NIEUWS 5 Vaticaan aan de lijn? Grapje zeker! l Onze vriend in Rome Tweede Kamer: kabinet en KNVB moeten geld terugeisen bij FIFA r.llHI Hi 419,- ken dan hij kan bijbenen. Waar om Marc is gevraagd dat pausinter view te doen? Hij is nuchter ge noeg die stroom vragen aan te kunnen, hij heeft ervaring met rei zen, en hij spreekt ook nog eens een woordje Engels. In het stadhuis trekt de burge meester zijn portemonnee en koopt twee krantjes, Mare sig neert er ééntje van. Op de voorpa gina schrijft hij een opdrachtje: 'Voor de burgemeester van Utrecht, Jan van Z.' Daarbij aanwe zig zijn ook vier Zusters Augusti- nessen, die 'de jongens van het Straatnieuws' een warm hart toe dragen. Zuster Berkers heeft ook zélf op de cover gestaan. Zij fluis tert: „De paus zal zeker verkopen, maar ik heb óók goed verkocht!" Straatnieuwsverkoper Hans zit er op een bankje bij te kijken. Hij heeft zich uit de greep van de LSD kunnen bevrijden en kwam uit 34 psychoses. „Ik zou niet weten hoe ik verder moet, zonder het Straat nieuws. Het is telkens kielekiele of de krant dóór kan gaan. Dan doet de penningmeester weer een greep in de kas, en zo is het altijd wat. Ik hoop, dat we dankzij dit nummer solide financiële basis onder onze voeten krijgen, waar op we een beetje toekomst kun nen bouwen." Als het stadhuis is leegge stroomd, maakt Marc met zijn vriendin Inge aan de hand een om metje door de stad, om wat stoom af te blazen. „Laat mij daarna asje blieft weer gewoon op mijn vaste stekje de daklozenkrant verkopen. Gewoon, zoals we het gewend wa ren te doen." ROTTERDAM. Is het niet leuk de paus te interviewen voor de daklozenkrant Straatnieuws? Het was de oud-woord- voerder van de Ne derlandse Bisschop penconferentie, Jan-Willem Wits, die met dit briljan te idee afstapte op Vaticaanwatcher en Trouw-j our nalist Stijn Fens. Tot Fens' stomme verbazing lukte het nog ook. Dit voorjaar kwam het verlossende tele foontje. Eerst dacht de journalist dat de anonieme oproep weer van een vast houdende energiele verancier was, schrijft hij in Trouw. Hij loopt op dat moment, He melvaartsdag, in de Ikea en stopt zijn te lefoon achteloos weer in zijn zak. Als hij thuis toch zijn voicemail aflui stert, hoort hij een man in het Engels met een Italiaans ac cent: „Hallo, dit is de woordvoerder van de paus. Ik wil u graag spreken over het interview met de Heilige Va der." Fens denkt in eer ste instantie nog dat hij in de maling wordt genomen, maar beseft dan dat het onmogelijk is. Er waren maar een paar mensen die wisten van het in- terviewverzoek na mens de Utrechtse daklozenkrant. Hij belt terug en krijgt te horen dat de paus op 27 oktober om 11.00 uur tijd voor hen heeft. Fens en Straat nieuws schrijven daarmee geschiede nis. Alleen Willi- brord Frequin slaag de er eerder in een paus, Johannes Pau- lus II, een paar vra gen te stellen. Het zou uiteindelijk een gesprek wor den van 40 minu ten. Paus Francis- cus zegt onder meer dat hij open staat voor een be zoek aan Neder land. Of dat er van komt is zeer de vraag. De Neder landse Bisschoppen conferentie, die de officiële uitnodi ging moet sturen, is er nog niet uit. Een meerderheid in de Tweede Kamer vindt dat het kabinet en de KNVB bij de FIFA het geld moeten terugeisen dat Neder land uitgaf aan de kandidatuur voor het WK voetbal in 2018. FIFA-voorzitter Sepp Blatter gaf vorige week toe dat in 2010 vóór de stemming in het hoofdbe stuur van de FIFA al was afge sproken dat Rusland het WK van 2018 zou krijgen. Volgens PvdA-Kamerlid Tjeerd van Dek ken is duidelijk dat de stemming doorgestoken kaart was. Hij roept minister Edith Schippers (Sport) op het verspilde belas tinggeld terug te eisen. Als uit onderzoek blijkt dat er inder daad sprake was van corruptie, dan vindt ook VVD-Kamerlid Rudmer Heerema dat het kabi net en de KNVB een schadever goeding moeten vragen. D66 liet eerder al weten dat Nederland door de FIFA schadeloos zou moeten worden gesteld als zou blijken dat er bij de toewijzing van het WK 2018 is gesjoemeld. Nederland was in 2010 samen met België kandidaat voor het WK 2018. Het kabinet en de KNVB staken fors geld in de cam pagne en het zogeheten bid. Mi nister Schippers wacht de resul taten af van onderzoeken door de Zwitserse autoriteiten en de FBI naar de toewijzing. T4iWi> ,1/ ■iilfalilill V ,-T^tü 8 daagse Kerstreis Toscane, Florence Pisa, Montecatini Terme 8 daagse Kerstreis Opatija Kroatië 6 daagse fff <erstreis van der Valk I Parkhotel Spreewald ZATERDAG 7 NOVEMBER 2015 straatni Mare kreeg een rozenkrans van de paus. „Ik ben even de giftshop inge doken, om te kijken of-ie daar soms vandaan kwam. Maar nee dus." foto Erik van 't Woud door Raymond Boere Codenaam Frans: Hoe interview jc de paus? Pannenkoeken bakken Bidden voor een bonnetje Exclusief Straatnieuws interview]/ DEN HAAG Vertrekdatum: 21 december I 11 Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Vertrekdatum: 22 december Vertrekdatum: 21 december Brochureen (0318)58 09 58 boekingen. www_|30lcJerman.nl v.a. slechts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5