n Geen speelminuten in duels met Portugal Jonge judoka's koning te rijk met clinic van toppers Drie oudere broers dienen als klankbord f Nieuw Arbeid.nl staat een set af aan Timmer Service International scoorde negen keer in vijf duels ZEELAND 15 iP zoen vrijwel iedere wedstrijd mi nimaal één keer scoorde. Ik heb er wel even nagedacht. Ik wist ook: als ik er één maak gaat het lo pen. En dat bleek ook wel." Hij maakte tegen 't Knoop punt zijn eerste twee goals van het seizoen en scoorde daarna ook tegen Hovocubo (één keer), FC Mariene (twee keer), HV/Veerhuys (beker, één keer) en afgelopen zaterdag tegen FCK De Hommel (drie keer). „Negen goals in vijf wedstrijden", telt Bouzambou mee. „Dat geeft een goed gevoel. Die goals heb je no dig voor het vertrouwen en om het team te helpen. Ik heb bij Groene Ster ook nooit extra druk gevoeld. Onze coach Hicham Ben- hammou zei ook steeds tegen me: blijf je ding doen. Hij weet dat ik iedere wedstrijd wil preste ren, alles wil geven en ook wil scoren." Voorafgaand aan het seizoen werd bij Groene Ster uitgespro ken dat het wilde proberen voor het eerst in de clubhistorie de play-offs in de eredivisie te halen. Na een stroeve start, met vier punten uit vier duels, lijkt de weg omhoog nu te zijn ingeslagen. „We hebben de kwaliteit in huis om de top vier te halen", zegt 'Doelpunten heb je nodig voor het vertrouwen en om het team te helpen' Bouzambou. „De doelstelling is ook nooit bijgesteld. We laten nu zien dat je altijd vertrouwen moet houden. Het is onze derde jaar in de eredivisie. Vergeleken bij veel andere clubs zijn we ei genlijk nog steeds een nieuwko mer. Als we de play-offs halen, zou dat echt een prestatie zijn." Bij winst op TPP kan Groene Ster vanavond zomaar al in die top vier staan. Bouzambou zegt er, ondanks een aantal intensieve weken, klaar voor te zijn. Hij wil winnen, het liefst in een goed ge vulde, sfeervolle sporthal Baskens- burg. „De laatste thuisduels viel het aantal toeschouwers me een beetje tegen", vertelt de Vlissin- ger. „Het had misschien ook met de tegenstanders te maken. TPP is een aansprekende naam en de ko mende tijd komen er nog meer mooie teams naar Vlissingen. Fa- ten we die ploegen maar in een volle, kolkende zaal ontvangen." Het duel begint om 20.45 uur. VLISSINGEN. Bijna twee weken geleden stonden de Nederlandse zaalvoetballers tegenover groot macht Portugal. De eerste oefen wedstrijd werd met 4-2 verlo ren, de tweede verrassend met 2-1 gewonnen. Said Bouzambou kreeg in beide duels geen speeltijd van bonds coach Marcel Loosveld, maar stapte daar snel overheen. „Dit is Oranje, het hoort erbij. Ik heb VLISSINGEN. Het is een vast ri tueel na iedere wedstrijd die hij speelt, of het nu in de zaal is of op het veld. Als zijn oudere broers er niet bij zijn geweest, pakt Said Bouzambou en belt ze. Met Hoessein traint en speelt hij bij Groene Ster en VC Vlissin gen, Fouad en Jamal behoren tot hun grootste fans. „Ze hebben veel meegemaakt en veel wed strijden van mij en Hoessein ge zien", legt Said Bouzambou uit. „Ik bel ze altijd om te vertellen de bondscoach een dag na de tweede interland aan de lijn ge had. Hij vertelde dat hij tevre den was over mijn inzet tijdens de trainingen en over het niveau dat ik haalde." „Bij het Nederlands team spelen we met twee blokken en de bondscoach legde uit dat hij geen reden zag om iets aan die blokken te veranderen. Dat kon ik wel begrijpen." hoe het is gegaan. Heb ik nog mooie acties gehad? Wat vonden de trainers ervan? Toen ik tegen Portugal geen speeltijd kreeg, zeiden ze meteen dat het bij het leven van een international hoort. Er zijn voetballers die de halve wereld over reizen en dan negentig minuten op de bank zit ten. Daar moet je professioneel mee omgaan. Mijn broers fun geren als klankbord en motive ren en stimuleren Hoessein en mij." „Noa en Daan hebben deze clinic in mei gewonnen", vertelt hun trainster Jessica van Schaik, ter wijl op de achtergrond zo'n 25 jon ge judoka's hun best doen op de tatami. „Ter gelegenheid van Ko ningsdag werd er op de site Schooljudo.nl opgeroepen om een fdmpje van je koningsworp, je fa voriete worp, in te sturen. Dat hebben wij met de club gedaan." Noa liet in het filmpje een schouderworp zien, Daan een heupworp. Beide jonkies, naar vo ren geschoven door Van Schaik, deden dat op een mat waarop in grote letters 'King' te lezen viel. Van Schaik: „Onze inzending 'Dankzij onze grote achterban eindigden wij als eerste en kregen we een clinic' kwam bij de beste drie van Neder land, die via Facebook de meeste Tikes' moesten proberen te krij gen. Dankzij onze grote achter ban eindigden wij als eerste en kregen we een clinic." Handtekeningen Bij JudoGoes vinden ze het prachtig om les te krijgen van twee bekende sporters. Linda Bol der, die sinds dit jaar voor Israël uitkomt om meer kans te maken op deelname aan de Olympische Spelen, en Neal van de Kamer zijn gepokt en gemazeld in het in ternationale judo. Na afloop van de trainingen laten de kinderen maar wat graag handtekeningen zetten op hun pak en poseren ze met hun voorbeelden voor de fo to. Hun ouders leggen het alle maal vast met hun mobieltjes. Noa en Daan glimmen hele maal als ze klaar zijn. „Ik heb de donkerekamer-houdgreep ge leerd", vertelt Daan over zijn uur tje met Neal van de Kamer. Noa is er vooral trots op dat Linda Bol der haar koningsworp zo mooi vond. 'Ik heb van Neal van de Kamer de donkerekamer-houdgreep geleerd' TERNEUZEN. In poule A van de be- drijfsvolleybalcompetitie in Ter- neuzen moest Nieuw Arbeid.nl voor de tweede keer dit seizoen een verliespunt incasseren. Tegen titelverdediger Timmer Service, dat inmiddels tegen een kansloze achterstand van acht punten aan kijkt, werd het 2-1. Nieuw Arbeid.nl won de eer ste en tweede set met 26-24 en 25-18, Timmer Service de derde met 24-17. ZWV 1, dat vrij was, heeft nu maar één verliespunt minder dan de koploper. Onderaan lijkt de degradatie strijd weer volledig open, na de 2-1-zege van Aster op Voor waarts. In poule B morste Time Out punten in het duel met De Rijn vaart: 1-2. Party Max, dat de strijd om de tweede plaats met MBT met 2-1 won, bracht de achter stand daarmee terug tot drie pun ten. VRIJDAG 6 NOVEMBER 2015 en blijft het doel v Saïd Bouzambou door Roeland van Vliet MIDDELBURG Daan Fijnaut (7) en Noa Niemantsverdriet (6) parade ren de hele middag over de judo- mat met een kroontje op hun hoofd. Ze zijn de koning te rijk. Dankzij hen geven Linda Bolder en Neal van de Kamer, twee topjudo ka's, twee gasttrainingen bij de Middelburgse dependance van JudoGoes. Jessica van Schaik, trainster Daan Fijnaut, judoka JudoGoes heeft twee topjudoka's te gast. Neal van de Kamer (links) wordt in een houdgreep gehouden door Daan Fijnaut, terwijl Linda Bolder geen kant op kan omdat Noa Niemantsverdriet haar beet heeft, foto Lex de Meester door Eddy van der Hooft Poule A: Voorwaarts Beachvolley- bal-Aster 1-2, De Hoop-ZWV 2 0-3, Timmer Service-Nieuw Arbeid.nl 1-2. Stand: 1. Nieuw Arbeid.nl 8-22; 2. ZWV 1 7-18; 3. Timmer Service 8-14; 4. Voorwaarts Beachvolleybal 8-11; 5. ZWV 2 8-7; 6. De Hoop 7-5; 7. Aster 8-2. Poule B: Time Out-Café De Rijnvaart 1-2, MBT Services 1-Party Max 1-2, UNPO 1 -De Pooter 2-1Stand: 1Ti me Out 8-17; 2. Party Max 8-14; 3. MBT Services 1 7-13; 4. Café De Rijn vaart 8-12; 6. De Pooter 8-10; 6. UNPO 1 8-8; 7. Scheldesport 1 7-7. Poule C: WP-CuliNeuze 1-2, Yildiz 1-Schipper 0-3, Unitron-Gemeente Terneuzen 0-3. Stand: 1. CuliNeuze 8-15; 2. Gemeente Terneuzen 8-14; 3. Unitron 8-12; 4. WP 7-12; 5. Yildiz 1 8-11; 6. ZWV 3 7-8; 7. Schipper 8-8. Poule D: UNPO 2-UNPO 3 3-0, PS- OVZ-Scheldesport 2 1 -2, Schelde sport 3-Navimar 3-0. Stand: 1. Schel desport 3 8-22; 2. Scheldesport 2 8-16; 3. Navimar 8-14; 4. PSOVZ 8-10; 5. Stuc- en Afwerkingsbedrijf De Haan 7-9; 6. UNPO 3 8-6; 7. UN PO 2 7-4. Poule E: Eurofinslab ZVI-Echo Audio 2-1, Yildiz 2-Naeye Logistics 2-1, Wit te Boussen-HCO 0-3. Stand: 1. HCO 8-18; 2. Echo Audio 8-15; 3. Naeye Lo gistics 8-13; 4. Yildiz 2 8-115. Witte Boussen 8-9; 6. MBT Services 2 7-8; 7. Eurofinslab ZVI. 7-7.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48