k <s> 'Ajax de beste ploeg 'Fysiek is Feyenoord gewoon veel sterker' i 2 SPORT VOORBESCHOUWING FEYENOORD - AJAX Karim El Ahmadi (Feyenoord) en Nemanja Gudelj (Ajax) weten wat ze in de tweede Klassieker in anderhalve week tijd kunnen verwachten: strijd op het middenveld. Wie houdt het morgen in de Kuip negentig minuten vol? A f V Nemanja Gudelj (23) staat voor zijn tweede Klassieker als Aja- cied. Hij heeft geen angst voor de vijandige sfeer in de Kuip. Niet dat hij anderhalve week geleden tijdens de verloren bekerwed strijd tegen Feyenoord niet onder de indruk was, maar de internatio nal van Servië is nu eenmaal wel wat gewend. Zoek maar eens op YouTube naar de rellen tijdens Servië - Albanië vorig jaar. Een veldslag werd het, toen een drone met Albanese vlag op het veld be landde. Compleet met vechten de spelers en supporters. De spelers van Albanië moes ten letterlijk rennen voor hun leven om de veilige kleedkamers te berei ken. „Dat was oorlog", zegt de controle rende middenvel der van Ajax. „Dan 'Na ADO-uit moet er een passende reactie volgen tegen Ajax. Daar ben ik benieuwd naar. In het meest negatieve scenario komen we op zes punten achterstand' KARIM EL AHMADI relativeer je de vijandigheid in De Kuip wel. Ik was alsnog onder de indruk hoor. Maar in de eerste helft kregen we het publiek toch redelijk stil. En die scheldpartijen en middelvingers? Die peppen mij alleen maar op. Toen Feye noord van ons won, leek het wel alsof zij de beker al hadden ge wonnen. Ik begrijp best dat ieder een blij was, maar zó blij..." Feyenoord - Ajax zal, zoals voor veel topwedstrijden geldt, voor een groot deel worden beslist op het middenveld. Als controleur heeft Gudelj daar een belangrijke rol. „Tijdens de eerste helft van de bekerwedstrijd hebben we la ten zien dat we de beste ploeg van Nederland zijn. Dat moeten we morgen bevestigen. We kun nen Feyenoord niet knock-out krijgen, maar wel een tik uitdelen in de titelstrijd. Vooral omdat wij na een overwinning nog meer ver trouwen krijgen. Ons elftal, ook het middenveld, is in balans." Karim El Ahmadi (30) is al weken de constan te factor die hij ook vo rig seizoen was op het middenveld van Feye noord. Anderhalve week geleden won hij voor het eerst in elf confrontaties een Klassieker. Maar zondag volgde de ontnuchtering met een gevoe lige verliespartij in Den Haag te gen ADO. De international van Marokko snapt dat Nemanja Gudelj en Ajax morgen een kloof willen slaan met de Rotterdammers. „Het is nog vroeg in het seizoen, maar te gen ADO Den Haag hebben we ge faald", zegt El Ahmadi. „Nu moet er een passende reactie volgen te gen Ajax. Natuurlijk ben ik daar benieuwd naar. In het meest nega tieve scenario zetten ze ons op zes punten achterstand. En dan moeten we weer achtervolgen. Dat moeten we dus voorkomen." De Kuip zal morgen weer kolken. Dat was tijdens de bekerontmoe ting ook het geval, maar toen was Ajax een helft lang toch gewoon voetballend heer en meester. „We hebben toen verzuimd om voor uit te drukken. Dan zie je hoe makkelijk Ajax voetbalt. In de tweede helft deden we wel wat we moesten doen en toen werd het ook meteen een echte wed strijd. Het is duidelijk, en ieder een weet dat: geef Ajax de ruimte om te voetballen en je hebt een probleem. Zij hebben gewoon vaste patronen. Maar we hebben in die bekerwedstrijd ook gezien dat wij fysiek veel sterker zijn. Dan gaat het publiek er nog eens achter staan en kantelt de wed strijd. Dat bracht ons die avond ook de overwinning. En ja, we wa ren blij. Logisch toch? Als je in de laatste minuut een Klassieker wint, ben je blij. Daar is niets mis mee." Voor de fanatieke aanhang van Feyenoord is het onbegrijpelijk dat dezelfde ploeg vier dagen la ter in Den Haag zo eenvoudig kop je onder gaat tegen een club uit het rechterrijtje. „Die nederlaag heeft ons met beide benen op de grond gezet. We hebben ons daar in de duels laten aftroeven, pre cies het wapen dat wij hanteer den tegen Ajax. Dat mag nooit ge beuren. Nu staat er weer volop druk op de wedstrijd tegen Ajax. Aan de andere kant: een Klassie ker brengt altijd druk met zich j.ynf' N' Ëht?, Strijd wordt beslist op u door Daniël Dwarswaard Karim El Ahmadi Feyenoord-speler door Mikos Gouka L#J S WA, •ttZtj.Ai1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 54