Raad lijkt boerderij Middelburg te redden Plannen te over voor dorpshuis van Ritthem Als niemand iets ziet mag het van ons juist gezien worden! WALCHEREN 9 De overdracht van het Ritthemse dorpshuis is aanstaande; het dorp staat een nieuw leven te wachten. De eerste spullen staan in de op slag, de familiefo to's hangen aan de wand. Peter en Esther de Neef maken zich klaar om het dorpshuis van Ritthem te gaan exploiteren én er te gaan wonen. Het was nog even kiele-kiele, toen bleek dat de grond vervuild is als gevolg van een lekkende oliekachel uit het verleden van dorpshuis Ons Dorpsleven. Maar zolang ze geen moestuin begin nen, is er niets aan de hand. En de enige plantjes die er tot was dom komen, zijn artiesten. Geta lenteerde kleinkunstenaars, caba retiers, singer-songwriters... Peter de Neef, dertig jaar werkzaam in de landelijke theaterwereld, heeft al artiesten gepolst. „Ook grote namen. We gaan een dorpshuis kopen, vertel ik iedereen. 'Een dorpshuis? In Ritthem?! Daar wil ik optreden!', roepen ze dan. Doen ze gelijk een toertje Zee land erachteraan." Maar er moet nog heel wat ge beuren eer het zover is. Het dorps huis is - eufemistisch uitgedrukt - tamelijk gedateerd. Systeempla fonds, muf zeil, stoffen stoelen. Op het podium, omringd door spierwitte muren die nog theater- zwart moeten worden, zitten nog echte coulissen en voetlichten. „Het gebouw is zó 1950", glun dert De Neef. „Eigenlijk moeten we alles aanpakken, maar dat gaat gewoon niet. Het is een project: we doen het stap voor stap." Eerst wordt de bovenverdie ping verbouwd, zodat Peter en Es ther daar kunnen gaan wonen. De cafetaria beneden wordt mis schien woonkeuken. „Maar als de 'We hebben hier nu al meer kennissen dan in acht jaar Middelburg. We gaan al op visite!' ringrijders zin hebben in friet, dan zorgen we daar gewoon voor", zegt Esther de Neef. „We willen gastvrij zijn. De dames van de hobbyvereniging hoeven ook heus geen drie euro te beta len voor een kopje koffie." De vorige uitbaters strandden, omdat ze niet goed lagen in het dorp. Met het echtpaar De Neef zit dat echter wel snor. „De zaal is al ouderwets geboekt voor ver jaardagen, met warm en koud buf fet. We hebben hier nu al meer kennissen dan in acht jaar Middel burg. We gaan zelfs al op visite!" Ze zijn helemaal verliefd ge worden op Ritthem. „Het is een leuk dorp en de omgeving biedt zoveel mogelijkheden. We den ken aan snertconcerten in de his torische kerk, voorstellingen in Fort Rammekens en evenemen ten als Ritthem and Blues. Heer lijk. Eigenlijk is het gewoon een droom, die we waarmaken." Idyllisch dubbel woonhuis aan de rand van natuurgebied "De Manteling". De fracties van SGP, LPM en CDA willen financiële steun blij ven geven. De LPM gaat het verst. Die partij komt met een voorstel om niet te snijden in de subsidie. CDA en SGP willen maar gedeelte lijk korten. Het CDA maximaal twintig procent, de SGP de helft. Maar de SGP laat via een motie ook weten dat de gemeente en kin derboerderij moet onderzoeken of De Klepperhoeve op meer com merciële manier geëxploiteerd kan worden. Fractievoorzitter Paul Moens denkt daarbij aan het heffen van entreegeld, het verko pen van streekproducten, samen- D66 wil dat de gemeente Middelburg de komende jaren daadwerkelijk afscheid neemt van 25 ambtenaren werken met de speeltuin en meer horeca-activiteiten. Volgens de SGP-voorman ziet het ernaar uit dat er wel een meerderheid te vin den is die De Klepperhoeve gaat steunen. Alleen de WD heeft tot nu toe duidelijk laten blijken dat er van hun kant geen steun te ver wachten is. De fractie van D66 komt maan dag, tijdens de gemeenteraad, met een voorstel om de komende vier jaar 25 ambtenaren daadwerkelijk te laten vertrekken bij de gemeen te. Het college stelt voor om via na tuurlijk verloop de personeels sterkte met twintig mensen in te krimpen. Maar dat vindt fractie voorzitter Rob van Eijkelenburg te weinig en te vrijblijvend. Hij stelt dat er met dit grote finan ciële tekort van de gemeente geen vrijblijvende maatregelen geno men kunnen worden. Ook GroenLinks en de LPM vinden dat er meer bezuinigd moet worden op de ambtenaren. Verkoop bij inschrijving Kijk voor meer informatie op: www.m2makelaars.nl/duinbeekseweg Hier vindt u tevens het informatiepakket. ZATERDAG 7 NOVEMBER 2015 Esther en Peter de Neef gaan het dorpshuis van Ritthem exploiteren en ze gaan er wonen, foto Lex de Meester 'Het is zó 1950 nu' door Wendy Wagenmakers Peter de Neef Theaters aan Zee Gelegen aan Duinbeekseweg 13-15 te Oostkapelle. Totale perceeloppervlakte 1565m2. Huisnummer 13 heeft een recreatieve bestemming, huisnummer 15 permanent. Bezichtigen is enkel mogelijk op onze kijkdagen: Donderdag 19 november 2015 van 13.00 uur tot 15.00 uur Zaterdag 21 november 2015 van 10.00 uur tot 12.00 uur MIDDELBURG De subsidie voor de Middelburgse kinderboerderij De Klepperhoeve wordt zo goed als ze ker niet volledig stopgezet. Drie po litieke partijen willen maandag tij dens de raadsvergadering ervoor zorgen dat de kinderboerderij op steun van de gemeente kan blijven rekenen, zo blijkt uit hun voorstel len. Onze pruiken en haarwerken zijn te leveren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. Ook krullen en/of meerdere kleuren in één haarwerkzijn mogelijk. Binnenhof 1 4421 BS Kapelle Tel: 0113-343237 www.haarsalongerrie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41