PZC COLOFON PLflMECO Vanuit Terneuzen brand blussen over hele wereld Halve eeuw na prins Bernhard bezoekt koning 8 ZEEUWS-VLAANDEREN Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. Uitnodiging PLAFONDSHOW Koning Willem- Alexander gaf het startsein voor nieuw veiligheids centrum van Dow in Terneuzen. 088-0139910. P7J Kijk voor het laatste nieuws ook op: v www.pzc.nl Terwijl de meubels blijven staan. Plafonds Sierlijsten Verlichting TERNEUZEN. „Laten we hopen dat we dit allemaal zo min mogelijk nodig hebben", zei koning Wil- lem-Alexander toen hij gisteren officieel het veiligheidscentrum van Dow Benelux opende. Met een simpele muisklik bracht hij een videoverbinding tot stand met de vestiging van het chemiebedrijf in Nigeria, die als laatste werd toegevoegd aan het systeem waarmee de Dow-vestigingen in Europa, Mid den Oosten, India en Afrika wor den begeleid en gemonitord van uit Zeeuws-Vlaanderen. De koning trad met deze han deling in de voetsporen van zijn opa, prins Bernhard, die in 1965 de eerste productielocatie van Dow in West-Europa opende. Bernhard legde vijftig jaar gele den symbolisch verbinding met Midland, in de Amerikaanse staat Michigan, via een toen hypermo derne telex. De koning keek geïnteresseerd naar alle apparatuur en liet zich in het Engels informeren door Andrew Liveris, directeur van de Dow Chemical Company wereld wijd. „In Nederland werken men sen met veel kwaliteiten, daarom is het goed dat het centrum hier zit", legde Liveris aan de koning uit. „Ik ben zelf in Australië door Nederlanders opgeleid", zei hij la chend. Het bezoek van de hoogheid was ook de afsluiting van het vijf tigjarig jubileum van Dow Ter neuzen en in het kader daarvan woonde de koning een gedeelte van een symposium over de toe komst bij. Futurist Thomas Frey van het Da Vinci Institute uit Co lorado gaf een presentatie over zijn toekomstvisie en voorspelde Als er brand is bij Dow in Spanje, wordt er ge beld naar Terneuzen: het nieuwe veiligheids centrum van Dow Terneuzen is verantwoordelijk voor vestigin gen in Europa, India, Afrika en het Midden-Oosten. Het centrum is daarnaast ook meldkamer voor alle bedrijven op het industriepark in Terneu zen en meldpunt voor transport incidenten. „Als er een container aan boord van bijvoorbeeld een boot lekt, geven we aan de hulp ter plaatse informatie over wat de lading is en hoe ze het op kun nen ruimen", vertelt veiligheids coördinator Wouter Julsing. Dow had al dertig jaar een veiligheids centrum op het terrein, maar dat was dringend aan vernieuwing toe. Daarom is er op dezelfde plek een nieuw centrum verre zen dat in omvang twee keer zo groot is geworden en waar nu ook de verantwoordelijkheid voor andere landen bij is geko men. Het centrum wordt 24 uur per dag bemand door minimaal Dow had al dertig jaar een veiligheidscentrum op het terrein, maar dat was aan vernieuwing toe twee medewerkers. Zij ontvan gen ook de contractmedewerkers en doen een stukje beveiligings- werk. „Bij een incident roepen zij de emergency leader op, die tij dens een incident de leiding heeft", vertelt Julsing. „Er heerst nu veel meer rust in het centrum dan voorheen omdat er is geïnves teerd in een rustige indeling. Ook is er een aparte ruimte om informatie te verstrekken", ver telt hij. Er zijn ook technische snufjes bij gekomen. Julsing: „Snel raad pleegbare informatie over che mie, plattegronden en een pro gramma waarmee we doorsne- des van pijpen kunnen zien." Het bezoek van de koning was ook de afsluiting van het vijftigjarig jubileum van Dow Terneuzen poort. Dow-medewerker Richard van Santé had de koning nog nooit 'in het echt' gezien en greep zijn kans met twee colle ga's. „Het is gewoon leuk. We ge ven hem een warm onthaal. Ik heb eigenlijk spijt dat ik mijn oranje vlag niet bij me heb", zei hij lachend. Wat iedereen wél bij onder meer dat er in de toekomst veel banen verdwijnen door tech nologie. Naast een serieuze bood schap, kreeg hij de koning luid aan het lachen door te zeggen dat mensen in 2030 een koffiemachi ne hebben die slimmer is dan zij. De medewerkers van Dow kre gen slechts een korte glimp van de koning te zien. De aankomst van de vorst en zijn vertrek naar het symposium mochten mede werkers meemaken bij de hoofd- had was een telefoon of camera om het be zoek van zijne majes teit vast te leggen op de gevoelige plaat. Vanachter de drang hekken werd er ge klapt, 'daar-is-ie' geroepen, en er werd héél veel geflitst. Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Showroom: Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl Krant niet ontvangen? Onze excuses. Bel onze bezorgservice: 088 0561510, of meld het op: www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Vragen? Bel: 088-0139910 Uitgever Erik van Cruijthuijsen Sales manager Kees van Zalinge Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid T: 088-0139995 E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden O Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer in formatie: copyright@wegener.nl Hoofdredactie Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Centrale redactie Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118- 43 4000 T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl www.pzc.nl Redactie Walcheren. Bevelanden. Schouwen-Duiveland en Tholen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen T: 0118- 434021 E-mail: walcheren@pzc.nl; bevelanden@pzc.nl; schouwen-duiveland@pzc.nl; tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informa tie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy sta tement op www.pzc.nl Vrijdag 6 november van 14.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 7 november van 10.00 tot 16.00 uur. Tijdens deze speciale show kunt u zich uitvoerig laten voorlichten over de vele mogelijkheden van dit unieke en beproefde plafondsysteem. De koffie staat klaar! Schone montage in één dag. Voor elke interieurstijl. Zonder hakken en breken. Verlichting naar wens. De meubels kunnen blijven staan. Uit één geheel op maat gemaakt. PLAFONDS In de voetsporen door Sophie Stockman Medewerkers van Dow stonden massaal met hun telefoon in de aanslag om de aankomst van de koning te fotograferen, foto's Camile Schelstraete Dow Chemical-directeur Andrew Liveris (I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40