Michael van Gerwen won al negen van de tien hoofdprijzen, nu die laatste nog Wat er bijzonder is aan de Grand Slam of Darts? Dat Michael van Gerwen het toernooi nooit won! SPORT 21 Peter Wright (11-5) lair> Of VLIJMEN. Ja, hè hè. Natuurlijk weet hij het zelf ook. De Grand Slam of Darts is de enige Major die Mi chael van Gerwen nog niet op zijn naam heeft geschreven. Pas 26 jaar en dan al een palmares om u te gen te zeggen. Hij voelt wel wat extra druk nu die Grand Slam weer voor de deur staat. „Maar het komt vanzelf wel een keer." En dat is niet eens arrogant bedoeld. Hij weet het namelijk: bij alle toer nooien waaraan hij deelneemt, is 'Mighty Mike' een van de kansheb bers op de titel. Dus het zal ook wel een keer ko men, die 'perfecte prijzenkast'. Maar liefst nu natuurlijk. Alhoe wel... „Als ik moet kiezen tussen het winnen van het WK straks in januari of nu de Grand Slam? Daar hoef ik niet over na te den ken, het WK natuurlijk! Dat is ge woon het mooiste en belangrijk ste toernooi dat er is." Het feit dat hij dat begin 2014 al op zijn naam schreef, doet daar niets aan af. De trofee die de wereldkam pioen krijgt, vindt Van Gerwen ook verreweg de mooiste van alle Majors. Mooier dan de klassieke variant die bijvoorbeeld bij The Masters hoort, of de excentrieke piramidevormige van de Premier League. „Het heeft er ook wel een beetje mee te maken dat dat ding staat voor het wereldkampioen schap, maar ik vind 'm ook echt de mooiste. Dat komt dus goed uit." Het lijkt zo eentonig: vrijwel el ke week doet het dartscircus van profbond PDC weer een andere lo catie aan. De stad is anders, het dartbord niet. Toch is het ene toer nooi voor Van Gerwen het andere niet. „Je voeJt aan alJes wanneer er een Major aan de gang is. Dat merk je aan de publieke belang stelling, je moet meer interviews geven. En er is meer prijzengeld. Dat speelt natuurlijk ook wel mee", bekent de Vlijmenaar, die zich nu al een heel eind financieel onafhankelijk heeft gegooid. De af gelopen twee jaar ontving hij al leen al ruim anderhalf miljoen eu ro aan prijzengeld. En dat uitslui tend uit toernooien die meetellen voor de wereldranglijst. In vorm Over zijn vorm hoeft niemand zich zorgen te maken, stelt Van Gerwen aan de vooravond van de Grand Slam of Darts. „Dat heb ik bij het EK toch wel laten zien?" Vorige week prolongeerde hij zijn Europese titel in Hasselt. In de fi nale knokte hij zich tegen rege rend wereldkampioen Gary Ander son terug van een 7-10 achter stand om met 11-10 te winnen. „Dat ik de weken daarvoor een paar keer wat vroeg verloor in toer- nooitjes, dat kan gebeuren. Zo vloog ik er een keer uit terwijl ik 111 gemiddeld gooide." Hij is nog altijd gretig, wil alles winnen. Nu de Grand Slam in Wolverhampton, straks het WK in Londen. En daarna eindelijk weer eens op vakantie. „De kalen der zit behoorlijk vol, ja. Op zich niet erg, maar wel fijn om straks even weg te kunnen." Maar hij ver heugt zich nu al op wat daarna komt. „Volgend jaar is er een Pre mier League-avond in Rotterdam. Die was binnen 47 minuten uit verkocht. Grandioos toch?" VAN GERWEN: AL 10 JAAR SUCCESVOL (2015). VRIJDAG 6 NOVEMBER 2015 Michael van Gerwen heeft van de tien belangrijkste dartstoer- nooien (Majors) er negen minimaal een keer gewonnen. Alleen de Grand Slam of Darts ontbreekt nog. Dat toernooi begint morgen en de finale wordt gespeeld op 15 november. The Masters 2015 Raymond van Barneveld (11-6) J^g UK Open 2015 Tegenstander in finale Premier League Darts 2013 Phil Taylor (10-8) Wereldkampioenschap 2014 Peter Wright (7-4) Players Championships Finals 2013 Phil Taylor (11-7) WK landenteams (koppels) 2014 A/let Raymond van Barneveld tegen Engeland (Phil Taylor en A Adrian Lewis) nietSewonni Europees Kampioenschap 2014 Terry Jenkins (11-4) 2015 Gory Anderson (11-10) jr'RAi. World Matchplay 2015 James Wade (18-12) World Grand Prix 2012 Mervyn King (6-4) 2014 James Wade (5-3) foto's Lawrence Lustig bron PDC infographic Julius Wintermans Bijna perfecte prijzenkast door Max van der Put 32 Aan de Grand Slam of Darts, dat morgen begint in het Engelse Wolverhampton en een week duurt, doen 24 darters van profbond PDC en 8 van amateurbond BDO mee. In 2005, toen hij 16 jaar was, won Mi chael van Gerwen zijn eerste grote BDO-toernooien bij de senioren (Wales Open, Noord-lerland Open). Op 14 januari 2007 stapte hij over van amateurbond BDO naar de profbond PDC. Op 1 januari 2014 werd Van Gerwen voor het eerst num mer 1 op de wereld ranglijst en is dat sindsdien onafgebro ken gebleven. Naast de elf Majorti- tels die hij tot dus verre veroverde, won Van Gerwen ook een aantal ande re grote toernooien, waaronder de Dubai Darts Masters (2013, 2014 en 2015), Dutch Darts Masters (2014 en 2015), German Darts Championship (2015), Singapore Darts Masters (2014), Austrian Darts Open (2013), European Darts Open (2013), Euro pean Darts Match play (2015), Gibral tar Darts Trophy Van Gerwen werd in 2012 en 2013 geko zen tot PDC-jeugdspeler van het jaar. In 2014 werd hij gekozen tot PDC-speler van het jaar. Zijn opkomsttune is: Seven Nation Army van The White Stripes. Van Gerwen is op 25 april 1989 geboren in Boxtel, waar hij ook opgroeide. Daar na verhuisde hij naar Vlijmen, vervolgens woonde hij in Ge monde en nu keert hij weer terug naar Vlijmen waar zijn vrouw Daphne van daan komt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21