CONTACTA.NL Cf) 03 Ga Herontdekking van de griet EK veldrijden op steenworp van Zeeland Rijks- en provinciale subsidie maken investering tien miljoen mogelijk Oesterputten in 360 graden 'Gemeenten laks met beantwoorden van e-mails' De Terneuzense woonstichting Clavis vervangt woningen uit jaren vijftig voor 95 nieuwe in wijk Lievenspolder. 3-4-5 NOVEMBER 2015 TERNEUZEN. Bewoners van 117 oude woningen in de wijk Lie venspolder (de voormalige Bloe- menbuurt) moeten verhuizen. Ze kregen gisteravond in multifunc tioneel centrum De Kameleon de nieuwbouwplannen van woon stichting Clavis en de gemeente Terneuzen voorgeschoteld. Met de sloop en vervangende nieuwbouw is zo'n tien miljoen euro gemoeid. De plannen zijn uit voerbaar dankzij flinke subsidies van Rijk (korting op de Verhuur dersheffing) en de provincie, die dat geld (2,2 miljoen) doorsluist via de gemeente. In 2003 zijn in de woonwijk in Terneuzen-west al 140 verouder de woningen gesloopt. Ze werden vervangen door twaalf nieuwe hui zen, en De Kameleon. Clavis-directeur Robert de Rid der omschrijft de woningen, die nu sneuvelen als 'kwaliteitsarm en energie-onzuinig'. „De levens duur van deze woningen is ten einde. Ze voldoen niet meer aan de eisen van deze tijd op het ge bied van woonoppervlakte, isola tie en elektrotechnische installa ties." Ervoor in de plaats komen nieu we, moderne, betaalbare en ener giezuinige woningen, gebouwd met duurzaam materiaal. De Rid der: „De woningen worden goed geïsoleerd, voorzien van zonnepa nelen, speciale dubbele beglazing, vloerverwarming en tal van ande re snufjes. Energielasten zijn een hoge kostenpost voor huurders. Al le maatregelen geven een forse be sparing, waardoor de totale woon lasten omlaag gaan." Clavis laat niets aan het toeval over. Er is een speciaal herhuisves tingsplan opgesteld en een klank- In 2003 werden in de wijk ook al 140 huizen gesloopt. Nu vinden sloop en nieuwbouw fasegewijs plaats bordgroep opgericht. Met alle be trokken bewoners wordt indivi dueel gepraat. Dat gebeurt al op korte termijn. De Ridder: „Wat er te gebeuren staat, is niet niks. Voor veel mensen is het heftig. Maar we moeten het nu echt doen. Mensen kunnen aangeven of ze permanent willen verhuizen of terug willen keren naar de nieuwbouw. Met alles houden we rekening." Bij de uitwerking van de plan nen werkt Clavis nauw samen met de gemeente. Projectleider Michèl de Vos: „Er is een paar jaar zorgvuldig aan gewerkt. Op een paar procedures na kunnen we nu samen aan de slag." GOES. Zeven van de dertien Zeeuwse gemeenten zijn laks met het beantwoorden van e-mail. Zij voldoen niet aan de ge dragslijn voor overheden en be antwoorden vragen te laat. Dat stelt het platform Wij Ver dienen Beter op basis van eigen onderzoek. Alle Nederlandse ge meenten kregen per mail de vraag: 'Kunt u de verordening Jeugdhulp toezenden?' De richtlijn is dat binnen twee dagen dient te zijn gereageerd. Veertig procent van alle gemeen ten antwoordde te laat, waaron der Goes, Noord-Beveland, Schou- wen-Duiveland, Sluis, Terneu zen, Tholen en Veere. Met uitzon dering van Schouwen-Duiveland en Veere reageerden de meeste ge meenten pas na een herinnering. Volgens het onderzoek zou Goes helemaal niet hebben gereageerd. Woordvoerster Joke Boel spreekt dat tegen. „We hebben netjes bin nen twee dagen geantwoord." Registreer gratis als zakelijke bezoeker op www.contacta.nl/registreren Registratie code: 4063 PAGINA 16 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DONDERDAG 5 november 2015 Zeeland Clavis sloopt 117 woningen door Wout Bareman GOES. Een spectaculair 360-graden beeld van de oesterputten in Yerseke. Het is een shot uit de be drijfsfilm die DRV Accountants Adviseurs heeft laten maken van de bedrijvigheid in Zuidwest-Ne derland. De Goese regisseur/storyboardtekenaar Raimond van Soest maakte voor de film gebruik van 360-graden camera's, waarmee ook een drone werd uitgerust. Het is de eerste bedrijfsfilm die uit sluitend 360 graden-beelden telt. In het deel Zee land komen onder meer de Kustmarathon, de Zee- landbrug en de mosselkweek aan bod. Gisteren be leefde de 3,5 minuten lange film in Goes zijn pre mière op de beurs Contacta. Daar kon je met een virtual reality bril de film bekijken, foto DRV Pagina 5: Provispo wint innovatieprijs *c* Dé netwerkbeurs van Zuidwest-Nederland en Vlaanderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 82