Telefoondienst 112 nieuw hulpmiddel bij noodgevallen Levensverhaal van markante uitgever geboekt BON Sticker met barcode voldoet Gemeenteraad in Sluis wil geen 'kapitaalvernietiging' door goede afvalcontainers te vervangen. Geen toekomst artsenpost Steen 3 dagen OOSTBURG. Inwoners van de ge meente Sluis krijgen volgend jaar toch geen met een chip uitgeruste afvalcontainer voor restafval. Dat plan van B en W werd door de ge meenteraad, tijdens de behande ling van de begroting, unaniem ge wijzigd in een 'light' versie, em mers met barcodestickers. In Sluis circuleren naar schat ting 1200 illegale, grijze contai ners. Die zijn van mensen die geen afvalstoffenheffing betalen of er, zonder toestemming, een tweede container op na houden. Dat kost Sluis jaarlijks 82.000 eu ro. Via de afvalstoffenheffing draaien de andere bewoners van Sluis daarvoor op. Dankzij het besluit hoeft de afvalstoffenheffing volgend jaar niet omhoog. Die zou stijgen met 2,5 procent B en W reserveerden daarom een aantal jaar geleden een mil joen euro om in 2016 in één keer alle containers voor restafval te vervangen door nieuwe exempla ren. Daarin zou een chip komen waarmee de container gelinkt is aan de eigenaar. Misbruik wordt daardoor tegengegaan. De gemeenteraad vindt dat een prima principe, maar vindt het zonde dat daardoor ook nog ge schikte containers volgend jaar vervangen worden. Dat kan goed koper, meenden de coalitiepar tijen plus Lijst Babijn. Ze dienden een voorstel in om bestaande con tainers te voorzien van een sticker met een barcode. Daarmee wordt hetzelfde doel bereikt als met chips. De andere fracties omarm den het idee. De operatie met chips zou een miljoen euro kosten. Dat bedrag bespaart Sluis niet helemaal, want er wordt jaarlijks sowieso een aan tal containers vervangen. Wel wordt er zoveel bespaard, dat de af valstoffenheffing volgend jaar niet stijgt terwijl die met 2,5 procent omhoog zou gaan. Dat scheelt een paar euro per huishouden. Niet de feestelijke kerstverlichting, maar het druilerige weer paste gistermiddag op de Groote Markt van Sluis bij de sobere, maar druk bezochte bijeenkomst om de bevrijding van de stad te herdenken. Op 1 november was het 71 jaar geleden dat Sluis, samen met Sint Anna ter Muiden, als laatste kern in Zeeuws-Vlaanderen werd bevrijd. foto Ronald den Dekker Trekking 10 november Staatsloterij SINT JANSTEEN. Voortbestaan van de huisartsenpost in Sint Jansteen is geen reële optie. Met het af scheid van dokter Bert Schulte is er geen toekomst voor de huisart senpost. Diverse raadsfracties in Hulst betreuren dat. Maar burge meester Jan-Frans Mulder liet we ten dat het beter is om een kwali tatief goede huisartsenpost met apotheek bij de Blaauwe Hoeve te hebben. Bij patiënten die niet naar Hulst kunnen komen, komt de dokter bovendien aan huis. ZEELAND 4 ZEELAND 10 11 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ZATERDAG 7 november 2015 Toch geen chip in afvalkliko door Martijn de Koning HOLLANDSE HELD£w HOLLANDSE HELD**. Knip deze bon uit en lever hem in bij Bruna, Plus of Primera. Geldig t/m 21-11-2015

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 80