Jaarlijkse opwarmers voor Scheldebeker Businessclub voor Ronde van Zeeland Doelman Braafhart hoopt opnieuw op snel herstel Talenten genomineerd Crosscompetitie trapt zaterdag af in Hulst ZEELAND 15 GOES. Er hangen donkere wolken boven de Ronde van Zeeland. De organisatie heeft nog altijd geen hoofdsponsor kunnen vinden en dus is het de vraag of de wieler klassieker op 19 maart 2016 door kan gaan. Toch zit de organisatie ondertus sen niet stil. Tijdens de Contacta - de zakenmanifestatie in de Zee landhallen - wordt campagne ge voerd voor de Ronde. Er worden flyers uitgedeeld en met tal van bedrijven wordt gesproken. „Toch hebben we de grote vis nog niet gevangen", bekende Toi- ne Poppelaars, voorzitter van het Braafhart kreeg dinsdag in Sint-Niklaas te horen wat de scha de aan zijn knie is. De doelman die deze zomer Hoek voor de Axelse fusieclub verruilde, zette afgelopen vrijdag tijdens een de monstratietraining af om een bal organisatiecomité gisteravond. Hij mocht tijdens het tweede deel van het mini-symposium sa men met Kees Bal nog eens uit leggen hoe belangrijk de wed strijd is. „We hebben destijds heel veel moeite gedaan om de wedstrijd naar het voorjaar te ha len", vertelde Bal. „Dat werd door de renners op prijs gesteld, omdat het een prima voorberei ding is op het klassiekerseizoen. Het zou jammer zijn als we die goede naam nu weer zouden ver liezen." De organisatoren hebben de moed nog niet opgegeven. Zo zijn er vergevorderde plannen om een businessclub in het le- te pakken en hoorde 'knak'. Braaf hart werd vervolgens per ambu lance afgevoerd. In België werd hem twee dagen geleden verteld dat de meniscus in zijn linker knie was gescheurd, maar dat er geen schade aan zijn kniebanden is. „Eigenlijk valt de blessure dan nog wel mee", aldus Braafhart. Vorig jaar liep hij tijdens de voorbereiding een vergelijkbare blessure op, toen aan zijn rechter knie. „De meniscus was toen ook gescheurd en ik ben daar ook aan 'Na zes weken stond ik weer op het veld. Ik hoop dat het nu weer zo snel gaat' ven te roepen. „Dan ben je ook niet meer afhankelijk van één be drijf. Dat maakt je minder kwets baar. We kunnen dan met die bu sinessclub ook dingen organise ren, dus een keer een bezoek brengen aan de Zesdaagse of de Amstel Goldrace bijvoorbeeld." Het lidmaatschap is voorlopig be paald op 3000 euro per jaar. „Maar als al de bedrijven hier op de Contacta 500 euro zouden neertellen, zouden we ook al een eind zijn. We staan open voor heel veel zaken." Het comité steekt de komende dagen de koppen nogmaals bij el kaar en zal dan bepalen of de edi tie in 2016 wordt verreden. geopereerd. Na zes weken stond ik weer op het veld. Ik hoop dat het nu weer zo snel gaat. Ik had deze keer meer pijn dan vorig jaar bij Hoek. Daardoor hield ik er ei genlijk rekening mee dat het een zwaardere blessure zou zijn." De twintigjarige doelman, die in het verleden ook bij Zaamslag en Cercle Brugge speelde, ont brak zaterdag al in het uitduel met Zwaluwe (0-0). De ongesla gen koploper kwam pas voor de tweede keer deze competitie niet tot winst. De voorsprong op num mer twee MZC'11 bedraagt vier punten. Zaterdag speelt FC Axel op eigen veld de Zeeuws-Vlaam- se derby tegen Zaamslag. Naast keeper Braafhart ontbreekt bij Axel dan ook Danny Aarnoutse, die nog in Australië verblijft. Tijdens de Contacta in Goes pre senteerde voorzitter Jan-Willem Siewe gisteren zijn plannen. „We hebben gedacht: hoe houden we de zwemtocht levend in de jaren dat-ie niet gehouden wordt? Dat doen we door vanaf nu jaarlijks lange zwemwedstrijden in het open water te ondersteunen en er alles aan te doen om er meer deel nemers voor te vinden. Zeeland heeft prachtig zwemwater, maar er zouden nog veel meer mensen aan mee kunnen doen." Siewe, zelf een openwater- zwemmer, kent voorbeelden van Nadat hij afgelopen weekend de marathon van New York liep, staat Harmes zaterdag ook aan de start in Hulst. Hij kan dan meteen aan de bak, omdat een aantal Bel gische toppers aan de start zal staan. In totaal komen er, verdeeld over de verschillende categorieën, meer dan honderd Belgische atle ten naar Hulst, weet secretaresse wedstrijden in Engeland, Turkije en Hongkong waar duizenden mensen op afkomen. „Het zou mooi zijn als de deelnemeraantal len in Nederland en Zeeland in het bijzonder groeien. Dat het niet bij maar 150 inschrijvers blijft." De Scheldebeker is niet direct een zware wedstrijd, weet Siewe. „Daarvoor moeten de zwemmers er in 2019 niet bij zijn. Toppers zo als Wietse Beerens zijn in 1.11 uur aan de overkant. Maar de wed strijd wordt wel gehouden op een unieke plaats en heeft een prachti ge historie." De wedstrijd werd in 2014 sinds lange tijd weer gehouden. De aanleiding was het tweehon derdjarig bestaan van Zeeuws- Vlaanderen. Die editie beviel zo goed, dat meteen aan een vervolg werd gedacht. Omdat de Wester schelde druk bevaren is, is afge sproken dat er nu om de vijf jaar een paar uur vrij baan wordt gege ven aan zwemmers. Hilde Hiel van RKHAV. Monique Verschuure (AV'56), winnares bij de vrouwen, gaat dit jaar over naar de categorie D35. Ze moet in staat zijn ook daar de titel te grijpen. GOES. Zwemmer Ru- den de Ridder uit Vlissingen, wielren ner Jarno Mobach uit Philippine en zeiler Finn Kribbe uit Goes zijn genomineerd voor de Zeeland Seaports Stimule- rings- en Aanmoedi gingsprijs 2015. Hun namen werden giste ren tijdens de Contac ta bekendgemaakt door de stichting Zee land, Sport en Lei sure. Begin 2016 laat Zeeland Seaports we ten naar welk talent de hoofdprijs van 3000 euro gaat. Eerdere winnaars van de prijs zijn kite- surfster Katja Roose, zeilster Esmee van Drielen en triatlete Lindy van Anrooij. ")DA JNNEMENT door Jan Dagevos door Barry van der Hooft TERNEUZEN. Mitchell Braafhart hoopt over zes weken weer op het trainingsveld te kunnen staan. De doelman van FC Axel, koploper in de tweede klasse van het zaterdag voetbal, liep vorige week tijdens een keepersdag in Westdorpe een zware knieblessure op en wordt morgen geopereerd. „Mijn menis cus is gescheurd", vertelt Braaf- hart. „Die wordt tijdens een kijk operatie weer hersteld." Mitchell Braafhart doelman FC Axel door Roeland van Vliet GOES. De eerstvolgende editie van de Scheldebeker, de zwemwed strijd van Vlissingen naar Breskens, is pas in 2019. Tot die tijd zal de stichting Scheldebeker, die afgelo pen zomer werd opgericht, binnen- en buitenland warm maken voor de bijzondere oversteek van de Westerschelde. door Sjaak Sinke HULST. De Koole Sport-crosscompe- titie 2015-2016 gaat zaterdag van start met de dertigste editie van Moerschanscross. In Hulst zullen veel Belgen aan de start staan, die flink wat punten kunnen meepak ken. Erwin Harmes heeft aangege ven zijn titel te willen verdedigen wanneer de Zeeuwse wedstrijden zijn deelname aan het landelijke crosscircuit niet in de weg staan. Het Zeeuws kampioenschap vindt dit jaar op 5 december plaats, tijdens de Den Inkelcross in Kruiningen. De vijf beste resul taten van dit seizoen bepalen het eindklassement, waarbij per wed strijd maximaal 250 punten te ver dienen zijn. In totaal wordt in 27 categorieën gestreden. De crosskalender ziet er als volgt uit: 7 november, Moerschanscross in Hulst; 28 november, Elderschanscross in Aardenburg; 5 december Den Inkel cross (ook Zeeuws kampioenschap) in Kruiningen; 16 januari, Deltacross in Westenschouwen; 30 januari, Schelde- sportcross in Westdorpe; 13 februari, Grevelingecross in Bruinisse; 27 fe bruari, Kustcross in Vlissingen. DONDERDAG 5 NOVEMBER 2015 Wielrenner Davy Gunst wordt geïnterviewd door journalist Remie Oppeneer. Rechts naast hem rolstoelbasketbal ler Mark Aalders, wielrenner Johnny Hoogerland en sportpsycholoog Ad Vos. foto Johan van der Heijden De start van de Scheldebeker, op 20 juli 2014. De winst ging naar Wietse Beerens uit Tilburg, die na 1.11.53 uur finishte, archieffoto Lex de Meester voor een •er maani

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 72