Etienne Mallie keert terug bij Vlissingen TPP Rotterdam wint in Vlissingen met 1-4 SPORT 11 Koploper loopt verder uit Eerste zege voor Pearle Eredivisionist verzuimt vooral voor rust om de kansen te benutten. Opponent scoort wel op de juiste momenten. Tom Boere zet Eindhoven met goal en assist op het juiste spoor Dwars door donker Goes Op de vijfde speeldag van de be- drijfsvolleybalcompetitie in Hulst verstevigde Notaris Stol- ker in de eerste klasse (vrouwen) opnieuw zijn leidende positie. De koploper bleef in de topper tegen Van Waterschoot met 2-1 aan de goede kant van de score en vergrootte zijn voorsprong tot zes punten. Tussen de twee favo rieten in nestelde Progression zich op de tweede plaats door een 3-0-overwinning op hekken sluiter De Sterre. In de tweede klasse incasseerde moest Henny Co opnieuw een verliespunt, ditmaal tegen De Deurzetters. Ze hebben er even op moeten wachten, de driebanders van Pearle Opticiens, maar de eerste zege in de tweede divisie is bin nen. BV Sprundel 3 werd met 5-3 verslagen. Yves Welvaert won en Cor de Jonge speelde voor de pauze gelijk. De winst werd bin nengehaald door Pascal Claus na dat Robin Claerhoudt had verlo ren. Bottles/De Parel verloor een divi sie lager met 5-3 van koploper De Distel Biljarts 7. Carlo van Dam en Peter Snelders verloren. Theo Platjouw speelde gelijk en Raf Hofman won nipt. De tribunes in Vlissingen wa ren voor het eerst dit seizoen echt goed gevuld, maar Groene Ster deed niet echt aan klantenbin ding. Net als in de voorgaande thuisduels met Watergras en ZW Eindhoven draaide de ploeg van coach Hicham Benhammou stroef en kwam de wedstrijd nooit echt los. Het begin was nog wel veelbe lovend, met een grote kans voor TPP dat profiteerde van een mati ge organisatie bij de thuisploeg. Daarna kreeg Groene Ster voor rust de beste mogelijkheden. Saïd Bouzambou raakte de lat, verzuim de de thuisploeg bij die kans op voorsprong te zetten en zag hoe een fout van Salim Ben Sellam de 0-1 van TPP inleidde. De aanval van de Rotterdamse ploeg leek te stranden, maar doelman Mehdi Merboh liet zich in de korte hoek verrassen. De Belg begon het sei zoen als tweede keus, maar is sinds een paar weken de nummer één onder de lat. Met Merboh op doel bereikte Groene Ster de volgende ronde van de beker en pakte het ook de volle buit tegen FC Marlène en FCK De Hommel. Die lijn wilde de ploeg van coach Benhammou graag doortrekken, maar het be nutte de kansen niet. Na rust leek Hoessein Bouzam bou zijn broer Saïd te bedienen, maar de eindpass was opnieuw niet zuiver genoeg. TPP profiteer de na balverlies van Abdoe Abden- bi (0-2), waarna Josimar Pattina- ma droog de 1-2 binnen schoot. Het zorgde voor wat hoop in de Vlissingse harten, maar die bleek ijdel. De 2-2 kwam er niet, hoewel Pattinama er na een heerlijke com binatie met Ben Sellam heel dicht bij was. Doelman Merboh had aan de andere kant nog een prima red ding in huis, maar moest kort daar na alsnog de 1-3 incasseren. In de slotfase maakte TPP ook nog de vierde van de avond en was het over en sluiten voor Groene Ster Vlissingen. „Je moet voor rust de kansen benutten, zo simpel is het", zei Saïd Bouzambou. „In de eerste helft had ik er misschien wel drie moeten maken. En Khalid (El Hat- tach) kreeg ook nog een prima kans op de 1-1." De international had een paar knappe acties in huis maar slaag de er na negen goals in de laatste vijf duels nu niet in om te scoren. „Wij maakten ze niet en TPP scoorde op de juiste momenten. Dat was het verschil vanavond." Groene Ster Vlissingen liet zo de kans liggen om de stap naar het linkerrijtje te zetten. Na acht duels staat de teller op tien pun ten waarmee de Vlissingse ploeg in de eredivisie een goede midden moter is. Voetballer Tom Boere speelde gisteravond een belangrijke rol in de overwinning van FC Eind hoven op Fortuna Sittard in de Jupiler League. Halverwege inge vallen pakte de Terneuzenaar eerst een gele kaart voordat hij tien minuten voor tijd de 2-1 maakte. In blessuretijd leverde hij de assist voor de 3-1, waar door Eindhoven bovenin blijft meedoen. Thomas van den Hou ten (foto) speelde met Telstar met 1-1 gelijk tegen Volendam. Hij zorgde voor de assist van Tel- stars openingsgoal. Kort voor rust veroorzaakte hij de straf schop waaruit Volendam gelijk maakte. Augustine Loof viel bij Jong PSV in in de 4-2-nederlaag tegen Helmond Sport. Rick van Drongelen wacht nog op zijn de buut voor Sparta. Hij bleef tegen Almere City op de bank. De Zeeuwse voetballers Au gustine Loof (Jong PSV) en Bart Nieuwkoop (Feyenoord) zijn op genomen in de selectie van Oran je onder 20 jaar. Het team speelt volgende week twee oefeninter lands in en tegen Tsjechië. Natuurlijk kwam het de ze week ter sprake bij VC Vlissingen. Was de 4-2-nederlaag in de top per bij Dongen mede te wijten aan de zaalvoetbalwedstrijd de avond ervoor van Groene Ster, waar een handvol Vlissingen-spe- lers ook speelt? „Je zult van mij nooit horen dat dat de oorzaak is", zei trainer Jurriaan van Poelje gis teren. „Natuurlijk is het niet ide aal, maar dat wisten we van tevo ren." Begin oktober speelde Groene Ster op zaterdagavond in Amster dam tegen 't Knooppunt en een dag later morste VC Vlissingen twee punten tegen Blauw Geel'38 (2-2). Nu speelde Groene Ster op zaterdagavond in Den Bosch te gen De Hommel en volgde een dag later tegen Dongen de eerste nederlaag op het veld. Van Poelje weigert te klagen en neemt het als een gegeven. „Maar gelukkig komt het dit seizoen nog maar één keer 'Ze hebben met 2-2 gelijkgespeeld tegen Dongen, dus het wordt weer een lastig te bespelen ploeg.' voor." Vlissingen heeft de neder laag deze week verwerkt („Zij groeiden boven zichzelf uit, ter wijl wij onze top niet haalden.") en speelt morgenmiddag in Eind hoven tegen middenmoter VV Gestel. „Ze hebben met 2-2 gelijk gespeeld tegen Dongen, dus het wordt weer een lastig te bespelen ploeg." Van Poelje kan weer beschik ken over Etienne Mallie, die her steld is van een liesblessure die hij opliep in het shirt van Groene Ster. „Hij is weer topfit." Gister avond liet hij het duel van Groene Ster wel aan zich voorbij gaan. Centrale verdediger Perry Bier- kens kan niet meedoen. Hij heeft weer last gekregen van zijn enkel. Hij had morgen vanwege een schorsing sowieso niet mogen meedoen. Aanvoerder Thomas Ra- gut staat nog enkele weken langs de kant vanwege een botbreukje in zijn voet. ZATERDAG 7 NOVEMBER 2015 HULST SAS VAN CENT Groene Ster geeft thuis niet thuis door Barry van der Hooft VLISSINGEN. De liefde tussen Groe ne Ster en sporthal Baskensburg wil dit seizoen maar niet op bloeien. De zaalvoetballers wonnen onlangs voor de beker wel van HV/Veerhuys, maar in de eredivisie wacht de Walcherse formatie nog steeds op de eerste thuiszege. Gis teravond waren er kansen genoeg om TPP over de knie te leggen, maar de Rotterdammers stapten als winnaars het veld af (1-4). VLISSINGEN GOES Voor de tweede keer hield de Stichting Jayden gisteravond in de binnenstad van Goes de Nightrun. De lopers en wandelaars konden kie zen uit een parkoers van vijf of tien kilometer dat onder meer dwars door Theater de Mythe, 't Beest, Café Baarends en de Grote Kerk voer de. De opbrengst van het evenement komt ten goede aan de Stichting Jayden die de strijd aanbindt tegen neuroblastoom kinderkanker, foto Marcelle Davidse Groene Ster Vlissingen-speler Hoessein Bouzambou wordt onderuit gegleden door Karim Mossaoui in het met 1-4 verloren duel met TPP. foto Lex de Meester door Rudy Boogert Jurriaan van Poelje trainer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 63