Onrust in Rooie Buurt financieel getemperd Verhoging OZB onaanvaardbaar' Drie dj's Glazen Huis gepresenteerd 14 WALCHEREN 'Nazomerfestival verdient steun' VLISSINGEN. Aan zowel huurders als kopers van de Rooie Buurt in Vlissingen wordt tegemoetgeko men na de wijkrenovatie. Huurders hoeven hun nieuwe vloerbedekking toch niet zelf te betalen nadat de wijk is gereno veerd. Bouwbedrijf Joziasse, die de renovatie voor woningcorpora tie l'Escaut gaat uitvoeren, had met een tapijtbedrijf al een kor ting van vijftig procent afgespro ken op een nieuwe vloerbedek- 'We realiseren ons dat het er raar uitziet als we die koophuizen niet meenemen' king nadat de vloer is vervangen. Maar ook die overige vijftig pro cent is voor veel bewoners van het voormalige arbeiderswijkje niet op te brengen, betoogde be woner Aad van den Stokker. Op zijn aandringen en dat van Groen- Links-raadslid Alex Soplantila biedt de gemeente Vlissingen nu aan dat bewoners een beroep mo gen doen op bijzondere bijstand voor vervanging van hun vloerbe dekking. Dat geldt, benadrukt l'Escaut, alleen voor mensen die het écht niet kunnen betalen. De vergoeding wordt getoetst aan hun financiële situatie. De monumentale woningen aan de rand van het Vlissingse centrum krijgen een totale op knapbeurt. Dat wil zeggen: al leen de huurhuizen en niet de huizen die de laatste jaren zijn verkocht. Om te voorkomen dat de wijk straks 175 huizen heeft met nieuwe oranje daken, nieu we donkergrijze aanbouwtjes, nieuwe dakkapellen en strakke gevels en zes huisjes in de huidi ge staat met bruine daken, witte aanbouwtjes en versleten gevels mogen de eigenaren meedoen te gen gereduceerd tarief. Die eigenaren zijn verbaasd dat ze dit 'uit de krant' moesten lezen en dat ze door l'Escaut ten tijde van de koop nooit zijn geïn formeerd over renovatieplannen. Bouwbedrijf Joziasse nodigt ze binnenkort uit voor een gesprek, aldus directeur Johan de Visser. „Ik snap de ongerustheid van die mensen: hun huizen mogen er straks niet negatief uitspringen. We hebben ons gerealiseerd dat het er raar uit komt te zien als we die koophuizen niet meenemen. En voor ons is het ook niet han dig als het ene deel van een twee onder-eenkapper wel wordt opge knapt en het andere deel niet. We gaan met ze praten over hun budget en dan mogen ze mee doen, tegen een scherpe prijs." De liberale voorman stelt heel duidelijk dat op die manier de re kening van een falend beleid bij de burgers wordt gelegd. „Die kunnen er niets aan doen dat de gemeente in zulk zwaar weer zit. Maar het college legt wel de reke ning bij hen neer." Nieuwenhuis geeft aan dat bre ken met dit college niet denkbeel dig is als die verhoging wordt doorgevoerd. Hij wijst erop dat Benno Nieuwenhuis geeft aan dat breken met college niet denkbeeldig is als OZB-ver- hoging wordt doorgevoerd bij de vorming van de coalitie van VVD met CDA, PvdA, CU en SGP afgesproken is dat de lasten voor inwoners terughoudend worden verhoogd. Hij vindt dat de politiek zijn geloofwaardig heid verliest als er toch wordt ge kozen voor die verhoging. Nieuwenhuis zegt dat hij tot en met vanmiddag zal zoeken naar manieren om die verhoging ongedaan te krijgen. Het college denkt dat met die exta OZB een bedrag van 1,3 miljoen wordt ver diend. „Ik moet dus op andere manieren aan dat geld zien te ko men." Om die reden gaat hij van avond voorstellen om meer te be zuinigen op de Stichting Welzijn Middelburg. Het college wil deze welzijnsorganisatie met één ton korten. Nieuwenhuis vindt dat veel te weinig. „Wij komen van avond met een voorstel om SWM voor vijf ton te korten." Ook het maatschappelijk werk kan wat de WD betreft met heel wat min der subsidie toe. Sander Willemse (Domburg) en Jordy Conté (Westkapelle) wa ren al eerder dj's in het Glazen Huis. Voor Tim de Kraker uit Zou- telande wordt het de eerste keer dat hij zich op laat sluiten. Dat ge beurt van 18 tot 24 december. De voorgaande jaren stond het Glazen Huis eerst in Oostkapelle en daarna Westkapelle. De organi satie kiest er bewust voor om de ze keer het Glazen Huis op te bouwen in weer een andere kern omdat er heel veel komt kijken bij het regelen van alles. Volgens de organisatie vraagt het heel veel van de vrijwilligers om alles in goede banen te laten lopen. Om een zo breed mogelijk draagvlak te organiseren is ook De Kraker gevraagd. Volgens de organisatie zei hij direct ja toen hij gevraagd werd. „Dat was nog voor hij zijn vrouw op de hoogte had gebracht." Het Glazen Huis komt op het terras van Tramzicht aan de Sin- gelzijde in Domburg te staan. Op het parkeerterrein, waar altijd de kermis staat, komt de grote tent voor de verschillende optredens. Begin dit jaar leek het voortbe staan van de Walcherse versie van Serious Request (SR) nog on zeker. Na twee edities SR Oostka pelle en één in Westkapelle zag het er even somber uit. Maar be gin juni werd duidelijk dat Dom burg de fakkel over wilde nemen. Deze keer wordt geld ingezameld voor 'The Next Generation' zodat kinderen in oorlogsgebieden ook naar school kunnen gaan. Burgemeester Rob van der Zwaag zei voorafgaand aan de presentatie dat er in meer dan vijftig landen een gewapend con flict is waar kinderen onder lij den. In de regio Mijn dorp, mijn stad Dorpshuis, 14.00-16.00 uur - Ta- feltennisactiviteit voor senioren Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26, 13.30-14.30 uur - Be- wegingsgymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos met o.a. sjoelen en gezelschapsspellen GalleryMaritime, 12.00-17.00 uur - Na tionale kunstweek met expositie van maritieme werken; SVRZ 't Gasthuis, 14.30 uur - Mode show van najaars- en wintermode; Gymzaal H.Smit- hlaan, Hakewill Smit- hlaan 11,15.30-16.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 16.30-17.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8 Anno Nu, Dorps straat 39, 21.00 uur - Optreden Bonnie St. Claire Gymzaal Frans Nae- reboutstraat, 09.30- 10.30 uur - Activiteit 'GALM', Gezond en actief leef model voor senioren; Mu seum Veere, Kaai 25, 10.00-17.00 uur - Ten toonstelling 'Tweezij dig Belicht', met ma ritieme kunst van Vlaamse en Neder landse kunstenaars Gymzaal de Combi natie, Pablo Picassop- lein 120-126, 09.00 uur - Gymnastiek voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; Spui straat 6,10.00-12.00 uur - Cursus Digis- terker; Zeeuws mari tiem muZEEum, Nieuwendijk 11, 10.00-17.00 uur - Ten toonstelling over de bezetting tijdens de Tweede Wereldoor log met werk van Cees van der Burght; Gymzaal de Bran ding, Verkuijl Quak- kelaarstraat 106, 16.00 uur - Kleuter- gym; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.45-23.00 uur - Mr. Bright's Quiz Night Verenigingsgebouw, 14.00-15.30 uur - Volksdansen door Wendy Wagenmakers Johan de Visser Bouwbedrijf Joziasse MIDDELBURG. Een verhoging van de OZB met vijftien procent is voor de Middelburgse WD onaan vaardbaar. Dat zegt fractievoorzit ter Benno Nieuwenhuis. DOMBURG. Sander Willemse, Jor- dy Conté en Tim de Kraker zijn de drie dj's die dit jaar zich laten in sluiten in het Glazen Huis in Dom burg. Zaterdagavond werden de drie gepresenteerd tijdens een feestelijke avond in café Tramzicht in Domburg. De drie dj's Tim de Kraker, Jordy Conté en Sander Willemse worden in Tramzicht aan het publiek voorgesteld door presentator Jan Jaap Corré. MIDDELBURG Lunchlezing in kerk In de Doopsgezinde kerk in Middelburg start woensdag een nieuwe serie lunchle zingen. De lunchlezin gen vinden elke woensdag- en donder dagmiddag plaats om 12.45 uur. Twintig mi nuten lang leest ie mand voor uit een re cent verschenen boek, een interessant artikel of een oude klassieker. De deuren van de Doopsgezinde kerk aan de Lange Noord straat gaan open om 12.30 uur. De lezing is vrij toegankelijk. Zie ook www.lunchle- zing.nl. MIDDELBURG Movies that Matter In het kader van het Movies that Mat- ter-programma van Ci nema Middelburg wordt morgen de film 'I am Nojoom, age 10 and divorced' ver toond, een speelfilm over een kindhuwelijk in Jemen. De film is Arabisch gesproken en Engels ondertiteld. Regisseur Khadija Al-Salami is aanwezig. Zij leidt de film in en beantwoordt na af loop vragen. De voor stelling begint om 20.00 uur in de Klo veniersdoelen. Kaar ten kosten 8 euro en zijn te bestellen via www.cinemamiddel- burg.nl. OOST-SOUBURG Bijeenkomst Aglow Interkerkelijke vrou wenorganisatie Aglow houdt morgen een ge loofsbijeenkomst in Oost-Souburg. Jeanne- te Rog komt spreken. De bijeenkomst start om 19.30 uur in De Ark. Meer informatie via www.aglow.nl of 06-37232318. MIDDELBURG. Het Zeeland Nazomerfestival is van grote betekenis voor Middelburg, vinden de fracties van GroenLinks en LPM in de Mid delburgse gemeenteraad. Om die reden komen ze vanavond met een voorstel de korting op dat festival, zoals voorgesteld door het college van burgemeester en wethouder, ongedaan te maken. De Middelburg se gemeenteraad bespreekt dan een groot aantal bezuinigingsvoorstel len. Gezien de grote financiële problemen van de gemeente vindt het college dat er fors bezuinigd moet worden. Maar GroenLinks en de LPM vinden dat zowel de inwoners als bezoekers van deze gemeente aan dit festival veel plezier beleven. Het is volgens hen een festival dat het verdient om te mogen rekenen op voldoende steun van de gemeen te. Op de foto: Optreden van Novastar afgelopen september op het Abdijplein in Middelburg, foto Lex de Meester BIGGEKERKE MELISKERKE MIDDELBURG OOSTKAPELLE VEERE VLISSINGEN VROUWENPOLDER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 14