Russische atleten geschorst Saïd Bouzambou heeft het ritme weer te pakken 14 Van Drongelen weer mee naar interlands Oranje onder 19 Groene Ster treedt vanavond in eigen huis aan tegen TPP. Bij winst kan de ploeg al in de top vier van de eredivisie staan. Voetballer Rick van Drongelen is door bondscoach Aron Winter weer opgeroepen voor het Ne derlands elftal onder negentien jaar. De zestienjarige verdediger uit Axel, die bij Sparta Rotter dam speelt, gaat nu mee naar twee oefeninterlands. De eerste wedstrijd, tegen Engeland, is op donderdag 12 november in 's-Gra- venzande. Vier dagen later staat de confrontatie met Tsjechië op het programma, in Chomutov. Van Drongelen werd begin okto ber doorgeschoven van Neder land onder achttien naar Oranje onder negentien. Hij deed mee aan drie EK-kwalificatiewedstrij- den en startte elke keer in de ba sis. OZK judo voor jeugd in Baskensburg In sporthal Baskensburg in Vlis- singen worden morgen de open Zeeuwse kampioenschappen ju do voor de jeugd gehouden. Aan de titelstrijd, die sinds lange tijd weer op de kalender staat, doen zo'n 240 judoka's mee. Zij verte genwoordigen 28 clubs uit Ne derland en België. Er zijn wedstrijden voor jon gens en meisjes in de leeftijds klassen -8, -10, -12 en -15 jaar. De eerste partijen beginnen om 10.00 uur. Het toernooi is rond 15.00 uur afgelopen. De organisa tie is in handen van Sportschool Geelhoed en Stichting Judo Zee land. Van Drongelen kreeg gisteren ook te horen dat hij voor de tweede keer bij de wedstrijdse lectie zit bij een competitieduel van Sparta. Afgelopen zondag was de jonge Zeeuws-Vlaming er ook al bij toen de Rotterdam se club bij FC Emmen speelde. Hij bleef toen op de bank. Van daag is thuis Almere City FC de tegenstander. Polka Print poetst achterstand weg In de tweede divisie driebanden verspeelde Polka Print een punt door het gelijkspel tegen Café De Pijp.nl uit Rotterdam. Het werd 4-4. Lastig was dat er een half uur la ter begonnen werd. Mede daar door verloren Meerten Dallinga en Dirk Vlerick voor de pauze hun partijen. Daarna poetsten Louis Dallinga en Jean Paul de Kraker de achterstand weg. Polka Print-Café De Pijp.nl 4-4: Jean Paul de Kraker-Arno Verkijk 40-28,47; Dirk Vlerick-Cor van Dijk 36-40, 60; Meerten Dallin ga-Aad Buijs 28-35, SO; Louis Dal- linga-Dick Willebrand 35-30, 50. De kans is groot dat Saïd Bou zambou van avond na afloop van het duel tussen Groe ne Ster Vlissingen en TPP een diepe zucht slaakt. Voor de aanvaller markeert de ere divisiewedstrijd met de Rot- terdammers het einde van een paar drukke weken, die gevuld waren met trai ningen en wedstrij den in de zaal en op het veld, VC Vlissin gen, Groe ne ster en het nationale zaalvoet balteam. „En ik had ook nog toetsenweek op de Hogeschool Zeeland", lacht Bouzambou. Hij zit in zijn laatste jaar van de opleiding Sport- en Bewe gingseducatie en com bineert dat met vaak zes dagen voetbal per week. Het is zwaar, maar je zult hem niet horen kla gen. „Ik ben een voetbaldier, ik vind het heer lijk", zegt hij. Soms is het Sport kort 'Soms is het chaotisch, zoals deze week. Maar ik wil geen training of wedstrijd overslaan' om bij VC Vlissingen op de bank plaats te nemen. Bouzambou: „Die trainingen bij Oranje zijn altijd pittig, dat zijn geen uitlooptrainingen hoor. In Dongen kon ik de twee de helft nog op de bank zitten. Zo had ik het ook afgesproken met de trainer (Jurriaan van Poelje). Als hij me nodig had, kon hij een beroep op me doen." Van Poelje liet hem niet invallen en na de wedstrijd 'We hebben kwaliteit in huis om de top vier te halen. De doelstelling is ook nooit bijgesteld' chaotisch, zo als deze week. Maar ik wil geen trainingen of wedstrij den over slaan. En ik ben interna tional, daar geniet ik ook van." Afgelo pen week end reed Bou zambou dwars door Nederland. Za terdagavond won hij met Groene Ster in Den Bosch van FCK De Hommel (5-7) en nam drie treffers voor zijn re kening. „Na de wed strijd ben ik meteen met een supporter mee naar Vlissingen gereden, zodat ik nog een beetje op tijd mijn bed in kon. We waren rond middernacht thuis en de volgende ochtend zat ik om half tien in de auto naar Rotterdam." Daar trainde hij weer met Oranje, van twaalf tot twee, om vervol gens naar Dongen te crossen, reed Bouzambou weer meteen naar Vlissingen. „Ik moest nog studeren. Maandag had ik mijn eerste van vijf toetsen. Hoe het ging? Wel aardig." Dinsdagmiddag trainde hij met Oranje in Den Bosch, 's avonds meldde Bouzambou zich weer op de training bij VC Vlis singen. Woensdagavond trainde hij met Groene Ster en gistera vond weer met VC Vlissingen. Bij de zondag-hoofdklasser is hij geen vaste waarde meer, mede door het zaalvoetbal. „In het be gin had ik daar wel moeite mee", bekent hij. „Een tijdje terug wilde ik echt alles nog spelen. Maar ik weet ook wel dat het niet kan, je moet keuzes maken. Het zaalvoet bal is heel belangrijk voor me en ik probeer het veldvoetbal erbij te doen. Maar Jurriaan weet dat ik al tijd beschikbaar ben als het nodig is. Ik ben altijd bereid om in te val len als het team me nodig heeft." Bij Groene Ster hebben ze de aanvaller altijd nodig. Saïd Bou zambou keerde deze zomer sa men met zijn oudere broer Hoes sein en Khalid El Hattach terug van Gelko Hasselt, waar vooral de 'Bouzambroers' een topsei- zoen beleefden. Terug in Vlissin gen wilden ze die lijn doortrek ken, maar dat was makkelijker ge zegd dan gedaan. „Als team be gonnen we niet goed aan het sei zoen en ikzelf ook niet. Na drie wedstrijden had ik nog niet één keer gescoord, terwijl ik vorig sei- Konovalova, die in 2010 in Chica go tweede werd en drie jaar later derde, werd voor twee jaar uitge sloten wegens onregelmatighe den in haar biologisch paspoort. Maria Bespalova, tijdens de Olym pische Spelen van Londen Analis te bij het kogelslingeren, staat voor vier jaar aan de kant. Zij kreeg deze zware, tegenwoordig gebruikelijk straf omdat bij een dopingtest bewijs is gevonden voor toediening van een spierver- sterkend middel. De andere langdurig geschor sten, eveneens voor vier jaar, zijn Vlas Bredichin en Jaroslav Cholo- pov. Snelwandelaar Jevgeni Noesj- tajev is voor zes maanden buiten spel gezet. De nieuwe gevallen zijn de laatste in een hele reeks. Het do- pingschandaal in de Russische at letiek dwong dit jaar bondsvoor zitter Valentin Balachnitsjev en hoofdcoach Valentin Maslakov al tot aftreden. Het international an- tidopingbureau Wada zal maan dag haar rapport presenteren over deze geruchtmakende affaire. Sport sport@pzc.nl VLISSINGEN VLISSINGEN SLUISKIL Play-offs halen is door Barry van der Hooft Ui LANDGRAAF Bastiaansen derde bij Europa Cup Erik Bastiaansen (foto) is gisteren bij de twee de Europa Cupwed strijd in het Limburg se Landgraaf als derde geëindigd. De zeven tienjarige snowboar- der uit Terneuzen kwam op de indoor- baan uit op 175,33 punten bij het onder deel slopestyle. Hij moest een Fin en een Italiaan voor laten. Op de eerste dag van de Europa Cup was hij woensdag vijftiende geworden. Hij verdien de toen 94 punten. Er stonden 105 snow- boarders uit 21 ver schillende landen aan de start. Slopestyle be staat uit een parcours met allerlei hindernis sen. Zaak voor snow- boarders is om die hin dernissen te gebrui ken om trucs uit te ha len en sprongen uit te voeren. Bij slopestyle worden de snowboar- ders door juryleden beoordeeld. KWADENDAMME Trainersduo voor Kwadendamme John Ebert en Steven van Hoepen zijn de nieuwe trainers bij voetbalvereniging Kwadendamme. Het duo is afgelopen week aan de slag ge gaan bij de zaterdag vierdeklasser. De Beve- landse voetbalclub zat na het vertrek van Kees Goeman zonder trainer. Kwadendamme heeft voor een duo geko zen, omdat Ebert ook nog actief is bij de jeugd van Kloetinge en daarom niet in staat is om twee keer per week te trainen. Reden voor het be stuur van de Beveland- se club om nog een tweede man aan te stellen. Dat is Van Hoepen geworden. Kwadendamme staat op de laatste plaats in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. De ploeg wacht na acht wedstrijden nog altijd op de eerste punten. MIDDELBURG NK taekwondo in Middelburg Bij Taekwondo Middel burg in sporthal De Kruitmolen wordt zon dag het Nederlands kampioenschap ge houden. Sporters ko men uit op vijf ver schillende onderde len. Het is de derde keer dat er een NK in de Zeeuwse hoofdstad Saïd Bouzambou in ac tie voor zowel VC Vlis singen als Groene Ster. foto's Paul ten Hacken Saïd Bouzambou Saïd Bouzambou MOSKOU. Vijf Russische atleten, onder wie marathonloopster Ma ria Konovalova, zijn geschorst we gens overtreding van het doping- reglement.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 70