Symposium in Goes 14 Appelloop is zaterdag volgende wedstrijd in Runnerscriterium De Kok beslist duel met Van Dam met fraaie serie in zijn voordeel Thuisvoordeel in de sport kan volgens sportpsycholoog Ad Vos soms ook een nadeel zijn. In Axel kunnen zaterdagmiddag weer punten gescoord worden voor het Zeeuws-Vlaamse Run nerscriterium. Road Running Axel organiseert de Appelloop, met start en finish bij de voetbal velden van FC Axel. De organisatie heeft wat aanpas singen aan de infrastructuur moeten doorvoeren omdat zater- dag ook de voetbalderby tussen FC Axel en Zaamslag op het pro gramma staat. De kantine van de voetbalvereniging is daardoor niet beschikbaar voor Road Run ning Axel. De organisatie zet daarom een tent neer waarin alle plichtple gingen plaatsvinden. Er kan op en langs het terrein van de paar densportvereniging geparkeerd worden. De Appelloop gaat zater dag om 15.00 uur van start met drie verschillende afstanden: 5950, 9150 en 13800 meter. De jeugd mag vanaf 14.45 uur 250 meter lopen op de Sportlaan in Axel. In 2014 ging de zege in de Appelloop naar Axelaar Erwin van den Broeke (foto). Tijdens de competitiewedstrijd tussen LBV en HGL/KOT '86 in het district Delta Zuid West viel er veel te genieten. De thuisclub won de strijd met 35-25. De meeste aandacht ging echter uit naar de partij tussen de kop mannen Joey de Kok (LBV) en Jens van Dam. Tot de zeventien de beurt gaven de twee jeugdige spelers elkaar weinig toe (32-30). Maar nadat Van Dam eerder in de partij al een serie van zeven had gemaakt, knalde De Kok er een serie van tien tussendoor. Hij maakte de partij vervolgens vier beurten later uit: 45-37. De Trainer Nieuwelink wil graag hopgerop Tom Nieuwelink is aan zijn laat ste maanden bezig als trainer van Biervliet. De Terneuzenaar kondigde deze week zijn ver trek aan bij de zondag-vierde klasser, waar hij in januari 2014 werd aangesteld als opvolger van de ontslagen Arno Zwe- gers. De ambitieuze Nieuwe link is momenteel bezig met de cursus Trainer/Coach II en wil graag hogerop. Met Bier vliet bezet hij momenteel de elfde plaats. Kok kwam in eigen huis tot een moyenne van 2.045, terwijl dat voor Van Dam 1.681 was. Overwinning voor driebanders Jacobs In de vierde divisie driebanden won Jacobs Mannenmode 1 met 6-2 van 's Lands Welvaren 2. Martin Sturm, Joop de Fouw en Giel Menheere wonnen hun partijen. Alleen Kees den Boer moest de punten afstaan aan Sylvia Eckel. Het tweede team van Jacobs speelde verdienste lijk gelijk bij De Distel 8 (4-4). Na nederlagen van Piet Bom en Kees Vermeulen pakten Frits van der Vliet en Willie Ver beek na de pauze een punt. sport kort De sporters die zaterdag een thuiswedstrijd voor de boeg hebben, kunnen er niet gerust op zijn. Voetballen op eigen bo dem, basketballen in de eigen hal of wielrennen in de eigen provin cie levert lang niet altijd winst op. „Het thuisvoordeel is vaak ook een thuisnadeel", betoogde sportpsycholoog Ad Vos gister avond tijdens een symposium op de Contacta in Goes, de zaken- beurs van Zeeland. „Bij finales loop je eerder de kans die te ver liezen." 'Zeeuwse topsporters spelen graag een thuiswedstrijd.' Het was het motto waar Ad Vos, rol stoelbasketballer Mark Aalders en de wielrenners Johnny Hoo- 'lk ben nu meer ervaren en ik vind het heerlijk als er veel mensen zijn' gerland en Davy Gunst mee aan de slag gingen. De conclusie was uiteindelijk dat het thuisvoordeel er wel degelijk is en dat het ook van belang is voor een sporter. „Het motiveert me", zei Johnny Hoogerland, „zeker als er ook nog eens familie langs de kant staat. Die zie ik dan ook altijd staan." Mark Aalders, die zich onlangs met het Nederlands rolstoelbas ketbalteam voor de Paralympics in Rio de Janeiro plaatste, zag het voordeel van een thuiswedstrijd ook wel. Dit terwijl hij tien jaar geleden een nachtmerrie over hield aan een wedstrijd in een volle hal aan de Nassaulaan in Middelburg. „We speelden tegen de ongeslagen koploper. Er zaten veel vrienden van me op de tribu ne. In de laatste twee seconden schoot ik de winnende bal naast de basket. Daar lag ik toen wel van wakker en op feestjes ben ik er nog vaak aan herinnerd. Maar of ik die bal nu miste, omdat ik te veel met het publiek bezig ben geweest...? Ik weet het niet. Ik ben nu meer ervaren en ik vind het heerlijk als er veel mensen zijn. Het geeft me vleugels. Soms sleept het publiek je er ook door heen." Toch gaat het thuisvoordeel vaak verloren als er spanning op de wedstrijd komt, beweerde Vos. „Dan gaan de sporters aan dingen denken die niks met de taak te maken hebben. Terwijl het juist belangrijk is om bij het hier en nu te blijven. Ik zeg altijd tegen de sporters dat ze zich moe ten fixeren op hun taak. Dus niet denken maar doen." Winnen Vos krijgt vaak sporters over de vloer op het moment dat het niet goed met ze gaat of dat ze blokkeren. „Dat is heel jammer", stelde hij. „Als je je al op jonge leeftijd mentaal gaat trainen, is de kans groter dat je het als top sporter gaat maken. Er is nog veel te winnen wat dat betreft. Vlak ook de rol van de coach of de trai ner niet uit. Dat zijn eigenlijk de ambassadeurs richting hun spe lers." Sport sport@pzc.nl AXEL LEWEDORP BIERVLIET Joey de Kok KWADENDAMME KLOETINCE Vrijdag volgende 7x7-toernooi Voetbalvereniging Kloetinge fungeert vrij dagavond als gastheer voor het volgende 7x7 Voetbal Zee land-toernooi. Er wordt opnieuw in twee categorieën ges- trede: 35+ en 45+. Bij de oudste catego- rie doen Nieuwland, Zeelandia Middelburg, FC Dauwendaele, De Noormannen, Seroos- kerke en Kloetinge mee. In de categorie 35+ zijn dat SSV'65, het Loodswezen en Kloetinge. Het laatste toernooi van de na jaarsreeks wordt op vrijdag 27 november bij SW'65 afgewerkt. Meer informatie is te vinden op www.7te- gen7voetbalzeeland.nl Er valt nog veel te winnen door Jan Dagevos Mark Aalders rolstoelbasketballer Mitchell Braafhart, hier tijdens zijn laatste wedstrijd voor Hoek, moet morgen onder het mes. De doelman van FC Axel hoopt over een week of zes weer op het veld te staan, foto Pim Waslander/Orange Pictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71