Onderzoekscommissie adviseert relatietherapie Provispo wint innovatieprijs In alle grote projecten van de provincie gingen dezelfde dingen mis ZEELAND 5 Waterdunen Wat er zoal fout ging bij de vijf projecten die zijn onderzocht door de commissie Het nogal droog opgeschreven rapport van de onderzoekscom missie Sloeweg heeft wel een poëtische titel: 'De pa relduiker vreest de modder niet'. De suggestie is duide lijk. Wie iets moois wil op vissen moet diep in de mod der durven duiken. Laten we leren van onze fouten, zegt de commissie daarmee. De aanbevelingen zijn belangrijker dan de con clusies. Hoe zwart de mod der van de Sloeweg is, was in juni al eens aangetoond in het rapport dat onder zoeksbureau Necker van Naem uitvoerde naar de in terne projectorganisatie. Daarin kregen alle betrokke nen onder uit de zak. Necker van Naem heeft ook de Statenleden van de onderzoekscommissie bijge staan. Hoewel opnieuw hard, is dit rapport lang niet zo vernietigend als dat van juni. De breed samengestel de commissie, met leden uit coalitie- en oppositiepar tijen, heeft ervoor gewaakt het onderzoeksresultaat te politiek te maken. En de ge deputeerden valt - opnieuw - veel te verwijten, maar de pijlen zijn nog meer gericht op het functioneren van de Statenleden. Naast aanbevelingen voor een Kader Grote Projec ten, waarin veel nauwkeuri ger wordt beschreven wat een groot project is, in wel ke fasen dat kan worden on derverdeeld en op welke momenten Provinciale Sta ten invloed kunnen uitoefe nen, valt vooral de aanbeve ling op dat de onderlinge re latie tussen gedeputeerden en Statenleden moet wor den verbeterd. Over en weer zijn de laat ste jaren signalen van onge noegen geuit en onderkend, staat in het eindrapport, maar ze krijgen geen plaats in een dialoog. Er is gedoe over de 57-plusregeling en over geheimhouding, maar uit de hoorzittingen van de onderzoekscommissie kwam naar voren dat er niet gezamenlijk op een con structieve manier aan het belang van Zeeland wordt gewerkt. Als dat verbetert, is uit de modder daadwerke lijk een parel opgevist. Het rapport van de commissie Sloeweg heeft wel een poëtische titel: 'De parelduiker vreest de modder niet' Er wordt niet gezamenlijk op een constructieve manier aan het belang van Zeeland gewerkt Het bedrijf kwam woensdag op de netwerkbeurs Contacta in Goes als winnaar uit de bus. Pro vispo kreeg de Zeeuwse innovatie prijs Emergo, die bestaat uit 'eeu wige roem' en een kunstwerk. De wedstrijd van de Kamer van Koop handel en de provincie werd voor de twaalfde keer gehouden en wordt uitgereikt aan een bedrijf dat een succesvolle innovatie heeft bedacht. Provispo bedacht het Pano- field-camerasysteem, dat beelden van twee camera's aan elkaar hecht. Dat helpt sportcoaches bete re videoanalyses van wedstrijden te maken. Beelden zijn nog tij dens de wedstrijd te bekijken. Andere mededingers waren Jan sen Tholen dat met de gebroeders Schot van de TH4 een geautomati seerd inhang- en oogstsysteem voor mosselzaadvangstinstallaties heeft ontwikkeld. Dragon Plastics uit Sint-Maartensdijk was in de ra ce met hergebruik van plastic, waar het bedrijf design- en woon accessoires van fabriceert. Shinemark zat bij de finalisten dankzij een social media-café Shi ne in Goes, waar ondernemers kunnen samenwerken onder het genot van goede koffie. Vandenen- de in Borssele behoorde bij de kanshebbers met de Urban Garage Mover, een vuilniswagen die in la ge ruimten zoals een parkeergara ge afval kan ophalen. Zeeland beleefde op de Contac ta nog een primeurtje. Emer- go-winnaar Provispo kreeg de al lereerste fles van een nieuw Zeeuws product: Dutch Rose Gin. Het distillaat komt uit de koker van Slijterij De Vuurtoren in Sluis, die voor deze borrel samen werkt met de biologische rozen kwekerij de Bierkreek uit IJzendij- ke. Die voorziet de gin van rozen blaadjes. De flessen zijn bovendien alle maal individueel genummerd. Pro vispo kreeg nummer 1 van batch 1. De Vuurtoren lanceerde eerder Zeeuwierjenever en de likeur Mo- nastique. 18,5 miljoen euro tekort Sloeweg Sluiskiltunnel Risicoanalyse ontbreekt Risico's onvoldoende toegelicht DONDERDAG 5 NOVEMBER 2015 ANALYSE door Ernst Jan Rozendaal 5 projecten zijn door de commissie onderzocht: de Sloeweg, Perkpolder, Waterdunen, Natuurpakket Westerschelde en de Sluiskiltunnel. Onderzoekscommissieleden Hannie Kool (CDA), Rutger Schonis (D66), Tobias van Gent (VVD), commissaris van de koning Han Polman, Peter van Dijk (PVV), Ger van Unen (SP) en voorzitter Hans van Geesbergen (WD) van de commissie bestuur, foto Lex de Meester door Frank Balkenende GOES. Provispo uit Terneuzen is het innovatiefste Zeeuwse bedrijf van 2015. Eigenaar Remco van Leeuwen van Provispo ontvangt de Zeeuwse innovatie prijs Emergo. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67