Peugeot 308 SW best verkocht Kerstreis Berlijn Arbitrage weer ter discussie na Feyenoord-Ajax José dobberde 438 dagen op zee Nu of nooit voor Zeeuwse 1 kusttram Vantoortelboom wint Zeeuwse Boekenprijs Curasao Topdrukte bij de dealers omdat automobilisten nog willen profiteren van vijfjaar lage bij telling. Pootje baden in de winter? Badhotel in de as www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 BUNNIK. Door de verandering in de bij telling, die op 1 januari in gaat, beleven autodealers een wa re stormloop. Volgens branchever eniging Bovag was oktober een re- cordmaand met 17.000 nieuwe lea seauto's. Wie nog dit jaar een auto aanschaft profiteert van vijfjaar la gere bij telling. Volgend jaar wordt de fiscale bij telling voor zuinige leaseauto's Oktober was al een topmaand, november en december worden nóg drukker gemiddeld 80 euro per maand duurder tenzij een volledig elektri sche auto wordt gekozen. Oktober was al een topmaand, november en december worden waarschijnlijk nóg drukker. „Heel veel mensen denken: het is nu of nooit", zegt Nicole Hagen van Lea seplan. Wie er in slaagt om nog dit jaar een auto met lage bijtelling te be machtigen is over de gehele lease periode al snel 4000 tot 6000 eu ro goedkoper uit. Favoriet onder de leaserijders is de Peugeot 308 SW, een dieselstationwagon die op papier 1 op 30 rijdt. De Fransen wisten als een van de weinige merken speciaal voor de Neder landse markt een motor te maken met zo weinig C02-uitstoot dat er slechts 14 procent bijtelling hoeft te worden betaald. De 308 SW wordt in Nederland waarschijn lijk de best verkochte auto van 2015. Bij Peugeot Nefkens in Utrecht is de persoonlijke uitleg bij het afhalen van de auto al afge schaft. „Nu doen we dat met een film in groepen van 35 klanten. Daarna rijden ze allemaal weg in hun nieuwe 308 SW", zegt verkoopleider Ralph den Haan. Brancheorganisatie Bovag is blij dat de jaarlijkse leasehype die werd ingegeven door de milieure gels voorbij is. „Het is marktversto ring. Bij de ene dealer kun je over de hoofden lopen omdat dat merk toevallig een model heeft dat bin nen de C02-grens viel, terwijl je in de showroom van het volgende merk een kanonskogel af kunt schieten omdat er net een gram metje te veel C02-uitstoot is." De bijtelling bepaalt de extra loonbelasting die de gebruiker moet betalen als hij een auto van de zaak heeft en er ook privé mee rijdt. Die lage bijtelling was 14 pro cent. Na januari is dat 21 procent. GEGARANDEERD VERTREK! Q 5 daagse busreis - Vertrek: 23 december Kusttr De-wereld is Kras ARNEMUIDEN. Een zeer grote brand heeft gisteravond het leeg staande Badhotel Veerse Meer in Arnemuiden verwoest. Mogelijk is er sprake van brandstichting. Het pand moet als verloren wor den beschouwd. Stormloop op nieuwe leaseauto door Ton Voermans Vier kerst in Berlijn! Bezoek gezellige kerstmarkten, het park Sanssouci, de Brandenburger Tor en de Reichstag! Een unieke kennismaking! INCLUSIEF: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijt- lü/A/T nÊ buffet-4x diner-Vervoer per luxe touringcar I Extra scherp geprijsd! SPORT 1,2 3 foto Olaf Kraak/ANP PAGINA 8 9 PAGINA 12 13 9 dagen al v.a. Meest veelzijdige aanbod op de Nederlandse markt Kras.nl/zon of bel 0900-9697 70 cpg 3|Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds pagina 11: Felle brand in badhotel www.pzc.nl Editie WALCHEREN MAANDAG9 november2015 4 A° Uitgestrekte 257e jaargang nr. 264 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 4 wolkenvelden Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1