te spelen in Renesse 44 i UIT THUIS 3 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN Het duet'A Love Bizarre', dat ze samen met Prince opnam, scoorde wereld wijd hoge ogen Hybrid The Reunion brengt underground bassmusic en streetart naarVlissingen keert terug in Vlissingse elub Bellamy Monnikenwerk Amy, de soundtrack Seks, drugs en dance Droefsnoeterij op niveau Het erfgoed van Bocuse naar haar latin roots en breidde haar toch al indrukwekkende CV verder uit met samenwer kingen met onder andere Ringo Starr, Diana Ross en hedendaag se pophelden als Beyoncé en Pharrel Williams. In 2007 maak te de muzikante een tournee door Europa in het gezelschap van de Nederlandse saxofoniste Candy Dulfer. Zeven jaar later traden zij nogmaals samen op tijdens het North Sea Jazz Festi val in Ahoy Rotterdam. Sheila E. bracht in totaal zeven albums uit. Haar laatste plaat, Icon, verscheen in 2013. De afge lopen jaren hield E. zich naast haar muziek bezig met het schrijven van haar biografie 'The beat of my own drum', die afgelopen juli uitkwam. Ook ac teerde ze in verschillende films en houdt ze zich bezig met haar Elevatie Hope Foundation, een stichting die ondersteuning biedt aan mishandelde kinde ren. Sheila E: zaterdag 7 november, Dorpshuis Renesse, aanvang 21.00 uur. Kaarten kosten 55 eu ro en zijn te koop via de websi te www.renesseinconcert.nl. 8 en 9 november, De Boerderij in Zoetermeer en de Effenaar in Eindhoven. organiseren. In Vlissingen dus. Met Hybrid: The Reunion wordt aan die oproep gehoor gegeven. De line-up van deze lustrumeditie bestaat uit oude bekenden. Van 23.00 tot 05.00 uur draaien Dubbacle uit Boskoop en Hybrid residents IIAN, Sub Sonic en Ja- hua. Dubbacle speelde op feesten als Sonic Boom (Canada) en We are all Bastards in Zweden. Hij bracht meerdere tracks uit op nationale en internationale la bels en trok de aandacht van dub- step-zwaargewicht Joe Nice. De Vlissingse IIAN draaide onder meer op Cable Invites Acess.FM (Melk weg, Amsterdam), MaasBASS (Land bouwbelang, Maastricht), Zwaar! (El Torro, Goes) en Drum Bass In Your Face (De Spot, Middelburg). Sub Sonic is vaste gast op Hybrid, waar hij muzikale grenzen verkent met crossovers tussen dubstep, drum and bass, breakbeat, techno, IDM en electro. Jahua, een in Rotterdam woonachtige dj/producer met Vlissingse roots, is een van de oprichters van Hybrid Kids. Hij deed shows in binnen- en buitenland, waaronder PRSPC, SoHurtz, Mundial Festival, 3FM, Bass- faced, R'dam Beats, Impulse Berlin, Shourai Sessions, Magneet Festival, Ra- veland Festival Belgium, Eendracht Festival, Sub my Sick Dresden, Hrtz, BEAST en Bass Odyssey. Uiteraard ontbreekt Hybrids vaste Mas ter of Ceremony niet: MC Metro noom, die ook feesten hostte als Deep Cutz, WOPWOP, Kierewiet vs N20, Kill the DJ Official Festival en Bass- faced. Het logo van Hybrid is van de hand van de Vlissingse graffiti-artiest Alain Balleur (Dotsone op Facebook). Onder de artiestennaam Dots neemt hij sinds 1998 deel aan graffiti-jams en ex- po's. Ook geeft hij workshops. Zijn werk was onder meer te zien op het Zeeuwse hiphopfestival 12 Hours of Hip Hop. Achter Enigma Geometricks gaat Vlis- singer Demian de Jonge schuil. De Jon ge, nu woonachtig in Rotterdam, be gon in 2006 als graffiti-artiest. Sinds 20T5 vertaalt hij geometrische patro nen en mandala's naar kunstvormen als streetart en tattoos (in dot work of pointillisme). Zijn werk was te zien op festivals als Psy-Fi, Solar, Magneet en t2 Hours of Hip Hop. (Facebook: Enigma Geometricks) Hybrid: The Reunion, 6 november, Club Bellamy (Nieuwendijk 9 Vlissin gen), van 23-5 uur. Entree 7,50 euro. Zie ook www.hybridkids.com. Door Mark Roos 00 BOEK MUZIEK 00 BOEK 00 BOEK 00 BOEK Donderdag 5 november 2015 -> Foto links: Eerdere editie van Hybrid, De Piek. FOTO SJOERD HOUBEN Foto rechts: DJ Dubbacle in actie op Hybrid 2013, De Piek. FOTO OLGA VAN DIJK Foto onder: werk van Enigma Geometricks. SAMEN BIJ De gehele wereldgeschiedenis vatten in één prentenboek: het is niet bepaald een gemakkelijke opdracht die Peter Goes zichzelf heeft gegeven. Maar het moet gezegd: Tijdlijn is een prachtboek geworden dat de lezer op virtuoze wijze rondleidt door de geschiedenis: van de dinosaurussen via de oude Grieken, het Wilde Westen en de Wereldoorlogen naar de Koude Oorlog en de Flower Power. —F Tijdlijn is verschenen bij Lannoo (19,99) Ook genoten van de ontroerende documentaire Amy, die sinds augustus in de bioscopen draait? De vorige week ver schenen soundtrack is een even curieus als fascinerend alle gaartje geworden met de prachtige filmmuziek van de Brazili aanse componist Antonio Pinto naast bijzondere uitvoeringen van klassieke tracks van Amy Winehou- se. In die laatste categorie is het ge nieten van de ultrakorte demo Like Smoke en de prachtuitvoering van What Is It About Men, live op ons ei gen North Sea Jazz Festival. Amy is verschenen bij Universal Je kunt geen dancestroming in Nederland bedenken of dj Ed dy De Clercq (60) was erbij. Als ooggetuige, maar vaker nog als initiator. Furore maakte de in Gent geboren 'Professor Par ty' in de fameuze RoXY-club in Amsterdam, waar hij als een van de eersten de uit Engeland en Amerika overgewaaide housemuziek omarmde. In Laat de nacht nooit eindigen blikt De Clercq, met de hulp van journalist Martijn Haas, terug op zijn enerverende carrière. Het boek laat zich lezen als een mengvorm van memoires, naslagwerk en een in seks, drugs en dancemuziek gedrenkte schelmenroman. Laat de nacht nooit eindigen is verschenen bij Bas Lub berhuizen (24,99) Tm so sorry - love Elliott, God forgive me' stond op het brief je dat op 21 oktober 2003 werd aangetroffen naast het le venloze lichaam van de toen 34-jarige singer-songwriter El liott Smith. De zelfmoord maakte niet alleen een einde aan een carrière vol prachtige albums; het beëindigde tevens Smiths strijd tegen zijn innerlijke demonen, zijn depressies en zijn drank- en drugsverslaving. Dat Universal bijna alle al bums van Smith deze maand op nieuw uitbrengt, is goed nieuws, want de intense folkliedjes van de ze melancholieke droefsnoet verdie nen een groot publiek. —F De complete Elliott Smith-catalo gus, waaronder de compilatie An In troduction To Elliott Smith, is ver schenen bij Universal Chef-kok Paul Bocuse (89) is, mede door de ziekte van Par kinson en een hartkwaal, al een tijdje van het internationale toneel verdwenen; zijn culinaire erfgoed is nog steeds spring levend. De Fransman is een van de bekendste representan ten van de nouvelle cuisine. Het less-is-moreprincipe dat kenmerkend is voor deze manier van koken, is terug te vin den in het vuistdikke boek De nieuwe Franse keuken met daarin meer dan duizend recepten van Bocuse, met naast klassiekers als boeuf bourguignon en hazenpeper allerhande Franse culinaire obscuriteiten, waaronder hersenbeignets in tomatensaus en schaapstong met linzenpuree. De nieuwe Franse keuken is verschenen bij Kosmos uitge vers (24,99) An Introduction to... Elliott Smith

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55