Dichteres klaagt: hé Karwei, die tekst is van mij Dubai, Oman, Abu Dhabi Bahrain 6 NIEUWS Morre, voormalig stadsdichter van Eindhoven: „Dat is wel apart hoor, dat je in een bouwmarkt je eigen tekst terugziet. Met een prijskaart je: 12,95 euro. Op de achterkant van de verpakking stond 'Made in China'." Maar niet alleen dat, ook verve lend in zakelijk opzicht. Morre leeft (deels) van haar gedichten en korte teksten, die ze vaak op Twit ter 'uitprobeert' maar naderhand ook bundelt en op sieraden laat drukken. „Regelmatig krijg ik de vraag of mensen mijn teksten mo gen afdrukken op geboortekaart jes of uitnodigingen voor feestjes, dat is natuurlijk geen probleem. Maar in een winkel als Karwei, zonder bronvermelding, dat gaat echt te ver." Morre belde met Karwei, en werd verwezen naar het Neder landse kantoor van de Britse pro ducent Graham Brown. Morre: „Hun reactie was geweldig. Ze zochten uit hoe het zat, erkenden dat het mijn tekst is en we praten nu over een schikking." „Dit is echt de eerste keer dat zoiets bij ons gebeurt", reageert Sandra Boes van het bedrijf. „Dit is één van onze nevenproducten, wij maken vooral behang. Het ge beurt ons ook regelmatig dat ande re bedrijven onze motieven plagië- ren, daarom zijn wij hier heel alert op." Volgens Boes stuitte een van de medewerksters op de sociale netwerksite Pinterest op de dichtregels. „Toen me vrouw Morre contact met ons zocht, bleek na vele malen doorklikken dat zij inderdaad de bedenk ster is. En zodra je iets publiceert in boekvorm of op internet, ligt het copyright bij de au teur; je hoeft dat niet ergens te deponeren. De zaak is helder, daarom praten we al snel over een schikking." Misschien zit er nog meer in voor de dichteres, stelt Boes, want de producent overweegt in de toekomst nog meer van Morres teksten af te drukken. „Ze schrijft prachtige gedich ten." Het begon met een be richtje van een beken de, zondagavond: kijk nou wat ik bij Karwei zag liggen, dat is toch een tekst van jou? Tekstschrijver Merel Mor re (38) uit Eindhoven: „Ik dacht, dat klopt, dat zijn mijn woorden. Maar ik heb helemaal niets aan Karwei verkocht." De volgende dag zag ze het zelf in de winkel liggen: een lijst met één van haar kenmerkende punti ge teksten: hallo leven trek iets moois aan we gaan NEERGESTORT Semi All Inclusive foto Koen Verheijden door Jeroen Schmale Tekstschrijver/ dichter Merel Mor re uit Eindhoven zag tot haar grote verbazing een van haar gedichten 'te koop' liggen bij bouwmarkt Kar wei. De producent gaf direct een fout toe en praat nu over een schik king. De bouwgigant wil wellicht meer teksten van haar afnemen. Ontdek het fascinerende Midden-Oosten per AIDAstella: informeel, casual, ontspannen en sportief. Nü bij Kras: zeer voordelig, inclusief vlucht, transfers, excursie Dubai, Fooien en semi All Inclusive aan boord. 7 nachten cruise per luxe AIDAstella**** Naar o.a. Dubai, Muscat, Abu Dhabi en Bahrain Vliegreis, transfers, fooien, alle maaltijden aan boord én diverse drankjes tijdens de buffetmaaltijden Uitgebreide dagexcursie Dubai o.l.v. NL-sprekende gids Vertrek: november t/m maart Zie: Kras.nl/37121 Verlenging Dubai-stad of strand 12 dgn v.a. 1059 U kunt deze cruise ook verlengen met 3 nachten verblijf in een 4-sterren hotel in Dubai-stad of luxe resort aan het strand van Ras-al-Khaimah. Verlenging is inclusief ontbijt. Zie: Kras.nl/aida

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6