47% TO©S ~T~ 'Mantelzorgers' zitten nog vast CCXL zoekt oplossing akoestiek theaterzaal Troetelbeestjes 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Uw Mening ONEENS Saman weg bij de BZW Geld voor pilot MKB Grootkoor in Grote Kerk paul kusters donderdag Willem van Dam Kent u ze nog? Dombo, het zielige olifantje, Flipper, de dappere dolfijn en Clarence, de schele leeuw. Ver geet hun namen! Dombo moet ge woon olifant heten, Flipper moet dolfijn worden genoemd en te gen Clarence zeggen we voortaan simpelweg leeuw. Moet van de directeur van Artis. Want die vindt dat het geen pas geeft om wilde dieren een voornaam te geven. We dienen ze uitslui tend met hun soortnaam aan te Tegen Clarence zeggen we voortaan simpelweg leeuw spreken. Door een tijger Tom te noemen, een pinguïn Piet en een ara Arie zouden we de dieren 'vermenselijken', hetgeen de Artisbaas ongewenst acht. Daar om laat de directeur van de dier gaarde de naamplaatjes van de kooien schroeven, waarmee hij de Artisbewoners tot een ano niem bestaan veroordeelt. „Door die namen worden wilde dieren individuen. Ze worden gezien als troetelbeestjes, huisdieren. De na men blokkeren het bredere ver haal", verklaarde hij maandag in De Volkskrant. Zucht; een tijger mag niet meer op een krukje in een circustent gaan zitten, een goudvis mag niet meer in een ronde kom zwem men en een nijlpaard mag geen Neelie meer heten. Nog meer nieuws van het dierenfront? Ja wel. Dierenbeschermers bepleit ten deze week afschaffing van de paardenmarkten. Want paarden houden er niet van om een dag lang tentoongesteld te worden op een druk marktplein waar si- garenrokende paardenhandela ren en friteskauwende toeristen ronddrentelen en waar uit de ge luidsboxen van de omliggende ca fés luid Frans Bauer klinkt. Niets vrolijks te melden? Toch wel. Hoewel we volgens het Cen traal Bureau voor de Statistiek in de armste provincie van ons land wonen, behoren de Zeeuwen tot de gelukkigste inwoners van Ne derland. Zouden geld en geluk dan toch niets met elkaar te maken heb ben? Even vragen aan Dagobert Duck. Herstel: die moet ik natuur lijk meneer Eend noemen. Ondanks alles ben ik hartstikke blij met de nieuwe Sloeweg. Buurtwhatsappgroep geeft mij een veilig gevoel. 279 reacties toosenhenk.nl G WEER KRITIEK OP AANGEPAST SINTERKLAASJOURNAAL GRIJS IK WIL ZWARTE WEUWERTJE.'/ i 1 oJ Na 35 jaar stopt secretaris Wies Saman van de Bra bants-Zeeuwse Werkge versvereniging (BZW) en Portiz, een vereniging van industriële en havenbedrij ven. Saman neemt to de cember officieel afscheid. Cees Pille, werkzaam bij de Vereniging van Verf- en Drukinktfabrikanten in Den Haag volgt hem per 1 januari op. De stichting MKB Door start krijgt 23.880 euro sub sidie van de provincie Zee land. De organisatie uit Fle voland probeert onnodige bedrijfsbeëindigingen en faillissementen te voorko men door problemen vroegtijdig te signaleren en oplossingen voor te stel len. Het komt vaak voor dat ondernemers in het midden- en kleinbedrijf te lang wachten met het zoe ken van hulp. MKB Door start wil voorkomen dat ze daardoor over de kop gaan. Zeeland is de tweede pro vincie waar de pilot draait. Het Grootkoor Zeeland treedt vrijdag 13 november samen met de Jostiband op in de Grote of Maria Magda- lenakerk. Aanvankelijk zou het concert in de Zeeland hallen plaatsvinden. Het Grootkoor brengt een af wisselend repertoire en zingt enkele koorwerken samen met de Jostiband. De band zelf treedt uiter aard ook solo op. Mensen Tip of reactie? redactie@pzc.nl Dat zegt politiewoordvoerder Al- win Don. De 40-jarige verdachte en zijn twee jaar jongere vrouw kwamen in beeld toen buren van hun bejaarde slachtoffer aan de bel trokken. „Niet eens zozeer omdat ze oplichting vermoed den, maar omdat hun buurman er uiterst onverzorgd uitzag en te weinig te eten leek te hebben", al dus Don. Half september namen agen ten poolshoogte. Don: „Zij trof fen een sterk vervuilde woning aan. De man was zo versuft en af wezig, dat het niet lukte tot hem door te dringen. Zelfs na een half uur hadden wij niet het idee dat we contact met hem hadden." De man is overgebracht naar een zorginstelling. „Gisteren heb ik nog gevraagd hoe het met me neer was. Hij is een stuk opge knapt, zowel fysiek als mentaal." Van de buren had de politie ver nomen dat er regelmatig verzor gers langskwamen. Don: „Dat vonden wij heel vreemd, want daarvan was in het huis niets te zien." Onderzoek wees uit dat re gelmatig contant geld werd opge haald met de bankpas van het slachtoffer. Daarnaast werd de pas ook gebruikt voor betalingen bij bedrijven. „Zo zijn wij bij het echtpaar uitgekomen. Ze hebben zo'n anderhalf jaar financieel de touwtjes in handen gehad. Een uitzonderlijke situatie. We zijn 'De man was zo versuft en afwezig, dat het niet lukte tot hem door te dringen' nog aan het onderzoeken hoe het zo ver heeft kunnen komen." Af gezien van een ver familielid, met wie geen contact was, had de man niemand meer. Bij de aanhouding van de 'mantelzorgers', dinsdag, is de woning doorzocht. Dat heeft weer nieuwe aanknopingspun ten opgeleverd. De man en zijn vrouw zijn gisteren verhoord. Om die reden hebben The Ana logues, die woensdag 11 novem ber hun Beatles-programma Ma gical Mystery Tour Live! in CCXL zouden opvoeren, besloten hun optreden uit te stellen. Een nieu we datum is nog niet bekend. De vorige maand geopende uitbreiding van CineCity is zo wel bioscoop- als theaterzaal. Het volgende optreden is cabaretier Eric van Sauers. 'Dan zou het al een heel eind moeten zijn opgelost' „De akoestiek voor film is heel goed, maar voor voorstellingen en concerten moeten we de zaal iets minder 'droog' zien te krij gen", zegt theatermanager Cindy Willemsen. Het punt is vooral dat arties ten weinig terughoren vanuit de zaal. „We zijn bezig de akoestiek te verbeteren." Het volgende op treden is cabaretier Eric van Sau ers op donderdag 12 november. „Dan zou het al een heel eind moeten zijn opgelost." Een ander belangrijk knel punt was de te kleine laad- en loslift. Die is inmiddels vervan gen door een groter exemplaar. Het totaal aantal kinderziekten blijft volgens Willemsen binnen de perken. Het gaat vooral om kleinere zaken. „En ze zijn alle maal oplosbaar." Afgelopen weekend trad de le gendarische reggaeband UB40 in CCXL op. Zowel band als pu bliek was na afloop lovend. SAS VAN CENT MIDDELBURG GOES GOES Ledenmiddag Partij voor de Dieren Zeeland Karen Soeters van de Nico- laas G. Pierson Foundation (het wetenschappelijk bu reau van de Partij voor de Dieren) bezoekt zondag 15 november de ledenmiddag van de Partij voor de Dieren in Zeeland in de Goederen loods te Goes. Zij leidt de documentaire One Single Planet in en beantwoordt vragen. Na de pauze spreekt Harm Niessen van Faunabescherming over de hobbyjacht. De inloop is vanaf 13.30 uur. door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG. Het Middelburgse echtpaar dat wordt verdacht van oplichting en verwaarlozing van een 85-jarige Middelburger, blijft voorlopig in hechtenis. Hun drie jonge kinderen zijn onderge bracht bij een familielid. Alwin Don, politiewoordvoerder door Rolf Bosboom VLISSINGEN. Het nieuwe CCXL Theater in Vlissingen kampt nog met enkele kinderziekten. Voor naamste probleem is de akoes tiek bij voorstellingen en concer ten. Bij de opening van CCXL trad Brigitte Kaandorp op. foto Lex de Meester Karen Soeters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2