Telefoondienst 112 nieuw hulpmiddel bij noodgevallen Levensverhaal van markante uitgever geboekt BON Extra prijs! 10 november •Gemeente Vlissingen zoekt circa 15 miljoen euro voor de Machinefabriek Vlissingen heeft tot 2017 om van de Machinefabriek een stadsicoon te maken. De gemeente zoekt investeerders voor vijftien miljoen. Nog 3 dagen! V P&. - K \A VLISSINGEN. Vlissingen neemt de herbestemming van de Machinefa briek zelf ter hand. Met de restau ratie, de bouw van een evenemen tenhal, parkeerdekken, apparte menten en kantoren is circa vijf tien miljoen euro gemoeid. De stad zoekt investeerders die het fi nanciële risico van de berooide ge meente overnemen. „Daarbij helpt het als er al ge bruikers zijn; bijvoorbeeld bedrij ven die parkeerplaatsen kopen of huren", zegt wethouder John de Jonge. De gemeente rekent daarbij op overbuurman Damen Schelde Naval Shipyards en de Timmerfa briek. In 2017 moet helder zijn of het lukt. Er is ook een bedrijf gega digde voor de beschikbare bedrijfs vloer aan één zijde van de centra le hal op de begane grond. De Machinefabriek is met 35.000 vierkante meter vloer net zo groot als de Markthal in Rotter dam en met het opengewerkte midden doet het er sterk aan den ken. Maar de Machinefabriek wordt geen permanente markt met eetkramen. „De Vlissingse middenstand is toch al vrij zwak, die wil je niet schaden", zegt architect Taco Tuin- hof. „Maar een meerdaagse bazar, feesten, exposities, het straatfesti val in de grote centrale hal, dat kan." Tuinhof ontwierp een concept met een evenementenhal met opengewerkte gevel aan de voorzij de, winkels en kantoren langszij op de begane grond en parkeerdek ken voor 900 auto's daarboven. De hellingbanen waarover de au to's rijden, zijn vanuit de centrale hal te zien vanachter een glazen pui. Buitenlucht die door het dak en delen van de zijgevels naar bin nen kan, moet dure ventilatie op de parkeerdekken overbodig ma ken. Aan de De Willem Ruys- straatzijde komen appartementen en kantoren. „Dit is de beste kans voor de Machinefabriek tot nu toe", meent Tuinhof. „Je krijgt op geen enkele manier klimaatrege ling in het hele gebouw, daar kom je financieel nooit uit." Tuinhof wil het sjofele aanzien van de Machinefabriek zoveel mo gelijk intact laten. De architectuur van de voorgevel, met de uitste kende trappenhuizen blijft behou den. De gevel aan de Dokhaven wordt in oude staat hersteld zodra de vele betonrot is weggewerkt. Staatsloterij ZEELAND 4 ZEELAND 10 11 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl ZATERDAG 7 november 2015 Op deze artist's impression van de Machinefabriek is te zien hoe het er in de toekomst aan de binnenkant uit zou kunnen gaan zien. Fabriekshal wordt icoon door Claudia Sondervan ittOVCANDSE HELDen ^OU-AWME Knip deze bon uit en lever hem in bij Bruna, Plus of Primera. Geldig t/m 21-11-201J X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33