reed de personenwagen met daarin vier personen van het ta lud. Daarbij raakten de in zittenden bekneld. De brandweer heeft hen be vrijd. Alle vier waren aan spreekbaar maar zijn voor medisch onderzoek naar het ziekenhuis gebracht. De duivenmelkers Simon van der Lijke en Ronald Peeman hebben bij de poli tie aangifte gedaan van diefstal van dertien van hun duiven. Het gaat om negen jonge doffers en vier oude doffers. Toen Peeman vrijdag thuiskwam in Hoek en de hokken inspec teerde, bleken ze te zijn verdwenen. De twee melkers sloten een bezoek van een roof dier vrijwel meteen uit, omdat er nergens bloed lag en er ook nog duiven in het hok waren achtergeble ven. Bij een auto-ongeluk op de Middenweg in Biervliet is in de nacht van vrijdag op zaterdag een 17-jarige vrouw uit Biervliet ge wond geraakt. De auto, be stuurd door een 20-jarige man uit Duiven, bleef on geschonden. De bestuur der zag een T-splitsing van de Middenweg en de West straat over het hoofd en reed rechtdoor over het gras, een lege sloot in. Het slachtoffer zat bekneld en is met onbekende verwon dingen naar het ziekenhuis gebracht. Bij een ongeluk op de Lan geweg (N665) tussen Arne- muiden en Lewedorp vie len gistermiddag enkele lichtgewonden. Bij het on geval, waarbij twee auto's betrokken waren, beland de een van de voertuigen op de zijkant. Aanvankelijk leek er sprake van een be knelling, maar dat was uit eindelijk niet het geval. Ter plaatse zijn meerdere per sonen onderzocht, maar voor zover bekend raakte niemand ernstig gewond. De N665 is korte tijd afge sloten geweest. TERNEUZEN. Mark Perquin, initia tiefnemer van de petitie Wester- scheldetunnel Tolvrij, wil niet sa men optrekken met Guus Lange raert van de gelijknamige Face- bookpagina. Reden: hun doelstel lingen zijn niet verenigbaar. Met in een kleine week ruim 5600 ondertekeningen van zijn petitie is Perquin van mening dat hij op de goede weg is, name lijk een tolvrije passage voor ie dereen. Langeraert daarentegen, ijvert voor tien gratis doortoch ten voor Zeeuws-Vlamingen met een T-tag. Langeraert heeft Perquin voorgesteld de krachten te bundelen, maar Perquin wil dat niet omdat hun doelen te ver uit elkaar liggen. Langeraert be treurt dit: „Ik ben bang dat we zo allebei nul op rekest krijgen." Perquin houdt vol aan gratis pas sage voor iedereen. „Werk zoeken aan 'de over kant' is voor langdurig werklo zen niet op te brengen. Een fo rens, die veel op en neer reist, heeft jaarlijks al zo'n 1600 a 2000 euro tunnelkosten. Studenten lo pen aan tegen een bedrag van 800 tot 1100 euro en voor vakan tiegangers is het geen visitekaart je. Bovendien zijn tunnelkosten bepaald geen ondersteuning in een krimpgebied als Zeeland." MIDDELBURG. Nee, ze houdt haar lippen stijf op elkaar. Corina Schoonen, die het in Heel Hol land bakt tot de zesde ronde bracht, heeft een spreekverbod. „Ik mag pas weer wat zeggen na 30 december, als bekend is wie de Beste Kerstbakker van Neder land is geworden." En heel mis schien, is dat Corina wel. Want ook de Middelburgse mocht meedoen aan het specia le drieluik Beste Kerstbakker van Nederland. In drie afleverin gen strijden de deelnemers die een tweede, derde en vierde plaats behaalden in de afgelopen drie seizoenen, tegen elkaar om de felbegeerde titel. Corina Schoonen weet natuur lijk al wat de uitkomst is. „In juli is de finale opgenomen. We heb ben met 35 graden staan bakken in kerstsfeer! Kerstschorten aan en kerstrecepten bakken, terwijl het hoogzomer is! Martine Bijl laat het ook gewoon zien in de uitzending: een thermo meter die laat zien hoe warm het is. Tja, je kunt van zomer geen win ter maken. Dan kun je er maar beter de lol van inzien en er een grapje over ma ken." Ook al wint ze niet, Corina is blij met de ervaring. „Want je leert er heel veel van. Voortdu rend die kritische vragen: waar om heb je het zó gedaan? Waar om niet zó? Je krijgt tips, legt voor jezelf de lat steeds hoger en stijgt bij elke opdracht boven je- zelfuit." 'We hebben met 35 graden staan bakken in kerstsfeer! Kerstschorten aan en kerstrecepten bakken, terwijl het hoogzomer is!' De opgedane kennis komt goed van pas in haar bed breakfast aan de Lombardstraat tA in Mid delburg. „Ik bak altijd voor de gasten. Over het resultaat van één opdracht ben ik zo tevre den, dat ik dat recept regelmatig gebruik. In de kerstvakantie is mijn B&B altijd open. Mensen die dan geboekt hebben, krijgen een kerstspecial geserveerd van baksels uit de wedstrijd. En daar zit dat recept dus ze ker bij!" Beste Kerstbakker van Ne derland: woensdag 16 de cember, 23 december en 30 december, NPOi, 20.30 uur. 341 reacties KAMPERLAND HOEK BIERVLIET ARNEMUIDEN Kok Corina: „Je leert heel veel van die kritische vragen: waarom heb je het zó gedaan? Waarom niet zó?" foto MAX/Roland J. Reinders door Sheila van Doorsselaer door Ondine van der Vleuten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2