Loeki Knol in de rol van theepot Êusreizejt zoi£>l CULTUUR SHOW 31 De 67-jarige actrice, die in de voorstelling de rol van mevrouw Pot speelt, scheelt zeker twee decennia met de rest van de acteurs. „De jeugd van tegenwoor dig weet zijn weg uitstekend zelf te vinden", zei Knol. „Maar ze mo gen altijd aankloppen hoor." De actrice was de afgelopen jaren niet vaak meer op het podium te zien. „Ik ben niet zo'n musi cal-hopper, dus ik ken ook niet zo veel mensen van de huidige gene ratie acteurs", legt ze uit. „Maar ie dereen is heel aardig en hartelijk, ik vind prima mijn weg." 'Ik behoor niet tot de categorie mensen die overloopt van het zelfvertrouwen. Maar ik weet wel dat het altijd goed komt' Knol speelde in het verleden grote rollen in musicals als Follies, Kunt u mij de weg naar Hameien ver tellen, meneer1 en Annie. Ze deed op verzoek van Albert Verlinde au ditie voor The beauty and the beast. „Ik heb het titelnummer laten ho ren, dat door mevrouw Pot wordt gezongen. Ik geloof dat ik daar mee meteen iedereen had over tuigd." Loeki Knol speelt een betover de theepot in het magische kas teel van het beest. „De rol werd tien jaar geleden door Mariska van Kolck vertolkt. Die is 25 jaar jon ger dan ik. Dat maakt er al meteen een ander soort personage van." Haar plan is om van de theepot meer een moedertje maken. „Ze is een vrolijke, resolute vrouw die een groot gevoel van verantwoor delijkheid heeft voor iedereen om haar heen. Daarin is ze wel een uitzondering in het kasteel: de an dere personages maken zich voor al heel druk om zichzelf. En ze heeft een kindje waarover ze waakt. Dat geeft haar wat mij be treft al direct een extra dimensie." Ondanks bijna vijftig jaar erva ring is de actrice nog altijd ner veus als ze het podium op moet. „Ik behoor niet tot de categorie mensen die overloopt van het zelf vertrouwen", vertelt Knol met een glimlach. „Maar ik weet wel dat het uiteindelijk altijd goed komt." Een echt ritueel heeft de actri ce niet voordat ze het toneel op gaat. Al drinkt ze wel veel warme muntthee als ze moet zingen. „Dat is heel goed voor de keel en voor de stembanden." The beauty and the beast is van af begin december te zien in het Circustheater in Scheveningen. De première staat op de agenda voor 13 december. O Bohemen en Praag va €99 'Q' Italiaanse Bloemenrivièra en Cöte d'Azur va €299 Q Barcelona en de Spaanse kust va €299 Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 NU VANAF DONDERDAG 5 NOVEMBER 2015 Loeki Knol gaat haar adviezen niet opdringen aan de jongere acteurs in de nieuwe Nederlandse versie van de musical The beauty and the beast. 5 daagse busreis Logies en ontbijt Vertrek: 22, 29 feb, 28 mrt, 18, 25 apr Highlights: Praagse Burcht Sint Vitus kathedraal Glasfabriek Novi Bor 8 daagse busreis Halfpension Vertrek: 4, 12, 18 mrt, 1, 8, 15, 23 apr Highlights: Monaco Cöte d'Azur Bloemenstad San Remo Genua Portofino Kroatië va €299 8 daagse busreis Halfpension Vertrek: 4, 12, 18, 25 mrt, 1, 8, 15, 23, 30 apr Highlights: Grotten van Postojna Rovinj Porec dagtocht Plitvice Meren Opatija 8 daagse busreis Halfpension Vertrek: 20 feb, 12, 25 mrt, 8, 15, 23, 30 apr Highlights: Montserrat Ramblas Sagrada Familia Pueblo Espanyol Alle fouten voorbehouden. Prijzen per persoon en /tS) exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. *-5115^ scr effeweg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31