SsV s Straks voetgangersgebied 6 WALCHEREN Bijna-aanrijdingen voor de ingang van de winkel aan de Pottenbakkerssingel behoren binnenkort tot het verleden. Tips gevraagd van parkeerders Tien jaar quilt in Biggekerke In de regio Postzegels en munten op beurs Javier Guzman treedt op in Schouwburg Exaudi treedt op met Duits koor Filmavond Jemen in 't Speelhuus Mijn dorp, mijn stad Gratis starterscursus voor hardlopers Sterrenwacht houdt avond over het Gat Dag van de Dialoog heeft thema 'delen' De Hollandse Helden komen eraan! 15 leuke en leerzame kinderboekjes Deze zaterdag in de winkel Einde aan ergernis ingang AH door Emile Calon MIDDELBURG Begin volgend jaar kunnen Middelburgers rustiger winkelen bij de Albert Heijn of de Action aan de Pottenbakkers singel. Want het deel van de sin gel dat voor de ingang van dat winkelcentrum ligt, wordt voet gangersgebied. Nu versperren voor die in gang vaak veel fietsen en brom mers de weg. En op het fietspad, voor de ingang, vinden nu heel vaak bijna-aanrijdingen of kleine aanrijdingen plaats. Die zorgen voor veel ergernis bij fietsers en voetgangers. Volgens beleidsamb tenaar Rob van Meer van de ge meente zijn er, zover bekend, nog geen ernstige ongevallen ge beurd. „Maar er is wel veel erger nis." Ondernemers en inwoners klagen volgens de gemeente al ja ren over de situatie. Om daar nu definitief een einde aan te ma ken, worden begin volgend jaar zogenoemde sluishekken ge plaatst en komen aan beide zij den van de Pottenbakkerssingel, buiten de voetgangerszone, par keervakken voor fietsers. In totaal komt er ruimte om 160 fietsen te parkeren. Uit tellin gen blijkt, aldus de gemeente, dat dit voldoende moet zijn. Het bruggetje dat de Potten bakkerssingel verbindt met de Beenhouwerssingel wordt ook voetgangersgebied. Aan de kop van de Geerevoetbrug komen ook van die sluishekken te staan, zo hebben deze week burgemees ter en wethouders van Middel burg besloten. Als die hekken er staan kunnen fietsers, die nu nog over de Pottenbakkerssingel rijden, gebruikmaken van het fietspad dat hen over de Been houwerssingel leidt. De sluishek ken zijn volgens de gemeente zo ontworpen dat kinderwagens en rolstoelen kunnen passeren. Ook mensen die een rollator gebrui ken, kunnen volgens de gemeen te de hekken passeren. VLISSINGEN. De inwoners van Vlissingen mogen hun tips, grie ven en problemen voorleggen aan de gemeente voor het nieu we parkeerbeleid. Deze maand wil de gemeente via een inloop dag gegevens verzamelen over het parkeergebruik van de Vlis- singers. De informatie wil de ge meente gebruiken om de betaal de en gereserveerde parkeerruim te te herzien vóór het hoogsei zoen van 2016. Landelijk wordt er de laatste jaren steeds minder betaald geparkeerd. Daarbij zijn grote ontwikkelingen aan de boulevards en in het Schelde- kwartier en de droeve economi sche staat van de binnenstad aan leiding voor herziening. Het nieuwe parkeerplan wordt sa men met raadsleden en onderne mers van Vlissingen en Oost-Souburg gemaakt. VLISSINGEN De Vlissingse Filatelisten Vereni ging houdt zaterdag een postze gel-, brieven-, ansichtkaarten- en muntenbeurs. Er zijn een aantal handelaren aan wezig, zodat de verzamelaars hun collectie aan kunnen vullen. De beurs vindt van 10.00 tot 16.30 uur plaats in het Majoraat aan de Van Hogendorpweg 58a in Vlissin gen. Om 15.30 uur is er een postze gelveiling. MIDDELBURG Javier Guzman geeft morgen een Sinterklaasconference in de Mid delburgse Schouwburg. Na zijn succesvolle voorstelling 'Absurd Verlicht' is Javier Guz man terug met een nieuw hila risch theaterprogramma 'Lief Laf. De show begint om 20.00 uur. Kaartjes kosten 24,50 euro. Meer informatie is te vinden op www.zeelandtheaters.nl/ schouw burg-middelburg. WESTKAPELLE Koor Exaudi uit Westkapelle geeft zaterdag een concert samen met het koor NotaBene uit het Duitse Aken. Het repertoire van NotaBene bestaat uit liederen en werken van alle continenten, in vele talen, van klassiek tot pop en rock. Koor Exaudi heeft een Ne derlands- en Engelstalig repertoi re. Het concert wordt gehouden in de Moriakerk in Westkapelle. De avond begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. VLISSINGEN In 't Speelhuus van Ter Reede in Vlissingen wordt zaterdag een film gedraaid over Jemen. De hoofdstad van Jemen wordt ook wel beschouwd als het groot ste openluchtmuseum in de Ara bische wereld. Een reis naar Je men is een reis terug in de tijd. Het gebied stond door zijn grote bloei bij de oude Romeinen be kend als Arabia Felix. Om 19.30 uur wordt de film gedraaid. MIDDELBURG Zeeland Gezond geeft vanaf zater dag een gratis starterscursus hard lopen. Er is onder meer aandacht voor het versterken van hardloop spieren en het voorkomen van blessures. Hardlopen is na voet ballen de sport met het grootste aantal blessures. De cursus start met een persoonlijke hardloop- screening. De eerste les start za terdag om 9.00 uur in het Sport centrum aan de Nassaulaan. MIDDELBURG Black Holes for Dummies. Dat is de titel van de thema-avond die op woensdag 11 november plaats vindt in Middelburg. Medewer kers van de sterrenwacht Henk Ton en Rob Groot proberen op luchtige, begrijpelijke wijze het fenomeen Zwarte Gaten duide lijk te maken. De avond begint om 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 3 euro. De sterrenwacht aan de Herengracht 52 is vanaf 19.30 uur geopend. MIDDELBURG In Middelburg wordt morgen de Dag van de Dialoog gehouden. Thema is deze keer 'delen'. Wet houder Chris Simons opent om 15.30 uur in AZC Swerf-Rust in Middelburg de bijeenkomst. Er zijn die dag twee rondes. Eén tus sen 15.30 uur en 17.30 en vervol gens van 19.30 tot 21.30 uur. Nieu we gespreksleiders kunnen erva ring opdoen. Aanmelden via: middelburgindialoog@gmail.com. Dezelfde dag verzorgt Wilma Knust een 'dialoogwandeling'. Vertrek bij Pitteperk (parkeer plaats) om 15.00 uur. De wande ling duurt tot 17.00 uur en ein digt bij Swerf-Rust. Ook in de kerk van de Doopsgezinde ge meente komt een dialoog over de len. Dit gebeurt op dinsdag 10 no vember. BIGGEKERKE. Al tien jaar lang zijn de Zeeuwse quiltdagen in Biggekerke een groot succes. Het concept is in al die jaren hetzelfde gebleven. Er wordt werk geshowd en beoordeeld en nieuwe technieken worden aan geleerd. Het tienjarig bestaan wordt ook vandaag nog gevierd met aller lei acties en activiteiten. BIGGEKERKE Diverse locaties, overdag - Zeeuwse Quiltdag DOMBURG Schuttershof, 13.30-17.00 uur - Soos voor senioren KOUDEKERKE De Couburg, 09.30-11.30 uur - Volksdansen MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 09.30-11.30 uur - Koersbal MIDDELBURG Vismarkt, 09.00 -16.00 uur - Week markt; Zeeuwse Bi bliotheek, 13.30-15.30 uur - Te ken- en schilder cursus; Hof van Buren, 13.30-16.00 uur - GLANS cursus voor vrouwen van 55+ om leven meer glans te geven; De Aventurijn, Henry Dunantlaan 2,14-45-15-45 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; Gymzaal Roozen- burglaan, Wij- daudwarsstraat II-2,15.30-16.30 uur - Sportactiviteit voor meiden uit groep 3 t/m 8; Scal- da, 19.30-21.00 uur - Start cursus Spre ken in het open baar; Schouwburg Mid delburg, Molenwa ter 99, 20.00 uur - Cabaretshow Tine ke Schouten; De Spot, Bedde- wijkstraat 15, 20.30 uur - Concert 'Songs from the heart' met Jack Hustinx, Malford Milligan en Harry Bodine OOSTKAPELLE Magnolialaan 33, 13.30 uur - A.V.O. Sportdorp wandel tocht over 5 en 10 km VEERE Wijkgebouw 't Praetuus, Frans Naereboutstraat, 19.30-22.00 uur - Workshop EHBO VLISSINGEN Bibliotheek, Spui straat 6,13.00-17.30 uur - Expositie 'Het Wilde Oog'; Van Hogendorp weg 58A, 19.30-22.00 uur - In loopavond Hobby Computer Club Zeeland met het thema 'Genealo gie' ZOUTELANDE W0Z0C0 'De Tien den', 10.00-12.00 uur - 'Goedgemut ste breicampagne', zelf breiwerken ma ken, opbrengst komt ten goede aan het ouderen- fonds EEN ZILVEREN BOEKJES SERIE HOLLANDSE HEL£>£Ar .LAKDSE MEI. rijk voor meer informatie op pzc.nl/HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38