van Nederland' Klassieker verdeelt Nederland Stoelendans om favorietenrol in tweede Klassieker NEMANJA GUDELJ De link naar zijn eigen rol is snel gelegd. Slot op het middenveld, le vensgevaarlijk met vrije trappen, maar puur voetballend gezien geen typische Ajax-speler, zeggen critici. „Inhoudelijk vind ik het onzin. In een team moet je een goed evenwicht hebben. Dat heb ben we met Riechedly Bazoer, Da vy Klaassen en ik. Ajax heeft mij gehaald omdat ze bepaalde kwali teiten in mij zien. Ik ga niet an ders spelen. Je moet jezelf blijven. Ik voel het vertrouwen van de staf en mijn familie. Dat telt. Als speler van Ajax lig je altijd onder een vergrootglas. Daar kan ik goed mee omgaan." Fysiek is Gudelj ijzersterk. Sinds zijn overstap van NAC naar AZ, ruim twee jaar terug, volgt hij een speciaal dieet. Samengesteld door zijn moeder. „Bij NAC had ik wat blessures en voelde me niet fit. Na de zeventigste minuut moet ik het verschil maken en dat lukte niet meer. Dat knaagde aan me." Onder meer aan gepast eten hielp hem verder. „Geen vlees, weinig vis. Eiwitten krijg ik binnen via shakes. Veel fruitsappen. Weinig suiker. De eerste weken was dat echt wennen. Maar nu vraagt mijn lichaam er niet meer om. Of ik nooit buiten mijn boekje ga? Mijn moeder zegt altijd dat je in de vakantie het lichaam moet belo nen." Alles voor die sprint in de laatste minuut. Ook morgen in de Kuip. Toen Feyenoord van ons won, leek het wel alsof zij de beker al hadden gewonnen. Ik begrijp best dat iedereen blij was, maar zó blij...' mee, ongeacht het resultaat van een week eerder. We zijn kerels en pro fessionals, we moeten van Ajax winnen, dat is duidelijk." Giovanni van Bronckhorst lijkt Feyenoord wederom met een an der middenveld het veld in te stu ren. Maar El Ahmadi is een zeker- heidje, zijn basisplaats is onder Van Bronckhorst, net als onder Ronald Koeman en Fred Rutten, gegarandeerd. „Wie er speelt, dat is aan de trainer, daar bemoei ik mij niet mee. Tonny Vilhena heeft het eerder tegen Ajax goed gedaan, Marko Vejino- vic heeft dit seizoen ook prima wedstrijden gespeeld. En dat Si mon Gustafson kan voetballen is ook duidelijk. Het gaat erom dat we er gewoon staan, ongeacht wie er speelt." En toen Feyenoord vervolgens vier dagen later struikelde in het Kyocera Stadion van ADO Den Haag en Ajax in de Arena even Ro- da JC van de mat veegde, leken de Amsterdammers als vanouds de status van topfavoriet op te kun nen eisen voor de beladen con frontatie tussen de aartsrivalen. Léék het ja, want dat was nog gerekend zonder de tik die Fener- bahqe donderdagavond uitdeelde. Een bijna beschamende vertoning zorgde er voor dat het Europese jaar zeer waarschijnlijk op een sof uitdraait. En dus lijkt Feyenoord plotseling weer favoriet, al is het dan wel heel nipt. Ook de trainers Giovanni van Bronckhorst en Frank de Boer worstelden gisteren met de vraag wie er in de Kuip morgen vanaf pole position start. „Wie de favo riet is voor deze Klassieker, laat ik liever aan journalisten over", kaat ste Giovanni van Bronckhorst gis teren in de Kuip de bal terug. Ook De Boer ziet, zeker na don derdagavond, op voorhand geen uitgesproken favoriet in de stijf uitverkochte Klassieker. „Zij heb ben een goed team, maar wij kun nen winnen in De Kuip", zei De Boer. Grenzen opzoeken Feyenoord weet waar het Ajax pijn kan doen. De Rotterdammers zullen, opgejaagd door de bloedfa- natieke achterban, wederom de grenzen van het toelaatbare opzoe ken. Anderhalve week geleden trokken de Rotterdammers het he le arsenaal aan trucs open om de wedstrijd te doen kantelen. Ajax hoopt dus dat arbiter Bas Nijhuis de spelers kort zal houden. Morgen is alles dus weer geoor loofd. Alles? Toch niet. Het theatra le gedrag van Bilal Basacikoglu na dat Edouard Duplan op zijn been was gaan staan, daar gruwelen ze in de Kuip van. Van Bronckhorst: „Daar heb ik met Bilal over gespro ken. Het was een actie die hele maal nergens op sloeg. Dat heb ik hem ook verteld." Ajax weet dat tweemaal kopje onder gaan in de Kuip, een enor me tik zal zijn. Al kleeft er aan de nederlaag in het bekertoernooi dus een verhaal. „De eerste helft bewees toen, dat het met die spe lers ook kon tegen Feyenoord", memoreerde De Boer met de borst vooruit. Van Bronckhorst, die dit keer lijkt te kiezen voor een midden veld met El Ahmadi, Vejinovic en Vilhena en dus zonder Gustafson, kijkt liever naar de tweede helft. „Want die was duidelijk voor ons. Dat nemen we mee naar zondag." ZATERDAG 7 NOVEMBER 2015 SPORT 3 middenveld foto s Pro Shots en Pim Ras Nemanja Gudelj Ajax-speler De Klassieker verdeelt Nederland, want fans van Feyenoord en Ajax zitten overal. Op deze voetbaL- kaart is te zien waar de sei zoenkaarthouders van beide clubs wonen. Seizoenkaart houders Feyenoord in Amsterdam BRON: TUBANTIA, SEIZOENKAARTEN 2013-2014 Seizoenkaart houders Ajax in Rotterdam Meeste seizoen kaarthouders 50-100% Feyenoord"1 10-50% Feyenoord 1-10% Feyenoord ■I 50-100% Ajax 10-50% Ajax 1-10% Ajax percentage van het totaal aantal seizoenkaarten in dit gebied door Daniël Dwarswaard en Mikos Gouka ROTTERDAM/AMSTERDAM. Na af loop van nederlaag in de beker an derhalve week geleden stapte Ajax bijna schouderophalend de bus in. Alsof de verliespartij kon worden gezien als een incidentje. De Am sterdammers hadden immers vijf internationals (Jasper Cillessen, Da vy Klaassen, Jairo Riedewald, An war El Ghazi en Arek Milik) aan de kant gehouden. En nog werd Feye noord een helft lang weggetikt in de vijandige Kuip.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55