2 IIS Sheila E. belooft de zaal plat Muzikaal talent soleert bij Zeeuws Orkest Stefan Knuijt Underground liass mus ie keest In de Vlissingse Club Bellamy wordt morgen het underground bassmusicfeest Hybrid The Reunion gehouden. Dj s Dubbacle, IIAN, Sub Sonic en Jahua draaien. Na topmuzikanten Al Di Meola, Marcus Miller, Larry Graham en Level 42 staat er op zaterdag 7 november opnieuw een grootheid op het podium in het Dorpshuis Renesse. Percussionist, drummer en zangeres Sheila E. belooft sa men met haar zeven-koppige band de zaal plat te spelen. De Californische Sheila E. (57), voluit Sheila Escove- do, is een dochter van de beroemde jazzmuzikant Pe te Escovedo. Dat zij ondanks haar be kende vader prima op haar eigen muzi kale benen kan staan, bewees E. al in de jaren tachtig. Toen werkte zij sa men met muzikanten als Patti Labelle en Marvin Gaye. Maar Prince speelde grootste rol in haar muzikale ontwikke ling. In 1984 behaalde E.'s eerste solo hit The Glamorous Life, die zij samen met Prince schreef, een nummer-2 no tering in de Nederlandse Top 40. En het duet A Love Bizarre, dat zij geza menlijk opnamen, scoorde wereldwijd hoge ogen. Deze nummers komen op menig radiostation nog regelmatig voorbij. Ook drumde ze twee jaar in de band van haar 'mentor'. In de jaren '90 ging Sheila E. terug t«?D00R ONDINE VAN DER VLEUTEN Vijfjaar geleden werd in Vlissingen de eerste edi tie gehouden van Hy brid: een evenement voor liefhebbers van un derground bassmusicgenres als dub- step, grime, jungle en drum and bass. Hybrid is een concept van het Vlissings/Rotterdamse collectief Hy brid Kids, bestaande uit dj/producer Ja hua en de kunstenaars Enigma Geome- tricks en Dots. Van de laatste twee is in Club Bellamy werk te zien en te koop tijdens het feest. De naam Hy brid verwijst naar het samengaan van muziek en kunst. Tijdens de eerste editie, op 12 no vember 2010, draaiden Nicon, Sub So nic en Jahua. In de jaren die volgden, haalde de organisatie grote internatio nale dubstepartiesten naar Zeeland, zo als Goth Trad, Walsh, Clubroot, TMSV, Goli Ashburner, Sleeper, Ip- man en Proxima. Op 6 december 2013 was Hybrid voor de laatste keer in Zee land, met The Illuminated, Alias en Ja hua. In 2014 en 2015 heeft Hybrid Kids vooral feesten in Rotterdam georgani seerd: onder meer Bass Odyssey, Hy brid en de Hybrid Kids Stage bij het Eendracht Festival. Vanuit Zeeland kwam intussen steeds dringender de oproep weer eens wat op homebase te Stefan Knuijt (Nieuw- en Sint Joosland, 1992) soleert in het tubaconcert van Vaughan-Willi- ams tijdens de komende najaarsconcerten van Het Zeeuws Orkest. „In de lieflijke melo die van het langzame deel kan ik de tuba la ten zingen." Stefan Knuijt her innert zich niet duidelijk de aan leiding om een instrument te gaan be spelen. „Mijn ouders speelden allebei en dat zal wel een belangrijke rol hebben gespeeld in mijn keuze. Ik ben be gonnen met de bariton bij muziekvereniging ONDA. Ik ben overge stapt naar euphonium en kreeg les aan de Zeeuwse muziekschool, waar ik ook piano stu deerde bij Leen de Broe- kert. Hij gaf me ook com positie- en harmonieles- sen. Hij was een ontzet tend geduldige en kundi ge leraar. Ik heb zo veel van hem geleerd. Hij en mijn oudoom Bram zijn voorbeelden voor mij. Hard studeren, alles met een beetje humor en vooral muziek maken." Knuijt studeert aan het conservatorium in Den Haag. Hij behaalde ba chelor tuba cum laude en is nu bezig met zijn masters. Hij componeer de ook, zoals 'Plotseling braken de dijken' en werkjes voor harmonie en tuba. Hij kreeg com positieleer van Daan Manneke, maar heeft zijn ambities om te com poneren nu even in de kast gestopt. „Ik schreef mijn eerste stuk toen ik twaalf jaar was. Dit was natuurlijk puur omdat ik het leuk vond en niet omdat ik hier echt iets mee wilde bereiken. Ik schreef mijn eerste stukken voor pia nosolo, later ook orkest stukken. Componeren is voor mij echt een hob by. Puur uit tijdgebrek ben ik ermee gestopt. Ik weet zeker dat ik het componeren weer ga op pakken als ik klaar ben met mijn studies." Knuijt is blij met de uit daging met Het Zeeuws Orkest te spelen. In het tubaconcert van Vaug- han-Williams, met de symmetrische opbouw en de knap geschreven cadensen, kan hij zich goed etaleren. „Het con cert is afwisselend en de karakteristieke eigen schappen van de tuba worden benut. In de lief lijke melodie van het langzame deel kan ik de tuba laten zingen en in het laatste deel, met veel tegenstellingen, kan ik me virtuoos uitleven." Najaarsconcerten Het Zeeuws Orkest: donder dag 12 november in de Mythe in Goes (aanvang 20.00 uur), vrijdag 13 (20.00 uur) en zondag 15 november (15.30 uur) in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. Op het programma de Polowetser dansen van Alexander Borodin, het tubaconcert van Ralph Vaughan-Williams en de Symfonische Dansen van Edvard Grieg. De generale repetitie op zondag 8 november van 14.00-17.00 uur in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg is traditiege trouw vrij toegankelijk voor publiek. Donderdag 5 november 2015 Sheila E. door Sharon van Oost MUZIEK EN KUNST KOMEN door Jeanette Vergouwen Stefan Knuijt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 54