CONTACTA.NL Herontdekking van de griet EK veldrijden op steenworp van Zeeland Aannemer komt met twee verklaringen over verdwijnen materiaal bij Thermphos Oesterputten in 360 graden cVW. /wem cwmm Woordvoerders van bedrijven die de sanering bij de voormalige fosforfabriek uitvoeren spreken elkaar tegen. 'Laks met beantwoorden e-mails' [f)(Ü in 13-4-5 NOVEMBER 2015 NIEUWDORP. Het verdwijnen van een half miljoen euro aan materi aal tijdens de sanering van het Thermphos-terrein lijkt het ge volg van een misverstand. Dat zegt aannemingscombinatie De contamination Services (DS). De van het terrein afgevoerde materia len worden meteen geretour neerd. Na aanwijzingen van grootscha lige diefstal en fraude met vracht papieren schakelde opdrachtgever Van Citters Beheer, een dochter van havenbedrijf Zeeland Seaports, de bedrijfsrecherche in. Iedereen wachtte maandag en dinsdag op een verklaring van aan nemer DS, een combinatie van Sa- gro uit 's-Heerenhoek en Mourik uit Rozenburg, die de sanering uit voert. Gisteren kwamen er twee, die elkaar deels tegenspreken. 's Morgens toonde woordvoer der Martin van Putten zich ver baasd over de aantijgingen van diefstal. „Het valt rauw op ons dak. We weten niet waarover het gaat, maar worden onderwijl pu bliekelijk beschuldigd. We nemen die aantijgingen uiteraard serieus en voeren daarover overleg met Van Citters Beheer." Decontamination Services heeft zelf een 'uitgebreid intern onderzoek' ingesteld. „Nu tasten we in het duister, omdat we niet weten wat er gestolen zou zijn", al dus Van Putten, die als communi catie-adviseur door DS is ingescha keld. „Ik weet wel dat als je voor een half miljoen euro aan materia len steelt, je een flink aantal vrachtwagens moet laten rijden." 's Middags volgde een tweede verklaring, namens Mourik Servi ces. Daarin werd afstand genomen van de voorstelling van zaken van Van Putten. „Hij schetst een beeld dat wij kritisch staan tegenover onze opdrachtgever, maar dat is absoluut niet het geval", zegt Jaap Kruijt namens Mourik. „Ik snap niet waar die info in zijn brein vandaan is gekomen." Decontamination Services heeft zelf een 'uitgebreid intern onderzoek' naar mogelijke diefstal ingesteld Uit de verklaring van Mourik blijkt dat DS al 'een aantal weken geleden is ingelicht over vermeen de onregelmatigheden'. Volgens Kruijt 'zou het zomaar kunnen' dat het verdwijnen van materiaal van het terrein op een misverstand berust. „We zijn het aan het uitzoeken. Als blijkt dat het toch gaat om ontvreemding, zullen we zeer harde maatregelen nemen." Hij betreurt het dat al leen al de schijn van diefstal is ge wekt. Als materiaal is verplaatst had daarover met Van Citters Be heer moeten worden overlegd, al dus Kruijt. Zijn bedrijf wil zich niet van Sagro distantiëren, zegt hij. „Maar we vonden het belang rijk wel als Mourik te spreken." GOES. Zeven van de dertien Zeeuwse gemeenten zijn laks met het beantwoorden van e-mail. Zij voldoen niet aan de gedragslijn voor overheden en beantwoorden vragen te laat. Dat stelt het plat form Wij Verdienen Beter op ba sis van eigen onderzoek. Alle Ne derlandse gemeenten kregen per mail een simpele vraag. De richt lijn is dat er binnen twee dagen reactie is. Veertig procent van alle gemeenten antwoordde te laat, waaronder Goes, Noord-Beveland, Schouwen-Duiveland, Sluis, Ter- neuzen, Tholen en Veere. De meeste gemeenten reageerden pas na een herinnering. Registreer gratis als zakelijke bezoeker op www.contacta.nl/registreren Registratie code: 4063 PAGINA 16 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl DONDERDAG 5 november 2015 Zeeland Diefstal mogelijk misverstand door Frank Balkenende en Ernst Jan Rozendaal GOES. Een spectaculair 360-graden beeld van de oesterputten in Yerseke. Het is een shot uit de be drijfsfilm die DRV Accountants Adviseurs heeft laten maken van de bedrijvigheid in Zuidwest-Ne derland. De Goese regisseur/storyboardtekenaar Raimond van Soest maakte voor de film gebruik van 360-graden camera's, waarmee ook een drone werd uitgerust. Het is de eerste bedrijfsfilm die uit sluitend 360 graden-beelden telt. In het deel Zee land komen onder meer de Kustmarathon, de Zee- landbrug en de mosselkweek aan bod. Gisteren be leefde de 3,5 minuten lange film in Goes zijn pre mière op de beurs Contacta. Daar kon je met een virtual reality bril de film bekijken, foto DRV Pagina 5: Provispo wint innovatieprijs MOLENWATER 137 MIDDELBURG VANLEERZEM.NL Dé netwerkbeurs van Zuidwest-Nederland en Vlaanderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33