Half november opvang Kruiningen Oude btw-tarief'af en toe' op parkeerbonnen Schouwteam van Stadsraad brengt meer dan tachtig gebreken aan het licht WALCHEREN 7 Gemeente Veere dicht badplaats allure toe, maar laat zelf na onderhoud te plegen. De herbouw van het prestigieuze Badpaviljoen - nu alweer meer dan zeven jaar gele den - gaf Dom burg weer iets terug van de oude grandeur. Daar zou het niet bij blijven, verkondigde het gemeen tebestuur. Domburg moest op nieuw een badplaats worden van allure. Een hotelier die destijds twee draaimolens langs de Badweg wil- Als je grandeur wil uitstralen, moet je er voor zorgen dat ook de openbare ruimte daaraan voldoet de plaatsen, kreeg dan ook nul op het rekest. „Voor een badplaats met allure", schreef het college, „is een hoogwaardige inrichting gewenst. Het plaatsen van twee draaimolens draagt daar niet toe bij." Het beleid van de gemeente evenmin, zo kan na al die jaren worden vastgesteld. Op papier heeft Domburg inmiddels de sta tus bereikt van internationaal kuuroord. In werkelijkheid ligt de badplaats er nog havelozer bij dan zeven jaar geleden. Neem het 'na tuurlijk kuuroord' dat ooit werd aangelegd in het Nehalenniage- bied. Al vele jaren lang rest daar van nog slechts een door duindoorn overwoekerde ruïne. Een 'schouwteam' van de Stads raad bracht gisteravond rapport uit over twee inspectietochten in het stadsdeel dat het meest door inwoners en toeristen wordt be zocht: het stadshart en de Boule vard. Het schetst een ontluiste rend beeld van de staat van onder houd. Overal doorgeroest straat- meubilair en hoog opschietend on kruid, her en der verzakkende pa den met schots en scheefliggende keien. En als je daar niet over strui kelt, dan loop je onverhoeds tegen lukraak geplaatste afvalcontainers aan of bots je op hinderlijk in de weg staande reclameborden. Het team fotografeerde meer dan tach tig van dat soort gebreken. Die werkelijke situatie contras teert schril met de staat van onder houd die de gemeente Veere zegt na te streven. Immers, de gemeen telijk 'kwaliteitsnorm' voor dit ge bied schrijft voor: 'het onderhoud is prima en de buitenruimte ziet er keurig uit'. De stadsraadleden Ko Jan Pro voost, Adri Meeuwse en Ruben Weststrate, die samen het schouw team vormden, tonen daarente gen aan dat sprake is van vele tien tallen situaties die gevaar, hinder, onrust of ongemak opleveren. Ze De situatie contrasteert schril met de staat van onderhoud die de gemeente Veere zegt na te streven benadrukken dat hun rapport op bouwend is bedoeld. „Als je gran deur wil uitstralen, moet je er voor zorgen dat ook de openbare ruimte daaraan voldoet", licht Ad ri Meeuwse toe. De Stadsraad biedt de gemeente aan 'samen de schouders te zetten' onder het ver beteren van het gebied tot 'A-plus'-niveau. Daar past de ga rantie bij dat noodzakelijk onder houd daadwerkelijk wordt uitge voerd, en dat afspraken worden na gekomen. Want daar ontbreekt het volgens het team vaak aan. MIDDELBURG. Een automobilist keek onlangs vreemd op toen hij in de parkeergarage aan De Gee- re in Middelburg zijn parkeer bonnetje (4,90 euro) nauwkeu rig bestudeerde. Op dat bonnetje stond duide lijk dat hij 19 procent btw had be taald. En als ondernemer wist hij maar al te goed dat in 2012 door het kabinet het btw-tarief was verhoogd naar 21 procent. Daar loopt die toch al armlastige gemeente Middelburg dus flink wat geld mee mis, zo bedacht hij. Wethouder Chris Simons geeft echter aan dat dat laatste niet het geval is. „Wij dragen de btw netjes af aan de belasting dienst." Bovendien, aldus de wet houder, gaat het om een schrijf fout, niet om een berekenings- fout. „Af en toe vermeldde de au tomaat in de Geeregarage het ver keerde btw-tarief. Maar er werd wel het correcte tarief bere kend." Volgens hem werden ambte naren al een jaar geleden op die btw-fout gewezen waarna de au tomaat werd hersteld. „Maar af en toe printte hij toch een brief je met 19 procent." Begin deze maand is de automaat vervan gen, aldus de wethouder, 'en wordt het correcte tarief bere kend én afgedrukt'. De gemeente liet vorige week weten dat het COA (Centraal Or gaan opvang Asielzoekers) waar schijnlijk ook bij Reimerswaal aan klopt voor crisisnoodopvang. In middels hebben zich na een op roep 'tientallen' vrijwilligers ge meld om te helpen in de Reimers- waalhal in Kruiningen. Eerder werd er nog geen periode genoemd, maar nu bevestigt bur gemeester Jan Huisman dat de vluchtelingen waarschijnlijk in de week van maandag 16 november naar Kruiningen komen. Een exac te datum heeft het COA volgens hem nog niet genoemd. Voor de opvang wordt het ter rein om de sporthal afgezet met hekken. Volgens Marien Weststra te van Leefbaar Reimerswaal zou den hier twee bewakers bij staan. Hij vindt dat 'veel te weinig'. „Als er een vechtpartij ontstaat, wat niet ondenkbaar is met veel jonge mannen, doe je daar helemaal niks tegen met zo weinig bewa kers." Huisman wil het getal van 'Als er iets gebeurt, begin je niks met twee bewakers op tweehonderd vluchtelingen' Marien Weststrate Leefbaar R'waal twee bewakers niet bevestigen, volgens hem wordt de hal 'ade quaat beveiligd'. Weststrate denkt ook dat er met name als de nood opvang deels in het weekeinde valt te weinig politie in de buurt is. Volgens Huisman wordt de po litie ingelicht wanneer de opvang begint, maar worden er geen extra agenten ingezet. Reimerswaal gaat er overigens op voorhand van uit dat ze extra geld kwijt is aan op de opvang. „Gemeenten krijgen nu veertig eu ro per vluchteling per dag. Dat is niet genoeg. Als gastvrije gemeen te willen we zorgen voor een goe de opvang, daarom zullen we iets moeten bijpassen", zegt Huisman. De Vereniging Nederlandse Ge meenten dringt bij het Rijk aan op een extra bijdrage. Bank Hoge Hil DONDERDAG 5 NOVEMBER 2015 Domburg verloedert snel door Henk Postma Drie van de meer dan tachtig 'ge breken' die het schouwteam fotogra feerde in Domburgs toeristisch ge bied. Rechtsboven teamlid Adri Meeuwse. foto Lex de Meester door Joeri Wisse KRUININGEN. Reimerswaal is over twee weken aan de beurt om on derdak te bieden aan zo'n 200 vluchtelingen. Dat bevestigt burge meester Jan Huisman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39