Dagbladbezorger PZC 'Risico op fouten bij WIZ' 6 BEVELANDEN en THOLEN Ondernemingsraad GR de Bevelanden vindt dat wethouders om extra geld moeten durven vragen bij raden. Oude kiekjes van Kamperland I In de regio Seniorenmiddag in kerkje Ellesdiek Lezing over eten en gegeten worden Wilgen knotten bij Natuurwerkdag Bijeenkomst van Dorpsbelangen Subsidie voor orgel voormalige kerk Hoe organiseer je een evenement? Zieke kastanjes over tien dagen gekapt Mijn dorp, mijn stad WeGeNeR Media BAARLAND HEINKENSZAND OPZOEK 0£ 0 Alarm over werkdruk door Joeri Wisse GOES. De ondernemingsraad (OR) van de afdeling Werk, Inko men en Zorg (WIZ) van GR de Bevelanden vreest gezondheids klachten onder het personeel en toename van fouten in het werk als gevolg van de hoge werkdruk. Het bestuur van GR (Gemeen schappelijke Regeling) de Beve landen voelt er echter niks voor om jaarlijks twee ton flexibel bud get vrij te maken voor de afdeling WIZ. In plaats daarvan krijgt de organisatie een 'post onvoorzien' van 74.000 euro per jaar. De OR noemt dit 'volstrekt on voldoende'. „Een dergelijk bedrag komt overeen met het inhuren van één medewerker gedurende 24 uur per week voor één jaar. Het zal voor iedereen duidelijk zijn dat dit op een organisatie van 140 medewerkers niet vol doende is", schrijft de OR in een brief aan het bestuur van de GR en de gemeenteraden. Directeur Frans Marquinie van GR de Beve landen zei dinsdag in de gemeen teraad van Reimerswaal 'begrip' te hebben voor de brief van de OR. Hij gaf aan dat 74.000 euro af gezet tegen het jaarbudget van 11,5 miljoen 'niet bar veel is'. De OR stelt dat de wethou ders die het bestuur vormen het verzoek om extra geld van tafel hebben geveegd omdat de finan ciële gevolgen niet uit te leggen zouden zijn aan de gemeentera den. „Van bestuurders verwachten wij echter dat zij met visie en daadkracht ook pijnlijke maatre gelen kunnen verdedigen." De OR wijt de extra werkdruk aan een combinatie van veel meer mensen met een uitkering, de start van een nieuwe organisa tie per 1 januari dit jaar en de ta ken die tegelijkertijd vanuit het Rijk en de provincie naar de ge meenten zijn gekomen. ELLEWOUTSDIJK In 't Kerkje van Ellesdiek is woensdagmiddag it november een seniorenmiddag. Seniorenkoor De Zilvermeeuwen uit Vlissingen treedt op, afgewis seld met verhalen in streektaal van Jan Lauret en Rachel van de Vrede. In de pauze is er een verlo ting. De middag start om 14.30 uur en de entree bedraagt 5 euro. Reserveren kan via reserveer@ellesdiek.nl of 0113-612681. 'S-GRAVENPOLDER In het kader van de Traas Nature Care Themaweken in 's-Graven- polder geeft Chiel Jacobusse op woensdag 11 november de lezing 'Meewerken met de natuur: eten en gegeten worden kun je (bij)stu- ren'. Jacobusse is ecoloog en werkt sinds 1978 bij Het Zeeuws Land schap. De bijeenkomst vindt van af 19.30 uur plaats aan de Rangeer straat 2a in 's-Gravenpolder. Aanmelden via: www.nature-care.nl. GOES Bij de Zwaakse Weel worden za terdag de wilgen geknot. In het kader van de Natuurwerkdag mag iedereen deze dag helpen bij het beheer van het natuurgebied na bij Goes. Om 10.00 uur beginnen de werk zaamheden en rond 15.00 uur worden ze afgerond. Aanmelden kan via www.natuurwerkdag.nl. Deelnemers dienen zelf een lunchpakket mee te nemen. Na tuurmonumenten zorgt voor een kop soep. KLOETINGE De vereniging Dorpsbelangen Kloetinge houdt 10 november vanaf 19.30 uur een bijeenkomst in Amicitia. Op de agenda staat het dorpsplan Kloetinge dat wordt aangeboden aan wethou der Alssema. Daarnaast ontvangt het dorp van de burgemeester een plaquette, aangeboden door nabestaanden van een Canadese soldaat die is omgekomen in Kloe tinge en daar begraven ligt. Tij dens de bijeenkomst is ook aan dacht voor 'socialsofa'. OVEZANDE De gemeente Borsele stelt 390 eu ro subsidie beschikbaar voor het schoonmaken en stemmen van het monumentale Van Damorgel in de voormalige Hervormde kerk in Ovezande. Dat is de helft van de totale kosten. Deze kerk is eigendom van een particulier, maar het orgel is nog steeds in handen van de Nederlands Her vormde gemeente. Het orgel wordt nog regelmatig bespeeld. HEINKENSZAND Het opstellen van een draaiboek, het maken van een begroting, het in beeld brengen van risico's, sub sidiemogelijkheden en sponso ring: het komt allemaal aan bod tijdens de themabijeenkomst 'Zo organiseer je een evenement' op dinsdag 11 november in De Sten- ge in Heinkenszand. De bijeenkomst duurt van 19.30 tot 21.30 uur en is bedoeld voor verenigingen. Meer informatie via Jordan van Lan- gevelde: 0113-395371 of j.van.langevelde@reimerswaal.nl. YERSEKE De twee kastanjes die het straat beeld van het Kerkplein in Yerse- ke bepalen, worden maandag 16 en dinsdag 17 november gekapt. De bomen zijn aangetast door ver schillende ziektes. De gemeente Reimerswaal vindt het gezien het risico op afbrekende takken of op het omvallen van één van de reu zen niet verantwoord om ze lan ger te laten staan. Aan de Her vormde kerk, eigenaar van de bo men, werd in maart een kapver- gunning verleend. Volgens de ge meente, die de tuin van de kerk onderhoudt, was het echter te laat voor de kap omdat het broed- seizoen al was begonnen. Het rooien gaat in twee fases. Eerst worden de bomen zelf gekapt, ver volgens wordt het wortelgestel verwijderd. KAMPERLAND. Inwoners van Kamperland die graag oude foto's van hun dorp bekijken, kunnen hun lol op. In het boek 'Uitgebeeld verleden van Kamperland' staan liefst 250 historische kiekjes. Samensteller Cees van den Bovenkamp, die werd geholpen door dorpskenners als Matty Bou- wense-Kouwer, Hendriek Filius-Buijze, Ko Bakker, Gerard Geelhoed en René Faasse, heeft veel foto's gekozen van het kerkelijke- en het vereni gingsleven. Op de foto hierboven zien we de kinderen van klas 3 en 4 van de Prins Willem-Alexanderschool aan het begin van de jaren '70. Ook het toerisme, dat in de loop der jaren een enorme vlucht heeft ge nomen, en de oorlog komen aan bod. Enkele grote gezinnen uit Kamper land kregen een ereplaats in het boek. 'Uitgebeeld verleden van Kamper land' is te koop bij onder meer het Paard van Troje in Goes en bij de Al- bert Heijn en de winkels van Sandee en Jan Nagelkerke in Kamperland. GOES Erasmuspark, 10.00-11.00 uur - In loopspreekuur van wijkverpleging; Singelstraat 15, 13.00-21.00 uur - Expositie Reynier de Muynck 'Medi cijnvrouwen'; De Spinne, 13.00 uur - Seniorenbingo; Zeelandhallen, 14.00-22.00 uur - Netwerkbeurs Con- tacta; Indigo, Sta tionspark 36, 19.00-21.00 uur - Start cursus psychi sche- en/of versla vingsproblemen in de familie; Sport zaal Thorbecke- laan, 20.00 uur - Volksdansen HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband 'S HEER ARENDSKER- KE 's Heer Arends huis, Torenring 46, 19.30-22.30 uur - Thema avond Hob by Computer Club Zeeland over 'vlie gen via PC' HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt; Gale rie 't Kunstuus, Dorpsstraat 43, 13.00-18.00 uur - Expositie Henk Dommisse (hout bewerking) en Scarlett Kwekke- boom (fotografie) KRUININGEN Hansweertsestraat- weg 23,15.00-17.30 uur - Kinderwork shop, variërend van cakejes versie ren tot pizza of ijs maken WEMELDINGE Dorpshuis De We ntel, 09.30 uur - Wandeling in groepsverband van ongeveer 5 km YERSEKE Trefpunt, Moer- plein 12D, 13.00-17.00 uur - Koersbal en Biljar ten voor senioren De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers* die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Wat staat er tegenover? Een prima vergoeding Gratis de PZC, AD, Trouw of de Volkskrant lezen Uitstekend te combineren met andere bezigheden Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie Direct aanmelden? www.bezorgers.nl *min. leeftijd 15 jaar Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 79