m 1 Dorpsraad Krabbendijke stopt ermee Alle betrokken partijen roemen goede samenwerking Oplossing gloort voor Amac Als niemand iets ziet mag het van ons juist gezien worden! BEVELANDEN en THOLEN 9 Gebouw is er niet alleen voor zorg en wonen, maar fungeert ook als buurthuiskamer voor Rilland. PÜ>J Dat de ruim hon derdvijftig geno digden bij de ope ning van de Nieu we Vliedberg in Rilland gister middag niet in de regen en de wind stonden, mag eigenlijk wel een klein wondertje heten. Immers, als niet alle betrokken partijen hun beste beentje had den voorgezet, waren de vierkan te meters tussen het nieuwe woonzorgcentrum en het al be staande appartementengebouw Oostkilhoek waarschijnlijk inge richt als een plantsoentje. In plaats daarvan stonden de gasten in een buurthuiskamer, zo als Coby Traas van Zorggroep Ter Weel de ruimte noemde. Zowel haar organisatie als R&B Wonen, eigenaar van het gebouw, hadden eigenlijk geen geld voor de 'socia le schakel' waar Rillanders straks koffie kunnen krijgen bij mede werkers van Gors, activiteiten voor ouderen plaatsvinden en de 'Bieb in de buurt' te vinden is. Het was volgens Peter Bevers van de woningcorporatie mede aan oud-wethouder Dieuwke Louwrink en de stichting Vrien den van de Vliedberg te danken dat de financiering uiteindelijk toch rond kwam. Die laatste club komt voort uit het oude bejaar dencentrum, dat binnenkort wordt afgebroken. De sporen van het oude Huize de Vliedberg wor den niet helemaal uitgewist. Zo is de oude gedenksteen van de opening ingemetseld in de hal van de Nieuwe Vliedberg. De da mes Baas-de Waard, met 102 jaar de oudste inwoonster van Ril land, en Kamps-Visser, die vijftig jaar geleden bij de oprichting van stichting Huize de Vliedberg was betrokken, onthulden de steen. Daarna droegen ze letterlijk hun steentje bij aan de met mo zaïek beklede bank die voor de 'Het is bijzonder dat dit is gelukt in een tijd waarin alleen over bezuinigingen wordt gesproken' deur komt te staan. Rillanders die benieuwd zijn naar het resultaat, kunnen van daag terecht op de open dag en zelf de nieuwe bieb, maar ook het café en de belevingstuin achter het gebouw bekijken. Ook de deuren van De Kist, het nabijgelegen jeugdhonk dat R&B Wonen met duurzame ma terialen en inzet van vrijwilligers volledig heeft gerenoveerd, zijn vandaag open voor publiek. KRABBENDIJKE. De dorpsraad van Krabbendijke houdt op te bestaan. Het lukte de twee overgebleven be stuursleden onvoldoende nieuwe mensen aan te trekken. „Zoals het er nu uitziet, stoppen we per 1 ja nuari", zegt penningmeester Sjaak Poppe. „De respons op onze op roep voor nieuwe bestuursleden was gering, uiteindelijk bleef daar maar één iemand van over." De komende weken worden be nut om lopende projecten voor zo ver mogelijk af te ronden. Zo zaten bestuursleden in werkgroepen om het winkelcentrum een impuls te geven en om de braderie op te waarderen. „De ondernemers zul len daar wel mee doorgaan. Maar we hadden ook nog wel wat projec ten op stapel, zoals een natuur- speelplaats op de Platte Bank. Dat moeten we helaas afkappen." De dorpsraad heeft vijf jaar be staan. Voorzitter Tanny van Que- kelberghe hield het eerder dit jaar al voor gezien. De dorpsraad hield zich onder meer bezig met ver keer, de bibliotheek en zwerfvuil. 'S-HEERENHOEK. Het ziet er naar uit dat er een oplossing komt voor het verpauperde Amac-terrein in 's-Heerenhoek. Projectontwikke laar Cingelveste werkt aan een plan voor huisvesting van arbeids migranten, in combinatie met be perkte woningbouw. Een groot deel van het terrein wordt 'groen', bijvoorbeeld een combinatie van bomen en struiken met zonnepa nelen. „Dit plan is nu het uitgangs punt", zegt wethouder Kees West- strate van Borsele. Hij is hierover nog in gesprek met Cingelveste. Afgelopen zomer probeerde de gemeente het terrein te kopen van Cingelveste en deed een bod. De projectontwikkelaar kreeg een paar maanden de tijd om hier over na te denken. Die tijd is ver streken, maar omdat er nu toch schot in de zaak zit, blijft de ge meente in gesprek met Cingelves te om samen tot een oplossing te komen. Amac staat al leeg sinds 2006. Toen ging het bedrijf failliet. k a p s a I o n Herrie makelaar Verkoop bij inschrijving Idyllisch dubbel woonhuis aan de rand van natuurgebied "De Manteling". Kijk voor meer informatie op: www.m2makelaars.nl/duinbeekseweg Hier vindt u tevens het informatiepakket. ZATERDAG 7 NOVEMBER 2015 Rilland mag trots zij n op Nieuwe Vliedberg De dames Baas-de Waard (r) en Kamps-Visser (I) leggen mozaïeksteentjes op de bank voor de ingang van de Nieuwe Vliedberg, foto Marcelle Davidse door joeri Wisse Wim van Gorsel voorzitter Klankbordgroep Rilland Onze pruiken en haarwerken zijn te leveren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. Ook krullen en/of meerdere kleuren in één haarwerkzijn mogelijk. h _aa- Binnenhof 1 4421 BS Kapelle Tel: 0113-343237 www.haarsalongerrie.nl Va Gelegen aan Duinbeekseweg 13-15 te Oostkapelle. Totale perceeloppervlakte 1565m2. Huisnummer 13 heeft een recreatieve bestemming, huisnummer 15 permanent. Bezichtigen is enkel mogelijk op onze kijkdagen: Donderdag 19 november 2015 van 13.00 uur tot 15.00 uur Zaterdag 21 november 2015 van 10.00 uur tot 12.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 79