Irritant met wagen Dit is veel Verderop makkelijker geen optie In de stad parkeer je het liefst pal voor de winkel Als niemand iets ziet mag het van ons juist gezien worden! SCHOUWEN-DUIVELAND 9 Fietsers maken er in Zierikzee een rommeltje van. In de winkelstraten struikel je soms over de tweewieler. ÖGEEk §fl Een eenvoudig fotootje op de facebookpagina van het platform Zie- rikNieuws heeft een hoop chagrijn losgemaakt onder inwoners van de stad. In minder dan een dag lokte het plaatje bijna honderd reacties uit. Aanleiding: de geparkeerde fietsen in de be langrijkste winkelstraten van Zie rikzee. Vooral ter hoogte van de Hema is het vaak een wirwar op en tegen de stoep. Opgeroepen wordt tot een 'parkeerverbod'. Maar verreweg de meeste men sen, gaat dat véél te ver. Voorzitter Robert van der Krie- ke van de stichting Ondernemers voor Ondernemers (OVO) kijkt op van de plotseling opduikende ergenissen over de fiets in het straatbeeld. „Wij hebben er eerder nog nooit klachten over gehoord. Zeker niet in deze mate. Maar als de gemeente wil dat er niet meer wordt gefietst in de binnenstad, moet ze ook zorgen voor een op lossing in de vorm van een stal ling dicht tegen het centrum aan." Een loopafstand van 'minder dan een minuut' is volgens de winkeli ersvoorman acceptabel. Die stalling zit nog steeds in de pijplijn, reageert wethouder Jac queline van Burg. De haalbaar heid en een geschikte locatie wor den onderzocht. Het idee is een bewaakte stalling met een oplaad- punt voor elektrische fietsen. Ko mend voorjaar zou daar meer dui delijkheid over moeten zijn, ver wacht de wethouder. „Al betwij fel ik of daarmee het probleem wordt opgelost dat mensen hun fietsen voor de Hema neerzetten. Ik snap dat ook wel. Wanneer je slecht ter been bent, wil je ge woon zo dicht mogelijk bij de win kel staan. En volgens mij heeft nie mand daar ook écht last van, toch? Ja, behalve als je daar met je auto moet zijn. Je mag tot 12 uur laden en lossen. Wanneer je dan eerst tien fietsen opzij moet zetten om er door te kunnen, kan ik me voor stellen dat je een beetje kribbig wordt." Om de gemeentelijke contro leurs op de wirwar af te sturen, gaat Van Burg te ver. „Als er een duidelijk fietsbeleid is én je hebt een officiële stalling, dan zou je in dit soort gevallen handhavend kunnen optreden. Maar dat is er nu gewoon nog niet." Irritant is het ondertussen wel, ervaart mevrouw Van der Windt. „Ik heb heel dikwijls dat ik de He ma niet uit kom met mijn scoot- mobiel. Er is dan gelukkig altijd wel iemand die de fietsen even aan de kant zet. En het zijn niet al leen jongeren die hun fiets zo neerzetten, ook volwassenen. Soms staat een fiets zelfs dusda nig overdwars in de straat, dat ik er niet eens langs kom. Dan rijd ik meestal maar even om." Naomi Pruijssens: „Ik zet mijn fiets hier, omdat het Havenplein meestal vol staat. En dit is natuur lijk ook minder ver lopen. Als ik naar het Kruidvat moet, zet ik hem trouwens ook gewoon om de hoek, da's veel makkelijker. Het zou handig zijn als er voor de He ma fietsenrekken stonden." Tonny Vaas: „Tsja, je moet toch er gens je fiets parkeren. Ik heb last van m'n been, dus als ik naar een winkel in deze straat wil, is het voor mij geen optie om verderop te parkeren. Daarom heb ik 'm voor de Hema neergezet. Er zou den hier ook fietsenrekken moe ten staan. Probleem opgelost." Stefanie Nieuwkoop: „Voordat ik een baby had dacht ik er ook niet bij na dat je fiets daar in de weg staat. Maar nu ik er met de kinder wagen langs moet, stoort het mij wel. Vaak helpt m'n man of een omstander me de wagen op straat te tillen. Een rolstoelvriendelijke uitgang zou al veel schelen." k a p s a I o n derrie makelaar Verkoop bij inschrijving Idyllisch dubbel woonhuis aan de rand van natuurgebied "De Manteling". Kijk voor meer informatie op: www.m2makelaars.nl/duinbeekseweg Hier vindt u tevens het informatiepakket. ZATERDAG 7 NOVEMBER 2015 Grote chaos door tweewielers Wanneer het lekker druk is met fietsen op de Appelmarkt, is er soms bijna geen doorkomen aan. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ilse Maas en Marcel Modde Onze pruiken en haarwerken zijn te leveren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. Ook krullen en/of meerdere kleuren in één haarwerkzijn mogelijk. Binnenhof 1 4421 BS Kapelle Tel: 0113-343237 www.haarsalongerrie.nl Gelegen aan Duinbeekseweg 13-15 te Oostkapelle. Totale perceeloppervlakte 1565m2. Huisnummer 13 heeft een recreatieve bestemming, huisnummer 15 permanent. Bezichtigen is enkel mogelijk op onze kijkdagen: Donderdag 19 november 2015 van 13.00 uur tot 15.00 uur Zaterdag 21 november 2015 van 10.00 uur tot 12.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68