Toch weer 130 op A58 Bergen-Roosendaal 1EFN R"? 75 Uitwaaien aan de kust Initiatief opvang vluchtelingen IIJ VliLU Gek van korfbal 17 Slechts tien vluchtelingen hebben - op papier - opvang gevonden bij mensen thuis, blijkt uit cijfers van het COA. ZEELAND 4 5 RIJSWIJK. Enkele maanden nadat overal in Nederland particuliere initiatieven opkwamen om asiel zoekers op te vangen, heeft maar een enkeling daadwerkelijk onder dak gevonden bij mensen thuis. Veel initiatieven zijn nog steeds aan het opstarten, ze hebben geen matches gemaakt. Zelfs van de tien personen die geregistreerd staan bij het COA staat niet vast dat ze daadwerkelijk door een par ticulier in huis zijn genomen. „Het kan ook gaan om asielzoe kers die op eigen initiatief ergens op commerciële basis een kamer hebben gehuurd", zegt COA-woordvoerder Jan Willem Anholts. Tot nu toe hebben op de websi te gastgezinvoorvluchteling.nl 7000 mensen aangevinkt dat ze wel ie mand voor korte of langere tijd on derdak willen bieden. Volgens ini- 'We praten binnenkort met het COA hoe we kunnen samenwerken' tiatiefnemer Jurrien ten Brinke uit Apeldoorn zijn er nog geen asielzoekers vanuit azc's via de si te bij gastgezinnen geplaatst. „We hebben wel binnenkort een af spraak met het COA om eens te gaan praten hoe we kunnen sa menwerken." Er leven nog veel vragen over voorwaarden voor het onderdak: wat houdt het bijvoor beeld in voor iemands huursubsi die. Wel hebben via de site enkele uitgeprocedeerde asielzoekers on derdak gekregen. Het Amsterdam se initiatief takecarebnb.com stelt ruim honderd aanmeldingen van vluchtelingen met verblijfsvergun ning en Amsterdammers binnen te hebben. „We moeten nog din gen uitzoeken over verzekerin gen", zegt initiatiefnemer Reinout de Kraker. Ook de website van VluchtelingenWelkom heeft nog geen 'match' gemaakt. Het initia tief bestaat een paar maanden en heeft sinds enkele weken ook een website. Initiatiefneemster Daisy Petrona voelt zich tegengewerkt door het COA en Vluchtelingen werk. Die organisaties waarschu wen volgens haar vooral voor de gevaren van particuliere opvang. „We willen voorkomen dat men sen hun rechten op aansluitende huisvesting kwijtraken doordat an deren hun onderdak bieden." De trajectcontrole op dat stuk snel weg blijft gewoon gehandhaafd, omdat het aantal overtredingen op dat stuk snelweg relatief hoog was en de verwachting is dat dat zo blijft, ook bij een hogere maxi mumsnelheid. Op de A58 tussen Breda en Roosendaal gold al een maximum snelheid van 130 kilometer per uur. In verband met de natuur bij Bergen op Zoom werd de snelheid op het traject De Stok-Zoomland echter verlaagd naar 120 kilometer per uur. Door de invoering van nieuwe stikstofregels, waardoor de hoe veelheid stikstof die op de bodem of in het water neerslaat daalt, kan de snelheid omhoog. foto Lex de Meester Kras.nl/83063 of bel 0900-96977ocPg www.pzc.nl Editie WALCHEREN VRIJDAG 6 november 2015 257e jaargang nr. 262 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 o Bewolkt, maar droog Nog amper particuliere asielopvang door Cyril Rosman Jurrien ten Brinke initiatiefnemer uit Apeldoorn door Ine Cup BERGEN OP ZOOM. Automobilisten die over de A58 tussen knooppunt Zoomland bij Bergen op Zoom en knooppunt De Stok bij Roosendaal rijden, mogen daar per 5 februari 2016 in beide richtingen 130 kilo meter per uur rijden. Dat meldt Rijkswaterstaat. ZEELAND 10 11 Autovakantie Noord-Holland 3 dagen al v.a. Kom genieten van de rust in het kunstenaarsdorp Bergen. 4-sterren Parkhotel Bergen nabij de duinen en het strand Inclusief ontbijtbuffet, 1x koffie/thee met gebak en wifi Gratis parkeren voor Kras-gasten t.w.v. 37,50! Ifffi Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1