30 CULTUUR SHOW De nieuwe K3 is gevonden: Klaasje, Marthe en Hanne Hij joeg er miljoenen doorheen, belandde in een Monegaskische cel en gebruikte fysiek geweld tegen Anita Doth. Maandag verschijnt zijn biografie Raymy unlimited life. „Ik waande me onsterfelijk." De traplift die past op iedere trap Media Entertainment BIOPIC Speelfilm over leven van Amy Winehouse Het leven van Amy Winehouse wordt verfilmd. Na de succesvolle documentaire Amy, die in Neder land meer dan 100.000 bezoekers trok, gaat regisseur Kirsten Sheri dan een speelfilm maken over de zangeres die in 2011 overleed. De hoofdrol wordt gespeeld door de Zweedse actrice Noomi Rapace, vooral bekend door de Millen nium-verfilmingen. Regisseur Sheridan gaf in de Amerikaanse vakpers als toelichting op haar filmplan: „Ik wil op een emotione le en positieve manier haar leven navertellen." Daan Roosegaarde is Kunstenaar van 2016 Daan Roosegaarde (2979) is verko zen tot Kunstenaar van het Jaar 2016. De Stichting Kunstweek riep hem gisteren tot winnaar uit. Op de tweede plek eindigde An ton Corbijn, gevolgd door Mare Mulders op nummer drie. In to taal dongen acht finalisten mee naar de titel. De winnaar werd ge kozen door een panel van deskun digen en het publiek. In totaal kwamen meer dan 40.000 stem men binnen. De kogel is door de kerk: blonde Klaasje, roodharige Hanne en zwartharige Marthe vormen de nieuwe K3. In een bloedstollende finale gisteravond bleken zij voor de jury en de kijkers het ideale trio te vormen om kinderpopprin- sessen Karen, Kristel en Josje op te volgen. Tranen van uitzinnige vreugde, ongeloof en spanning: de ontknoping van K3 zoekt K3 gisteravond lieten de nieuwe kin derheldinnen niet onberoerd. Na een ingewikkelde stemprocedure waarbij er niet op een meisje Je kunt door zolang je het vol kunt houden tv-kok maar steeds per trio werd geko zen, kwamen de Vlaamse Hanne en Marthe en Westlandse Klaasje als winnaar uit de bus. Er ligt een zinderende carrière op hen te wachten, die deze ochtend om stipt acht uur al begint met een fotoshoot. Aansluitend begint het repeteren: op 28 november moe ten Klaasje, Hanne en Marthe sa men met hun voorgangers Karen, Kristel en Josje knallen bij de eer ste van een reeks concerten in Bel- gie en Nederland. Inmiddels al 220.000 kaartje zijn verkocht. Nieuwe rol voor Carice van Houten Carice van Houten speelt een hoofdrol in de nieuwe film van re gisseur Paula van der Oest, met wie zij eerder de biografische speelfilm Black butterflies maakte. De nieuwe productie The parts you lose wordt volgend jaar in Ca nada opgenomen. Hij draait om een slechthorende jongen die vriendschap sluit met een voort vluchtige crimineel. Van Houten speelt de moeder van de jongen. Alain de Levita is de producent. Met trots leidt Ray Slijngaard me rond door zijn royale wo ning in het Duitse dorp Niederkrüchten, net over de grens bij Roermond. De 2 Unli- mited-rapper woont er nu ander halfjaar met zijn vriendin Nina en hun twee kinderen. „Het is de eerste keer dat ik een huis heb gekocht", zegt hij. „Ik had er vroeger nooit de rust voor. Waar om moest ik een eigen woning hebben? De wereld was toch mijn huis?" Als helft van 2 Unlimited, Ne derlands grootste muzikale ex portproduct van de jaren negen tig, was dat lange tijd werkelijk zo. Mondiale successingles als No limit, Jump for joy en Twilight zone maakten van Slijngaard en zangeres Anita Doth vermogen de mensen. Maar ook nadat het danceduo eind 1996 ophield te bestaan, bleef Slijngaard (nu 44) het luxueuze nomadenbestaan van een popster leven. Zelfs toen hij helemaal geen hits meer scoor de. In zijn met journalist Robert Heukels geschreven biografie zegt hij: 'Ik waande me lange tijd onsterfelijk'. „Ik heb nu kalmte in mijn hoofd, ben een familieman geworden. In de hoogtijdagen was ik drie honderd dagen per jaar onder weg. Veel feesten, altijd op zoek naar nieuwe kicks. Vergeet niet: ik was pas 19 toen we begonnen. Nadat 2 Unlimited stopte, begon ik mezelf pas te ontdekken. Dat is niet gemakkelijk gegaan. Daarover praten en schrij ven, voelde als therapie voor mij." „Dat ik in leen geen alcohol. Maar natuur lijk was het wel hard. De bewa kers zongen 's avonds 'No-no-no- no-limit' door de intercom. En ergens in die twee maanden vier de mijn oudste zoon (uit een eer dere relatie, red.) zijn zevende verjaardag. Ik durfde hem niet te vertellen waarom ik er niet was. Maar dacht wel: dit moet ophou den." „Eerst voelde ik opluchting. Ik had vijfjaar niets anders gedaan dan jakkeren. Ik dacht: ik ga zelf artiesten begeleiden en scoorde zelfs snel een hit als platenbaas. Daardoor ging ik helaas denken dat ik het maken van succes had uitgevonden. Ik investeerde veel, gaf een hoop artiesten goede con tracten, maar ging natuurlijk op mijn bek. Het geld verdween. En toen begon ik na te denken: waar zijn de faxen met keurige schema's voor de volgende dag? Waar zijn mijn charts-noterin gen? Waar is alle aandacht?" „Met No limit in 1993. Daarmee gingen we van de Eredivisie naar de Champions League, van de economy- naar de businessclass. In Azië hebben we meerdere ke ren moeten rennen om aan de fans te ontkomen. Beatles-tafere len." „Ja. Ik was er vrij snel aan ge wend, had voor 2 Unlimited ook al veel gereisd. Anita niet. Toen we voor de eerste keer naar Lon den moesten voor de tv-show Top of the pops, stapte zij voor het eerst in haar leven in een vliegtuig. 'Knijp maar in mijn hand als je het eng vindt', zei ik. Mijn hand zat bij aan komst on der het bloed." 2003 twee maanden de cel in moest in Monaco. Ik zat dronken achter het stuur, werd aangehou den door de politie en vloog toen die agent aan. Ik riep zelfs: 'Prins Albert is een vriend van me. Hij ontslaat jullie mor genochtend allemaal'. Zo dom. Toch weet ik zeker dat Albert, die nu koning is, toen heeft be middeld. Hij was fan, kwam in de jaren negentig weieens in Am sterdam met me feesten. Ik had voor zo'n vergrijp makkelijk twee jaar cel kunnen krijgen." „Die affaire was een wake-up- call. Ik houd zo van mijn vrij heid, zat ik daar achter tralies. Ik mag nog niet klagen, want de ge vangenissen daar zijn vergeleken met die in Amerika bijna een ho tel. Je kon er van alles bestellen Sigaretten, nootjes, cola light. Al- 'De druk van het popsterrenleven was immens groot voor een binnenvetter als ik' „Ik heb er zonder limiet van ge noten. Met de meiden met wie ik naar bed ging, heb ik nooit na re ervaringen gehad. Ik was op school altijd al een flirter." „Helemaal niet. Ik ben nooit een starfucker geweest. Juist het te genovergestelde. Voor je weet ko men er roddels in de wereld. Laatst had ik volgens een blad nog een relatie met Patricia Paay! Klinkklare onzin." „Het contract met de producers THYSSENKRUPP SWING TRAPLIFT (TA BEL GRATIS 0800-5003 VOOREEN AFSPRAK ThyssenKrupp Encasa, wij doen wat wij beloven, al meer dan 60 jaar 9,6 ThyssenKrupp Cultuu VERKIEZING FINALE Rudolph van Veen FILM "Vraag nu informatie aan, dan kom ik graag bij u langs voor een vrijblijvend advies. Maarten Adriaanse, adviseur Zeeland Stuur de ingevulde bon in een envelop zonder postzegel aan ThyssenKrupp Encasa NV, Antwoordnummer 170,2920 VB Krimpen a/d IJssel. Naam m/v Adres Postcode Woonplaats Telefoon Email door Stefan Raatgever Die opmerking geldt, zo blijkt uit het boek, 'de oude Ray'. Wat is het verschil met de nieuwe versie? Wat was het dieptepunt? Hoe was je gemoedstoestand in de jaren nadat 2 Unlimited was ge stopt? Wanneer was de 2 Unlimited-gekte op zijn top? Was jij daar klaar voor? Wat deed dat met jou? Ondanks je levenservaring werd je het mid delpunt van onma tig veel feesten, drank en vrouwen. Je had korte affaires met Patty Brard, Katja Schuurman en Dannii Minogue. Had je een voorkeur voor beroemde vrouwen? Waarom stopte het zo abrupt in 1996? Excellent O Uw trap blijft altijd beloopbaar O Meest ergonomische traplift O Meerdere verdiepingen mogelijk met 1 traplift O Snelle levering en montage Voor meer informatie bezoek onze site tkencasa.nl/krant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30