NIEUWS 11 Vier mannen opgepakt voor poging liquidatie Peter R. Veel meldingen misbruik jeugd Kabinetten worstelen er al twintig jaar mee. De voormalige koningin was er vaak ontevreden over. Het regeringsvliegtuig heeft een slechte naam. De politie heeft vier mannen (26, 27,30 en 33 jaar) aangehou den in verband met de poging om Peter R. donderdagmiddag in Diemen te liquideren. De 44-jarige R. zou de body guard zijn geweest van de in 2011 geliquideerde crimineel Stanley Hillis. Hij werd donderdagmid dag meerdere keren beschoten met een automatisch wapen. R. zat toen in een auto op een par keerterrein. Hij probeerde te vluchten, waarbij hij met zijn au to in een sloot belandde. Hij werd meerdere keren geraakt, maar is volgens de politie buiten levensgevaar. De daders gingen er vandoor in een lichtkleurige gestolen Volkswagen. Huiszoe king bij de verdachten leverde vuurwapens, bivakmutsen en ko gelwerende vesten op. De ver moedelijke vluchtauto is ook te ruggevonden. De politie vraagt getuigen contact op te nemen met de politie. Als getuigen film of foto's hebben gemaakt van het schietincident, wil de politie die ook graag krijgen. Tientallen mensen hebben al ge meld dat ze in de jeugdzorg zijn misbruikt. Een commissie die sinds een paar maanden vooron derzoek doet, heeft ongeveer ze ventig meldingen gekregen. De slachtoffers zeggen dat er vaak langdurig sprake was van 'een combinatie van psychisch en fy siek geweld, in combinatie met seksueel misbruik', meldt de commissie onder leiding van Mi- cha de Winter. Hij is hoogleraar maatschappelijke opvoedings vraagstukken aan de Universiteit Utrecht. De Winter en de andere commissieleden kijken of het haalbaar is om onderzoek te doen naar misbruik sinds 1945. Ziekenhuizen vangen Roemenen op Brandwondencentra in Nederland vangen tien slachtoffers op van de recente brand in een discotheek in de Roemeense hoofd stad Boekarest. De patiënten komen dit weekeinde aan. Zes van hen gaan naar Rotterdam, drie naar Beverwijk en één naar Groningen. Hun verpleging duurt maanden. Bij de brand kwamen ruim dertig mensen om, tientallen raak ten zwaargewond. Pegida mag één dag demonstreren Anti-islambeweging Pegida mag dit week einde één demon stratie houden in het centrum van Utrecht. Voor een bij eenkomst zondag is al toestemming, nog een protestbijeen komst op zaterdag vindt burgemeester Jan van Zanen te veel. Utrecht Bekent Kleur demonstreert al op die dag in de Domstad. „Het risico op wanordelijkhe den is te groot", al dus Van Zanen. Kindertip: schoolplein dat energie opwekt Een 'energiek school plein' is gekozen als beste klimaattip van kinderen op de lan delijke Kinderkli maattop. De leerlin gen van basisschool Het Panorama uit Arnhem overtuig den de jury met hun idee om met bewe gen, rennen en schommelen op het schoolplein energie op te wekken. Ook willen ze op school pleinen regenwater opvangen en bomen of struiken planten. ZATERDAG 7 NOVEMBER 2015 AMSTERDAM Peter R. probeerde te vluchten, waarbij hij met zijn auto in een sloot belandde, foto Michel van Bergen UTRECHT 40 Er zijn dit jaar 40 procent meer hypotheekaanvragen ingediend dan vorig jaar. Tot en met oktober zijn er circa 242.000 stuks verzonden. Dat blijkt uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk. Vooral in het voorjaar was er een scherpe groei van het aantal aanvragen te zien. In oktober telde HDN circa 26.300 aanvragen. Dat zijn er nog ruim 7 procent meer dan vorig jaar. BEVERWIJK UTRECHT DORDRECHT door Peter Groenendijk Het koningspaar stapt uit de KBX in de Verenigde Staten in juni dit jaar. foto Robin Utrecht/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11