Diack verdacht van verdoezelen dopingtesten Alléén bij Stip mogelijk... Middellandse Zee stipreizen.nl/diadema (stipil 8 of 9-daagse cruise SPORT 21 Simpele zege Andy Murray Topper in het reisaanbod van Stip Reizen'... Andy Murray heeft overtui gend de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Pa rijs. De als tweede geplaatste Schot gunde de Kroaat Borna Coric slechts drie games: 6-t 6-2. David Gofïin is de volgen de tegenstander. De Belg was veel te sterk voor de Serviër Dusan Lajovic: 6-2 6-2. Kei Nishikori had het lastig. Hij worstelde twee sets met de Je remy Chardy: 7-6 (4) 6-7 (6) 6-1. Nishikori stuit in de der de ronde op Richard Gasquet. Tomas Berdych plaatste zich eveneens voor de derde ronde door een zege op de Frans man Edouard Roger-Vasselin. België - Brazilië 62-15. Ne derland - China 60-12. Twee uitslagen van de voorbije dagen van het tiende WK korfbal in Antwerpen die meteen - scorebordjournalis- tiek of niet - de status van het in ternationale korfbal en de atten- tiewaarde van het toernooi in per spectief zetten. Als de grootmachten Neder land en België de vloer betreden tegen welke tegenstander dan ook is de vraag wie er wint al be antwoord. Het is alleen afwach ten hoe hoog het verschil op loopt. Maar ook de onderlinge duels van de andere landen, bij het huidige WK zijn 24 deelne mende landenteams present, staan niet bepaald bol van span ning en heroïek. Tot en met dins dag stonden 32 wedstrijden ge pland en in slechts één duel, Por tugal - Engeland (18-19), was spra ke van maximale spanning tot de laatste seconde. Onderonsje Vanaf 1978 vond het wereldkampi oenschap korfbal negen keer eer der plaats en evenzovele malen was de eindstrijd een onderonsje tussen de grootmachten Neder land en België. Oranje triomfeer de acht keer. De Belgen koesteren zeker deze week die ene zeldza me triomf van 1991, toen in de Arena in Deurne de 'Ollanders' met 11-10 moesten buigen voor de euforische Rode Duivels. Een wedstrijd die door de gemiste strafworp van de Nederlander Hans Heemskerk in de laatste se conde voor altijd in het collectie ve korfbalgeheugen van onze zui derburen staat geprent. In de Lotto Arena in Antwer pen, in aanwezigheid van hun ko ning Filip, hopen de Belgen dat het mirakel van 24 jaar geleden een vervolg krijgt. Die hoop is ge voed door het EK van vorig jaar voor jeugdteams in het Tsjechi sche Olomouc, waar Jong België in de verlenging de leeftijdsgeno ten van Nederland klopte. „We hebben dus bewezen dat het kan", stipte de Belgische bonds coach Detlef Elewaut, ook verant woordelijk voor dat EK-succes destijds, in de aanloop naar dit WK maar wat graag aan. Het is een strohalm waar niet alleen de Belgen, maar ook voor vechters van de internationalise ring van de korfbalsport zich aan vastklampen. Reëel is dat echter niet: Nederland heeft met het in tensieve trainingsprogramma voor de internationals, die allen een A-status van NOC*NSF heb ben, en een talentontwikkelings structuur met regionale talenten centra én korfbalscholen een lichtjaar voorsprong op de rest. Met afstand Bovendien is de Korfbal League, de zaalkorfbalcompetitie met de tien beste clubs van Nederland die eind november begint, met af stand de sterkste wedstrijdreeks ter wereld. Een competitie die ook een aanzuigende werking heeft op spelers uit het buiten land, want straks zullen ook spe lers uit Engeland, Chinese Taipei (vier jaar geleden best of the rest achter Nederland en België en nu de grootste uitdager) en België in de Korfbal League actief zijn. In de toekomst moet het erepo dium van een internationaal toer nooi onvoorspelbaar zijn met zes nagenoeg gelijkwaardige landen teams die om de hoogste eer strij den. Voormalig Nederlands bonds coach Jan-Sjouke van den Bos maakt zich daar in zijn rol als mastercoach van het Nederlands Korfbalverbond (KNKV) en ken nisoverbrenger sterk voor. Die in spanningen moeten mede leiden tot Olympische erkenning van de korfbalsport. Onbegrensde ambi ties, die echter tijdens het lopen de WK in België vooral nog utopi sche dromen blijken te zijn. Diack werd zondag door de Fran se justitie gearresteerd omdat hij positieve Russische dopingtes ten zou hebben verdoezeld in ruil voor 200.000 euro. Net als zijn raadsman Habib Cissé is Diack aangeklaagd voor corrup tie. De twee zijn weer op vrije voeten na het betalen van een borgsom. De Franse justitie viel giste ren ook het hoofdkwartier van de IAAF in Monaco binnen en ar resteerde in Nice Gabriel Dollé, voormalig hoofd anti-doping bin nen IAAF. De aanhoudingen ko men een klein jaar na de schok kende ARD- en ZDF-documen- taire over systematisch dopingge- bruik in Rusland. Twee maan den terug werd de atletieksport vlak voor de start van het WK in Peking opnieuw in verlegenheid gebracht na Duitse berichtge ving over honderden atleten met verdachte bloedwaardes tussen 2001 en 2012. 'Belachelijk', noem de Diack, toen nog in functie, die cijfers. Minder stellig reageerde toen de nieuwe preses Sebastian Coe, die volgens persbureau Reuters ook gisteren direct zijn volledige medewerking aan het Franse on derzoek heeft toegezegd. „Sebas tian Coe is er de man naar om nu voor eens en voor altijd schoon schip te maken", gelooft de Nederlandse voorzitter Theo Hoex van de Atletiekunie. „Hij zit met een lastige erfenis, maar dat wist hij van tevoren. Daar schrikt hij niet van. Laat nu het balletje aan het rollen is ook maar meteen alles naar buiten komen. Alleen zo kun je schoon schip maken." Gosta O 8-daagse cruise per lopschip Costa Diadema****"1" inclusief vliegreis o.b.v. volpension ook 'all inclusive' nu erg voordelig bij te boeken! DONDERDAG 5 NOVEMBER 2015 TENNIS 44 Passie kent geen leeftijd. Onder dat motto begint de Italiaanse wielrenner Davide Rebellin op 44-jarige leeftijd aan een nieuw seizoen in het peloton. „Het lichaam en het hoofd zijn nog steeds klaar voor nieuwe gevechten. Met het enthousiasme van een kind en de ervaring van een 23-jarige loopbaan, met ups en downs, wil ik er weer het beste van maken." Korfbalfinale staat al vast door Arco Bomgaars Het Nederlands korfbalteam viert een weer gewonnen finale van België (in 2010 in Rotterdam) met gejuich en champagne, foto ANP door Arjan Schouten PARIJS. En weer een sportbestuur der die wordt beschuldigd van corruptie. Geen bobo van wereld voetbalbond FIFA dit keer, maar Lamine Diack. De 82-jarige Sene- galees die tot twee maanden te rug als president zestien jaar lang onafgebroken de scepter zwaaide over wereldatletiekbond IAAF. Lamine Diack wordt aangeklaagd in Frankrijk, foto Getty Images Waanzinnige prijzen! U heeft de keuze om te vertrekken vanuit Savona (Italië) of Barcelona. Vertrek vanuit Savona is op zaterdag of Barcelona op maandag. Bij vertrek Barcelona op zondag inclusief 1 hotelovernachting. dec. jan. febr. mrt. apr. mei Eindhoven-Barcelona per Transavia v.a. 439 449 419 469 - Amsterdam-Barcelona per KLM of Transavia v.a. 439 439 419 499 - Amsterdam-Milaan/Nice per KLM (incl. transfers*) v.a. 449 449 - 599 599 699 A'dam-Barcelona per KLM of Transavia (incl. hotelnacht) v.a. 459 489 459 549 - Getoonde prijzen zijn gebaseerd op goedkoopst beschikbare 2-persoonsbinnenhut. Prijzen buiten- en balkonhutten zie www.stipreizen.ni/diadema. Exclusief: transfers bij vertrek van uit Barcelona, drankjes en overige maaltijden, verplichte fooien aan boord, excursies, verze keringen, reserveringskosten en Calamiteitenfonds, transfers en 23 kg ruimbagage alléén in begrepen bij vertrek vanuit de haven van Savona (bij vliegreis Amsterdam-Milaan of Nice v.v.) KLM V Dit is uw kans: een 8-daagse Middellandse Zeecruise v.a. slechts 419 met het paradepaardje van Costa Crui ses! De Costa Diadema is het voorbeeld van een absoluut topschip. Beoordeeld met een Zoover-cijfer van 8,8 staat de Diadema garant voor een heerlijk verblijf. Wat dacht u van 15 bars, 7 restaurants, 3 zwembaden, whirlpools, groot theater, 4-D Cinema, enorm wellnesscentrum, win kelgalerij en een promenadedek van ca. 500 m lengte. Oh ja, de prijs is uiteraard inclusief vliegreis en cruise op basis van volpension... Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten en boek online of bel met 088 - 70 70 600 \^reizen«niy eventuele (verplichte) lokale kosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. (open: ma. t/m vr. 9:00-13:00 uur)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21