Said Bouzambou op veel fronten actief Zeeuwse miljonair doet boekje open over Quote 500 Extra tijd museum Aardenburg Weg uit de straat Petitie al ruim vierduizend keer ondertekend Mark Perqum uit Nieuwvliet wil dat, net als op veel andere plekken, tol verdwijnt voor alle forenzen. NIEUWVLIET. De petitie 'Wester- scheldetunnel tolvrij' - deze week online gezet door Mark Perquin uit Nieuwvliet - is een groot suc ces. In twee dagen is het verzoek schrift door ruim vierduizend mensen ondertekend. De Zeeuws-Vlaming wil zijn nek uitsteken voor een vrije door tocht voor alle betalende pende laars aan weerszijden van de tun nel. De petitie wordt in februari aangeboden aan de NV Wester- scheldctunnel, de provincie en de Tweede Kamer. Perquin (41) woont in Nieuw vliet en werkt in Middelburg. Hij reist al acht jaar op en neer en is er 'klaar mee' dat her en der steeds vaker tol wordt afgeschaft, behalve in Zeeland. „De alternatie ven zijn het beperkte en niet func tionerende openbaar vervoer, eveneens betalen voor de Liefkens- hoektunnel of enorm omrijden. Er is dus geen behoorlijk alterna tief en die tol is voor toeristen ook niet een hartelijk welkom." Perquin wil benadrukken dat hij de petitie niet is gestart voor zichzelf, maar voor alle forenzen, met of zonder T-tag, uit Zeeland of daarbuiten, particulier of be drijfsmatig. De petitie was in eerste instan tie bedoeld voor Zeeuws- Vlamingen, maar het grote aantal sympathisanten elders bewoog hem ertoe te pleiten voor een vrije doorgang voor alle gebrui kers. Perquin: „Deze petitie gaat ie dereen aan het hart, zie ik aan de ondertekenaars. Ze komen uit alle lagen van de bevolking; van chi rurgen tot kleine zelfstandigen, ZZP'ers, mensen met een AOW, werklozen en zelfs raadsleden heb ben al getekend." De petitie heeft geen link met de facebookpagina Westerschelde- tunnel Tolvrij. De initiatiefnemer daarvan, Guus Langeraert, wil met zijn facebookpagina bereiken dat Zeeuws-Vlamingen met een 'Ik kan zien dat deze petitie iedereen aan het hart gaat. Ze komen uit alle lagen van de bevolking' T-tag in elk geval tien gratis door tochten krijgen. Perquin: „Ik wil gaan voor de hoofdprijs: iedereen tolvrij door de tunnel." Met de tolgelden - 27,7 miljoen euro in 2014 - wordt de bouw van de tunnel in dertig jaar afbetaald. Het gaat om in totaal bijna 800 miljoen euro. In maart 2033 is de tunnel volledig afbetaald. Als de tunnel veel eerder tolvrij zou wor den, kost dat honderden miljoe nen euro's. „Dat zijn toch inkom sten die we mislopen, terwijl je niet zo simpel financiële verplich tingen achter je kunt laten", zegt woordvoerder Ingo de Moor. AARDENBURG. Stichting Archeolo gisch Museum Zeeland krijgt van wethouder Albert de Bruijn drie maanden extra de tijd om de be groting voor de vestiging van een museum in het voormalige stad huis rond te krijgen. Op 1 april moet er écht duidelijkheid zijn, vindt De Bruijn. Het bestuur van de stichting wil in het oude stadhuis op de Markt een archeologisch museum vestigen. Het huidige museum aan de Marktstraat verhuist er dan heen en wordt een stuk groter, moderner en interactiever. De stichting heeft zo'n 1,3 mil joen euro nodig. Er is nog een gat van ruim drie ton, maar er loopt een subsidieverzoek van 250.000 euro bij de Bankgiroloterij. Die geeft in februari uitsluitsel. De stichting vroeg en kreeg van De Bruijn tijd om af te wachten of dat verzoek wordt gehonoreerd. „Maar daarna hakken we écht een knoop door", geeft De Bruijn aan. De gemeente Sluis is een belang rijke subsidieverstrekker. Als de plannen doorgaan, brengt Sluis 250.000 euro in. Daarnaast wordt het gebouw 'om niet' overgedra gen. ZEELAND 7 Moya (4) woont nog maar kort in de Crocusstraat in Terneuzen. Maar ze moet weer verhuizen, want de hele wijk wordt gesloopt, foto Peter Nicolai M BUKS It PUGtHttMTt °tii* i Zeelan "Ü- j ZEELAND 14 15 ZEELAND 2 3 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl VRIJDAG 6 november 2015 Roep om tolvrije tunnei door Sheila van Doorsselaer De petitie is nog tot februari te onder tekenen via www.petities.nl/petitie/ westerscheldetunnel-tol-vrij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 80