Alles wat ik wilde, is viiue, is 30 CULTUUR SHOW Het eerste verzamelalbum van zangeres Anouk Teeuwe (40) omvat 30 hits. Ze beluistert ze 'never nooit terug': „Wat is geweest, vind ik totaal niet interessant meer." Ze had er eigenlijk weinig trek in. Zo'n verzamel-cd leek Anouk een signaal ter afsluiting van een car rière. „Als ik iets niet wil uitstralen, is dat het." Tot haar manager Kees iets opmerkte dat volgens haar 'best wel sense maakte'. „Hij zei: 'Dit heb je in al die jaren nooit gedaan en er zijn nu nog mensen die het kopen.' Toen dacht ik: Whatever, doe het maar." Vandaag verschijnt Greatest hits, een verzameling songs die allemaal een plek in het Nederlandse collectieve mu zikale geheugen vergaarden. Van haar recalcitrante onafhankelijkheidshymne Nobody's wife tot haar recente single Do minique. „Dat doe ik niet, joh. Wat is geweest, vind ik totaal niet interessant meer. Maar nu je het zegt: het zal best wel raar klinken, qua productie en zang stem en zo. Heel verschillend. Maar ik luister echt never nooit mijn eigen mu ziek terug." Gierend van de lach: „Je bent niet goed bij je hoofd! Never! De enige muziek die je bij mij thuis hoort, zijn de nieu we tracks die ik aan het schrijven ben." „Dan ik denk toch: jeetje, ik mag blij zijn dat ik er na zo'n tijd nog ben. Alles wat ik wilde, is gelukt: moeder worden, heel veel kinderen krijgen en dat alle maal goed kunnen betalen. En dan ook nog met wat ik het liefst doe: muziek maken. Wie, behalve Marco Borsato, gaat er zo lang mee? Trijntje mis schien." „Daar was ze niet zo blij mee, merkte ik. Ik heb haar sinds het songfestival nooit meer gezien. Ze heeft na die uit zending m'n voicemail minuten lang in gesproken. Maar daar heb ik niet zoveel mee. Ik spreek iemand liever face to face. Ik heb haar laten weten: de deur staat hier voor je open, kom een kop koffie drinken. Maar ze had geen tijd, stuurde ze terug. Ik heb haar gezegd: ik begrijp je probleem niet. Want alles wat ik zei, heb ik jou al verteld." „Tijdens het songfestival al. Toen ik die jurk zag, heb ik haar geappt. Kijk, als je zelf te weinig creatieve mind hebt, moet je de koers door anderen laten be palen. Maar als die niet zo veel smaak hebben, gaat het mis. Dat is er gebeurd. Toch heb ik met haar te doen. Ik denk dat ze aan dat songfestival wel een klap over heeft gehouden. Dat begrijp ik „Soms begrijp ik dat overdreven reage ren van de anderen wel. Er komt zoveel crap voorbij, dat je echt 'Thank God' denkt wanneer iemand écht wat kan. En daarbij heb ik ook iets ontdekt: er zijn mensen die geweldig kunnen zin gen, maar toch heel saai zijn. Het is ge woon heel moeilijk iemand te judgen op zijn stem. Het gaat het om het totaal plaatje: lichaamstaal, houding, gezichts uitdrukking." „Hij is de coach van de basketbalclub van mijn zoon Benjahmin. Ik zag Do minique vaak reageren op zijn Insta- gram en zei: 'Wie is dat? Je nieu we coach? Tjeminee, dan moet ik toch weer wat vaker langskomen daar. Wat een stuk!' Benjahmin vond dat stom maar de volgen de keer stond ik mooi langs de lijn." „Omdat er veel mensen bij Idols of Xfac tor werden afgewezen vanwege hun ui terlijk. Stond er iemand met een kei van een stem, maar ook met acne of overgewicht, dan kon hij naar huis. Goed dat dat voorbij is. Maar alleen een goede stem is niet genoeg. Van die hon derd mensen die ik heb gezien, waren er hooguit vijf van wie ik een heel con cert zou kunnen aanhoren." „Ik heb wei eens ge pro beerd „Twee, denk ik. Ik zeg niet wie." wel, maar je moet ook tegen kritiek kunnen." „Dat ga ik er volgend jaar uitgooien. Echt een te gekke grooveplaat wordt het. Benieuwd of radiozenders er iets mee kunnen. Intussen probeer ik ook heel goede popsongs te schrijven. Een paar daarvan gebruik ik voor de finalis ten van The Voice." „Op zich wel oké. In het begin ging het moeilijk. Drie dagen in die stoelen en dan honderd mensen voor je snufferd. Zo heavy om dan gefocust te blijven. En ik moest wennen aan die tv-manie- ren. Toen ze me vroegen, zeiden ze: 'Blijf vooral jezelf.' Maar ze dachten vast dat ik mee zou gaan in die hyper- theatrale reacties die daar normaal zijn. Het is geen onwil, maar ik heb die skills gewoon niet." „We hebben niet veel contact. We zien elkaar bij de besprekingen, zeg gen elkaar vriendelijk gedag. Het is respectvol, maar we hebben weinig gespreksstof buiten het programma." „Nee joh. Dat zag ik in die tijd zo. Ik heb daar geen spijt van, maar zou zoiets nu moeilijk vinden om te zeggen. Mis schien is hij echt zo zoals hij zich voor de camera's gedraagt." „Hij heeft het wekenlang in de douche gedraaid. Stond-ie mee te zingen. Elke ochtend. Tot het me de strot uitkwam, haha." „Ja, klopt." Weer een lachsalvo. „Nou, dat is waar. Maar ik zei ook: 'Zeg nooit nooit'. Dan zal je zien: op het moment dat ik alles wil afsluiten, probeer ik het toch weer." het huis uit te duwen. Niet te dichtbij komen, dacht ik. Maar toen dacht: ik leef maar één keer. Ik heb er vertrou wen in. Maar ik heb het wél voorgelegd aan mijn kinderen. Zij zeiden: 'Kom op mam, doe het nou'. Er zijn nooit garan ties. Dus geniet ik van wat ik nu heb. Dominique is ongecompliceerd vrolijk en ook goed met mijn kinderen. „Ik hoop het wel. Dat moet alleen wel snel natuurlijk, ik ben op weg naar de 41. Maar het zou voor hem zo leuk zijn. Hij heeft geen eigen kinderen en wil het ook een keer mee maken. Dat begrijp ik al te goed." „Klopt. Als ik de plank compleet mis sla en een load of shit over me heen krijg, wil ik wel even naar mijn bankrekening kunnen kijken en denken: zo erg is het niet, want mijn kinderen kun nen weer een paar jaar naar school." gelukt door Stefan Raatgever Als jij alle nummers na elkaar beluistert... Zelfs niet als je een dinertje geeft, dat je Birds even op de achtergrond opzet? Welk gevoel heb je dan als je die dertig liedjes achter elkaar ziet staan? Hoe reageerde Trijntje op jouw openlijke kritiek op haar songfestivaloptreden met jouw liedje? Wanneer heb je het haar dan gezegd? foto Mare de Groot Wat vind je van het niveau van de kandida ten? Hoe kennen jullie elkaar? Over The Voice werd altijd gezegd: 'Het is eerlijker om kandidaten alleen op hun stem te beoordelen'. In het lied zing je: baby, wat heb je me aangedaan/Nee, dit wil ik niet'. Hoeveel daarvan zitten er in jouw team? Je had het over nieuwe muziek. Is er een nieuw album in de maak? Hoe bevalt het je als coach daar? Je noemde je Vo/ce-collega Marco Borsato in 2007 'onecht'. Hoe gaan jullie met elkaar om? Wil je die uitspraak terugnemen? Wat vond je nieuwe vriend Dominique van je eerste Nederlandstalige single, een lief desverklaring aan hem? Hij is bij je ingetrokken? Eerder zei je dat je mannen nooit meer ver der wilde laten komen dan 'gezellig latten' Zou je met hem een zesde kind willen? Over deelname aan The Voice zei je in 2011: 'Ze betalen niet genoeg'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30